ההתמחות שהופכת את ההייטק לגשר בין ישראל למנהיגי העתיד

במקום פוליטיקה, מורשת או זהות דתית, ארגון "תמיד" מביא לכאן סטודנטים שחושבים על הקריירה. במהלך חודשיים של ניסיון מעשי בסטארט-אפ ניישן הם נותנים ערך אמיתי של טאלנטים לחברות

גיא רונן
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נאום חברה
גיא רונן
תוכן מקודם

אחד הדברים הראשונים שקרוקט קאלוויי שמע על הישראלים הוא הישירוּת: "סטרייט פורוורד, בלי עיגולי פינות ובלי לבזבז יותר מדי זמן על נימוסים והליכות". הוא החליט שהוא חייב לבדוק את זה מקרוב. בגיל 20, בתום שנת הלימודים השנייה בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת נורת'ווסטרן, הוא מצא את עצמו בהתמחות קיץ בתל אביב. זו היתה אהבה ממבט ראשון.

קרוקט הגיע לכאן במסגרת תוכנית ההתמחות של "תמיד" (TAMID Group), מלכ"ר המבקש לבנות גשר בין דור המנהיגים הבא לחברות ישראליות או הפועלות בישראל. לאורך השנה "תמיד" היא פרמת ייעוץ עסקי העובדת בעיקר עם סטארט-אפים ישראליים. מדי קיץ היא מוציאה סטודנטים לחודשיים התמחות בארץ, כשהיא דואגת להם לטיסות, דיור, הוצאות בסיסיות, טיולים, פעילויות חברתיות וכמובן, שידוך לאחת החברות.

לפרטים על התוכנית ולהרשמה

בדלויט, פירמת הייעוץ וראיית החשבון המובילה שקלטה אותו לשורותיה, הוא מעורב במספר פרויקטים במקביל, כשהמטרה היא חיבור בין האקוסיסטם של לקוחותיה לבין סטארט-אפים כחול-לבן. "חלק מהקסם מבחינתי זה המולטי-טאסקינג והיכולת לצלול לתעשיות שלא הכרתי לעומק - טכנולוגיות ענן, טרנספורמציה דיגיטלית, פינטק, פודטק. זה כולל פגישות עם הצוותים, קריאת חומר, מחקרים ודיו דילג'נס והכרת טרנדים גלובליים".

"קרוקט הוא תוספת משובחת לצוות", מספרת עליו המנהלת הישירה ג'יל קומר. "ניכר שיש לו תשוקה אדירה להייטק והוא מסייע לנו במסירות רבה. הוא שחקן קבוצתי שמביא פרספקטיבה ייחודית לשולחן, שבאה לידי ביטוי בכל משימה שהוא ממלא ובשאלות שהוא שואל. בכלל, אנחנו מזהים ערך רב בקשר עם המתמחים הבינלאומיים של 'תמיד', שמסייעים לנו רבות, צוברים ומשפרים כישורים, נחשפים לפירמה גלובלית וחלקם ממשיכים עם הסניפים המקומיים שלנו במדינותיהם".

כששואלים אותו למה דווקא ישראל, במקום הראשון מככבת הסטארט-אפ ניישן: "אני מתרגש לראות אנשים שמתרגשים מהרעיונות שלהם. ופה כולם תמיד עובדים על משהו, מתלהבים ממשהו, יוצרים ויוזמים". במקום השני נמצאים האנשים: "שמעתי מאחותי שעשתה כאן סמסטר על תל אביב, על האווירה, חיכיתי לראות את זה". השורשים היהודיים של משפחתו היו רק במקום השלישי. אבל עכשיו כשהוא כאן, טובל בכנרת, מסייר בירושלים וחי את תל אביב, אין לו ספק שהחיבור הזה יתפוס מקום מרכזי גם כשישוב הביתה ללוס אנג'לס.

Win-Win למתמחה ולחברה

כמאה מתמחים נמצאים בקיץ הזה בארץ במסגרת התוכנית, רובם סטודנטים אמריקאים, אבל יש גם נציגות לאירופה, אסיה ועוד. החברות המארחות דואגות להם לפינת עבודה, משימות ומנטורינג. זה משאיר זמן ליהנות ממה שתל אביב מציעה. עבור מריסה פאטל אוקונור, העיר היא שם נרדף לשתי סצנות משמחות: טבעונות וטכנולוגיה. אחרי שבועיים כאן, היא כבר לא רוצה לעזוב לעולם.

קרוקט קאלווי

מריסה הוצבה כאנליסטית בקרדומן קפיטל, קרן הון סיכון ישראלית-ספרדית שמשקיעה בסטארט-אפים ומבקשת בעצמה להוות גשר בין תרבויות. ההתמחות מפגישה אותה עם מגוון פרויקטים, מה שמאפשר לה ללמוד תחומים חדשים, להתנסות בפיצ'ים ולצבור ניסיון מעשי בחברה פעילה ומצליחה מעבר לים - לא מעט בשביל קורות חיים בגיל 20. למריסה אין שורשים יהודיים, משפחה או מכרים בארץ. כמו לרבים בתוכנית, ישראל היא עבורה חממת סטארט-אפים אחת גדולה שתורמת ידע ומו"פ בתחומי מפתח שמעניינים אותה במיוחד, כמו אקולוגיה וטכנולוגיה.

רועי גוטליב, שותף מנהל ב-VC שקלטה את מריסה, מספר על הערך המוסף שמקבלת הקרן מהמתמחים: "אנחנו שמחים לערב אותם בתהליכים, לשמוע פידבק. הם עוזרים לנו למפות תחומים, משקיעים, כנסים, אקזיטים, קטגוריות חדשות שאנחנו רוצים להיכנס אליהן או דרכים לעזור לחברות בפורטפוליו שלנו לצמוח. מיפוי זה אומר גם להרים טלפונים, לעקוב אחר לוחות הזמנים בהשקעות". השיבוץ נעשה במשותף וכולל ראיון. "אנחנו משתדלים לקלוט בעלי ידע בתחומים רלוונטיים לנו, למשל - טאלנט בתכנות יכול להיות נכס בעולמות ה-Open Source. להם זה נותן ניסיון תעסוקתי משמעותי, כך שזה Win-Win".

לא זהות, הזדהות

לאורך השנה 3,000 סטודנטים ב-63 קמפוסים סביב העולם לוקחים חלק במסגרת "תמיד" בפרויקטים של ייעוץ מרחוק. בקיץ מגיעים המובילים להתמחות בשיתוף עם ארגון Onward ישראל, במסגרת International Interns in Israel. מנכ"ל "תמיד", יוני היילמן, מספר כי את הארגון יסדו סטודנטים שהבינו שני דברים: רוב הדור הצעיר לא מתחבר לגישה הפוליטית או לזהות הדתית, שמוצגות לרוב כבסיס הניסיונות לחבר צעירים לישראל; לעומת זאת, יש להם רצון עז לקדם את הקריירה דרך חיבור לעסקים מהמובילים בעולם.

"הסטודנטים שלנו מביאים אנרגיה ויכולות מעל ומעבר לממוצע", אומר היילמן. הוא מזכיר למשל מתמחה שטס מישראל לשבוע בסין במסגרת החברה שבה התמחה, ונשאר שם חצי שנה כדי לסגור השקעה שתיאם עם עליבאבא. או בוגר התוכנית שהגיע לעבוד ב-Uber בניו יורק, ובמשך שנתיים חתם חוזים רק עם חברות ישראליות כי ידע שכך ישיג לחברה יתרון. "התרומה של מתמחי 'תמיד' לחברה שלי מוערך בכ-100 אלף דולר", מצטט היילמן את אחד המנכ"לים שעובד עמו.

"מדובר בחבר'ה מבריקים ממגוון דתות ומדינות שרואים בישראל כלי מרכזי שיסייע בבניית הקריירה שלהם", אומר המנכ"ל. "הם לא רק תורמים המון לחברות, אלא גם יבנו חיבור לישראל ולישראלים - כזה שלא נשען על דעות פוליטיות או זהות דתית, אלא על הזדהות עם יזמים ואנשי מקצוע ששואפים להיות כמותם".

לפרטים על התוכנית ולהרשמה