רובוט או לא להיות

הרובוטים אולי מחליפים עובדים מסוימים, אבל במקביל גם מייעלים תהליכי עבודה ומפנים את זמן העבודה למשימות אחרות. במקביל הם גם מייצרים משרות חדשות

עמירם הקטין, מנכ"ל קבוצת מכולה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירם הקטין
עמירם הקטין, מנכ"ל קבוצת מכולה
תוכן מקודם

בשנת 1767 בנה ג'ייקוב כריסטיאן שאפרן את מכונת הכביסה הראשונה בעולם. הוא לא ידע זאת, אבל בכך הפך גם לאחד מחלוצי הרובוטיקה בעולם. המצאתו פינתה מיליארדי שעות שהושקעו עד אז בכביסה, ואיפשרה ללקוחות להתפנות לעיסוקים אחרים. בנוסף, ההמצאה רק הרחיבה את השוק ויצרה בו מקום גם למפתחים, יצרנים, משווקים ואנשי מכירות.

תחום הרובוטיקה צובר תאוצה בשנים האחרונות בזכות טכנולוגיה המשלבת בינה מלאכותית, והופך למשמעותי יותר בחיינו. לכל אחד ואחת מאיתנו יש לפחות רובוט אחד בבית שמבצע עבורנו פעולות שונות, ומאפשר לנו לפנות זמן למשימות "חשובות יותר". בהדרגה הופכים הרובוטים לחלק מהנוף העסקי בעולם המערבי, והשימוש בהם מספק מענה רחב המשפר את איכות וסביבת החיים שלנו.

המצאת מכונת הכביסה היא דוגמה המוכיחה שהחשש מאובדן מקומות עבודה אינו במקומו. הרובוטים אולי מחליפים עובדים מסוימים, אבל משפרים ומייעלים תהליכי עבודה ומפנים את זמנם של העובדים למשימות אחרות. במקביל הם גם מייצרים משרות חדשות. 

תהליך דומה התחולל גם בשוק הניקיון המסחרי. קבוצת מכולה, מחלוצות פתרונות כוח אדם למסחר וללוגיסטיקה בישראל, פועלת כמעט 40 שנה ומספקת שירותי פריקת מכולות, כוח אדם ושירותי ניקיון למגזר העסקי והלוגיסטיקה בארץ. החברה מספקת שירותים לאלפי ארגונים וחברות במשק הישראלי. המועסקים שלנו מייצגים כוח אדם מקצועי ומיומן, הכולל עובדי ייצור, סבלים, עובדים כלליים, עובדי מחסן ועובדי ניקיון. אף שמדובר בעובדים שמניעים את המשק הישראלי, מאז ומתמיד היה קיים קושי לגייס ידיים עובדות — והקושי רק מתגבר. 

חברת INNOX ROBOTICS, הזרוע הטכנולוגית של קבוצת מכולה, מספקת מענה לבעיית כוח האדם הזו ומייעלת את הליך העבודה. אם בתחילת הדרך האמנו שדווקא למלגזות רובוטיות יהיה ביקוש רב, הופתענו לגלות שדווקא הביקוש לרובוטים המבצעים פעולות ניקיון מסחרי הוא גדול. ההתקנה והתפעול פשוטים, והתוצאה ניכרת בשטח כבר לאחר כמה ימים.

חברת INNOX ROBOTICS מייצגת את יצרני הרובוטים המובילים בתחומם בעולם. הרובוטים שמשווקת החברה הוכיחו את יעילותם במשך שנים רבות בעשרות אלפי אתרים בעולם. החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים, שמספקים מענה מגוון ורחב לכל ארגון, גודל אתר וסביבת עבודה. החברה מיישמת עבור הלקוח גם את כלל שלבי האינטגרציה, ההתקנה ובניית תוכניות העבודה, ומספקת גם הדרכות וליווי אישי מלא לאורך כל תקופת הטמעתו של הרובוט בצוות הניקיון של הלקוח.

שירות הניקיון החדשני הושק בישראל בסוף 2019. אנו מאמינים ששילוב בין כוח אדם מקצועי לבין הרובוטים והכלים הטכנולוגים שברשותנו, מעניקים ללקוחות שירות משולב בחבילה הכוללת חיסכון כספי, מראה נקי ובעיקר — שקט תפעולי.