UNIVICE: הופכים את העולם לירוק יותר

לצד הקמת מפעלי ביודיזל מתקדמים באירופה, חברת יוניווייס מאתרת טכנולוגיות שמציעות פתרונות אנרגיה ירוקה וניצול אופטימלי של משאבים, ומלווה אותן לפעילות מסחרית

גיא ורדימון
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דשא בצורת מזלפה
גיא ורדימון
תוכן מקודם

המעבר לשימוש באנרגיה ירוקה כתחליף למקורות אנרגיה קונבנציונליים הוא המרכיב המרכזי בפתרון משבר האקלים. אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח נמצאות בחזית התקשורתית של המעבר, אבל ברור לחלוטין כי אין בהן בכדי לספק פתרון מלא לבעיה. לפיכך, מדינות מובילות בעולם משקיעות משאבים עצומים באלטרנטיבות שמקדמות ניצול אופטימלי של משאבים לא מתכלים, ובמיוחד כאלה המהווים תוצרי לוואי של העולם המודרני, כמו פסולת.

בחזית המאבק בפליטות נמצאת אירופה, שכבר ב-2018 אימצה החלטה כי עד שנת 2050 היא תפחית לחלוטין את פליטת גזי חממה. המשמעות של החלטה זו היא כי השימוש בדלקים פוסילים יופחת בהדרגה לאורך השנים ויוחלף במקורות אנרגיה ירוקה בכל מגזרי הפעילות. בעניין זה רלוונטית במיוחד ההחלטה המעודכנת שהתקבלה באיחוד האירופאי בשנה שעברה (IIRED) כי עד 2030 14% ממקורות האנרגיה לתחבורה יהיו ממקורות ירוקים, וזאת במטרה להביא לצמצום ביניים דרמטי של הפליטות ב-40% תוך 10 שנים.

לוקחים מיזמים מ-A ל-Z

כאן נכנסת לתמונה חברת יוניווייס, חברת אנרגיה ירוקה שהוקמה בשנת 2017 על ידי מספר משקיעים פרטיים מתחום האנרגיה, במטרה לספק פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לסוגיות שלא מקבלות מענה בפעילות הקיימת. ״ברור לחלוטין כי אנרגיית רוח ואנרגיה סולארית הן מרכיב מרכזי בפתרון״, מציין רן שקד, מנכ״ל יוניווייס, ״אולם הן אינן מספקות פתרון מלא בהתמודדות עם המשבר וזאת ללא קשר לסוגיות אתיות וטכנולוגיות שהן מעלות״. קביעת האיחוד האירופי כי עד 2030 7% ממקורות האנרגיה לתחבורה יהיו מתחליפי דלקים (Bio Fuels) היא אינדיקציה לקביעה כי הפתרון צריך לכלול התמודדות עם טיפול בפסולות המיוצרת על ידי האנושות במקביל לניצול משאבי טבע.

מודל הפעילות של חברת יוניווייס הוא איתור טכנולוגיות שסיימו את שלב הפיתוח והוכחו טכנולוגית בתנאי מעבדה, והפיכתם לפעילות מסחרית. לשם כך צוות הניהול של יוניווייס מורכב מאנשי הנדסה עם ניסיון רב בתחומים אלו ואנשי עסקים שמשלימים את התמונה ומוודאים כי קיימת כדאיות כלכלית לפעילות. ״המטרה שלנו היא בראש ובראשונה להטמיע טכנולוגיות חדשניות. ה'פורטה' שלנו הוא ביצועי, אנו מנוסים מאוד בלקחת מיזמים מ-A ל-Z", מסביר שקד.

הדור החדש של ביודיזל

פרויקט הדגל שמקדמת יוניווייס הוא הקמה של מפעלי ביודיזל מתקדמים באירופה. המפעל הראשון בפולין, שצפוי להפיק כמות שנתית של 30 אלף טון ביודיזל בשנה, מתוכנן לפעול כבר במהלך 2023. ביודיזל - שמשמש תחליף ירוק לדיזל מזהם, ללא צורך בהתאמה במנוע - נמצא כבר שנים רבות בשימוש, אולם הוא לא זכה לעדיפות לאור העובדה כי חומרי הגלם המשמשים לייצורו הם משאב יקר, כגון שמנים מגידולים חקלאיים, או מיחזור של שמנים מתעשיית המזון. כדי להפוך את הביודיזל למוצר המותאם לדרישות העדכניות יש להתאימו לעקרונות של הכלכלה המעגלית, דהיינו מיחזור של תוצרי לוואי, ובמיוחד פסולות, שבתהליך ייצור ללא השפעה סביבתית מופק מוצר סופי ירוק. הדור החדש של הביודיזל שמקדמת יוניווייס מיישם עקרונות אלו ובאמצעות שילוב של תהליכים טכנולוגיים וביולוגיים מתקדמים מפיק מוצר נקי במודל עסקי מוכח.

לאור היעדים שהציב האיחוד האירופי בנושא והלחץ הגובר על חברות האנרגיה לקדם פעילות ירוקה, קיימת דרישה הולכת וגוברת לביודיזל ולתחליפי אנרגיה אחרים הבאים לידי ביטוי בביקושים גבוהים למוצרים אלו בבורסות לסחורות בעולם. ״מה שמניע אותנו״, אומר שקד, ״זה לראות איך באמצעות יישום של טכנולוגיה מתקדמת פותרים מספר בעיות במקביל: מצד אחד טיפול בפסולת אורגנית שומנית שלולא התהליך שלנו היתה עוברת מסכת שלמה של מעברים וטיפולים באמצעים מזהמים, ומצד שני ייצור מקור אנרגיה נקי, ירוק ובלתי מזהם. אני מקבל הרבה פניות מחברות אנרגיה שמעוניינות להיכנס לתחום, ברור שהאינטרס שלהן הוא כפול ומכופל״.

מחפשים את הדבר הבא

במקביל לפעילות ביודיזל, יוניווייס היא בית ליזמים שמחפשים שותפים עסקיים שילוו אותם לאורך התהליך הקשה של מעבר ממוצר ראשוני למוצר מסחרי בתחומים של איכות הסביבה והפיכת פסולת לאנרגיה. היכולת של יוניווייס לשלב ידע הנדסי ועסקי, לפעמים גם תוך שיתוף פעולה עם חברות הנדסה בינלאומיות מובילות, מאפשרת לה לעסוק גם בליווי של יזמים וגופים מממנים בפרויקטים רחבי היקף שבהם החברה משמשת כיועץ הנדסי לכל אורך הפרויקט, החל בשלב הייזום וכלה בהפעלה השוטפת.

לאתר Univice >>