"זה הזמן לעבור מתחושות בטן לדאטה"

נועה הראל
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן סרגי
נועה הראל
תוכן מקודם

"יש משימות שבני אדם לא צריכים לבצע. הטכנולוגיה אמורה להעצים את המנהלים כמו תרד בידיו של פופאי", כך אמר בוועידת קמעונאות וסחר מקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית, עידן סרגי, מייסד ו–COO של חברת STOREE המציעה אפליקציית ניהול לעולם הקמעונאות. לדבריו, בפני מנהלים עומדת משימה מורכבת — "צריך לקרוא דו"חות בני עשרות ומאות עמודים, לנתח אקסלים ולקבל החלטות על בסיסם", תיאר — "ואנחנו מבינים שכוח האדם לא מיומן דיו כדי לעשות את זה בצורה יעילה. למנהלים בכירים קשה לפעמים להגיע למשימה האמיתית, שהיא שיפור המכירות והעלאת ההכנסות, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה".

STOREE פיתחה אלגוריתם אשר מחקה התנהגות ומשפר את ביצועי המנהלים בחנויות ריטייל (Retail), ועובד בכמה דרכים. בזווית התפעול והבקרה, המערכת שולחת משימות לפי תעדוף, מבקרת ומנטרת את הביצוע ומתזכרת באופן שוטף. "זה מאפשר לחסוך 30%–40% אחוזים מהזמן שלוקח לאותו מנהל לעבור על אקסלים, להתקשר למנהלים ולשלוח אותם לחשוב איך לטפל בבעיות", הסביר סרגי. "במקום זאת, המנהל האזורי מקבל את כל הנתונים והניתוח על מגש של כסף, לא צריך לזכור שהמשימה באוויר — אלא מקבל פוש (Push) בסיום, עם דיווח שמפרט מי עשה מה, ומי לא". סרגי הוסיף כי המערכת מאפשרת גם להציג דו"חות בצורה נגישה ונוחה למשתמש, עם וידוא קריאה וזיהוי פערי מכירה. "האלגוריתם ידע לזהות שקטגוריית קו הקופה חלשה יותר, למשל, או שמוצר לא עובד טוב בחנות שלך לעומת חנויות אחרות באזור. הוא גם מאפשר לזהות אילו מוצרים הם בעלי פוטנציאל מכירה גבוה שלא מומש, ומה צריך לשנות כדי לממש אותו. כלומר, אנחנו מצילים כסף".

בדבריו תיאר סרגי את החברה כ"One Stop Shop". לדבריו, "המערכת מציעה מעגל תקשורת שלם, שפוטר את הלקוח מהצורך בשימוש בוואטסאפ או במיילים. במערכת יש גם מרכז מידע, ומוצעים גם הדרכות, מבחנים ונהלים – הכל נמצא במקום אחד".

בדבריו קרא סרגי לחברות נוספות לערוך את השינוי הטכנולוגי והארגוני הנדרש. "המערכת מעבירה את המנהל מקבלת החלטות המבוססת על תחושת בטן – לקבלת החלטות מבוססת דאטה. קראתי פרסום לפיו המהפכה הטכנולוגית לא הגיעה לחנויות הפיזיות כי זה קשה מדי. ואני אומר — זה ממש פשוט. כל מה שצריך זה נכונות לשינוי קטן בתרבות הארגונית. שם העתיד נמצא ולשם אנחנו הולכים".