המשווקים הכי טובים שלכם הם הלקוחות שלכם

שרית ליבנה אשכנזי
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דוד מיכאלי
שרית ליבנה אשכנזי
תוכן מקודם

"כל אחד מאיתנו הוא צרכן תוכן. למשל, כשאנחנו רוצים להזמין נופש בבית מלון, רובנו נכנסים לאתר או לעמוד הפייסבוק וקוראים את התגובות והדירוגים, וכך גם לגבי מוצרים ושירותים רבים אחרים", אמר דוד מיכאלי, מוביל פיתוח עסקי והתרחבות גלובלית, Yotpo, בוועידת קמעונאות וסחר מקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית.

"בעלי עסקים צריכים לייצר תוכן איכותי בתדירות גבוהה. ייצור תוכן כזה כרוך בעלויות כספיות, אבל אם הלקוחות שלכם ייצרו עבורכם את התוכן, הוא יהיה אמין וזמין כל הזמן". כדי לעשות זאת, הסביר מיכאלי, צריך בראש ובראשונה להיפטר מתחושת חוסר הנעימות שבפנייה ללקוח. לדבריו, לקוח מרוצה לרוב ישמח לשווק את העסק שלכם.

מיכאלי תיאר דרכים אפקטיביות שבאמצעותן הלקוח יכול לייצר תוכן עבור בעלי עסקים: "חוות דעת היא חובה. אפשר לבקש מהלקוח שיכתוב חוות דעת בפייסבוק, באתר האינטרנט של העסק, בחשבון האינסטגרם שלו או של העסק. כל חוות דעת כזאת תקדם את החשיפה שלכם במנועי החיפוש, התוכן יגדיל את אחוזי ההמרה ובנוסף, עשויה להיבנות קהילה אוהדת סביב המותג".

דרך נוספת לייצר תוכן בעזרת הלקוחות היא לבקש מהם להעלות תמונות לרשתות החברתיות ולהוסיף להם תיוג. גם לתמונות יש כוח אדיר בחשיפה אורגנית וניתן יהיה להשתמש בהן בהמשך לקמפיין ממומן. "הצרכנים והלקוחות הפוטנציאליים נמצאים ברשתות שעות רבות, כשהם רואים תמונה אותנטית שהעלה לקוח מרוצה, האימפקט שלה גדול הרבה יותר מאשר תמונה שתעלה דוגמנית".

מיכאלי מסביר שניתן לתמרץ ולתגמל לקוחות שיביאו לקוחות נוספים, למשל במבצע של חבר מביא חבר — הרי רובנו אוהבים לספר על קניות מוצלחות שלנו. "אני מציע לא לצאת בקמפיין שקורא ללקוחות להביא חבר, אלא לעשות זאת בפנייה אישית וממוקדת לכל לקוח מרוצה".

לדבריו, "כלי יעיל נוסף לגיוס לקוחות מרוצים והפיכתם למשווקים שלכם הוא באמצעות הזמנה שלהם לענות על שאלות של לקוחות מתעניינים אחרים, למשל בעמוד QA ייעודי או בצ'ט גלוי. ללקוח מרוצה שעונה ומספר על חוויה אישית יש כוח עצום, בוודאי כשהאלטרנטיבה היא הפעלה של בוטים".

מיכאלי סיכם ואמר: "לקוח מרוצה ישמח להיות משווק שלכם, כל מה שצריך לעשות הוא להעז ולא להתבייש לפנות אליו. אתם תופתעו לראות עד כמה לקוחות יסכימו לשתף פעולה אם תבקשו מהם".