"הישראלים מוכנים לנסוע 40 דקות בשביל גלידה"

מייסד קבוצת Anita וגלידה גולדה: "הצלחנו ליצור תרבות של ממש. הישראלים אוכלים היום גלידה פי שלושה מבעבר"

נועה הראל
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדי אביטלצילום: הדס פרוש
נועה הראל
תוכן מקודם

עדי אביטל, מייסד, בעלים ושותף בקבוצת Anita וגלידה גולדה, דיבר בוועידת קמעונאות וסחר מקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית, על שיווק ומיתוג בעידן החדש ועל ההצלחה המסחררת של הקבוצה בתקופת הקורונה. "אניטה הוקמה לפני 20 שנה, ומאז התרחבנו ל–9 מדינות נוספות", סיפר. "בישראל אנחנו מחזיקים באניטה התל אביבית, רשת גולדה הארצית, פינק גולדה, ג'לטו – והבייגלה המלוח. כן, אנחנו מתייחסים לבייגלה המלוח כישות נפרדת שצריך לשווק ולפרסם, וההצלחה שלו עצמאית למותגים שלנו".

אביטל תיאר את ההתנהלות בזמן הקורונה, ואת הקפיצה העסקית הגדולה בשנה האחרונה. "פתחנו כמעט 30 סניפים ומכרנו 20 מיליון כדורי גלידה. מדובר בכמיליון לקוחות בחודש", סיפר. "הגענו מוכנים לקורונה, כמובילי שוק ובעיקר כמי שמציעים מוצר טוב מאוד וחזקים במדיה. כך הגענו למצב שבו אנו מקימים עכשיו את המפעל הגדול ביותר במזרח התיכון לגלידה ושוקולד". אביטל הוסיף כי "הצלחנו ליצור תרבות של גלידה. הישראלים אוכלים היום גלידה בכמות גדולה פי שלושה לעומת העבר, ומוכנים לנסוע 40 דקות כדי לאכול גלידה טעימה".

אביטל התייחס גם לאתגרים השיווקיים שיצרה מגפת הקורונה. "היה צורך בהשקעה גדולה בעולם הסושיאל — פלטפורמה שהקהל שלנו, ילדים ונוער בגילים 17-9, מאוד אוהב", סיפר אביטל. "אני מעריך שבחמש השנים הקרובות עולם השיווק יתקדם לשיווק מוכוון קהילות. אנחנו מחפשים את קהילת הגיימרים, שם יש כחצי מיליון ילדים ונוער, וקהילות פייסבוק. זה הכיוון השיווקי החדש, ואנחנו יודעים לעשות את זה טוב".

אביטל תיאר גם שינוי תפישתי מצד חברות ותיקות וגדולות. "גם הן הבינו שיש צורך בלמידה מחודשת של עולם השיווק, ופרסום בטלוויזיה לא יכול להספיק", אמר.