מנכ"ל קניוני עופר משה רוזנבלום: " תקופת שיא בפדיונות הקניונים בששת החודשים האחרונים"

שחר תורג'מן: "בזמן הקורונה נרשמה עלייה במכירות מקוונות, אבל זה מטעה. כשהכל נפתח מחדש הגיעה דעיכה בקניות מקוונות. תחרות הוגנת תתאפשר אם יתרחש המהלך של ליברמן להטיל מס על חבילות מחו"ל"

אבי יופה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודליה קפלינסקי אורבך מנכ'לית רשת תכשיטי צבאןצילום: הדס פרוש
אבי יופה
תוכן מקודם

אם אדם שלא התגורר בישראל בשנה האחרונה ייכנס לאחד הקניונים הוא עשוי לחשוב שמעולם לא היה כאן משבר הקורונה. משה רוזנבלום, מנכ"ל קניוני עופר ומשנה למנכ"ל מליסרון, סיפר בפאנל קמעונאות היברידית, בוועידת קמעונאות וסחר מקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית: "נרשמה כאן תקופת שיא בפדיונות של הקניונים בששת החודשים האחרונים".

רוזנבלום התייחס גם לחנויות יד שנייה, שנהפכו למבוקשות יותר בקרב הצרכנים. הוא סיפר כי מתקיים מו"מ על הכנסה של חנויות יד שנייה לקניונים. "אנו ניתן לסוחרים פלטפורמה לרכישה מהאינטרנט דרך הקניון, לצד חנות פיזית. אי אפשר יהיה לקבל דרכינו שירות רק בקניון וירטואלי. העולם של היום הולך לכיוון של קניון היברידי — רכישה אונליין ומסירה ללקוח בחנות הפיזית או רכישה בקניון עם משלוח ומסירה בבית הלקוח".

תחום שהשתנה לא מעט בתקופת הקורונה הוא ענף מוצרי החשמל. בתשובה לשאלתו של מנחה הפאנל, מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של חדשות 13, ענה ירון צפדיה, מנכ"ל משותף בניופאן, כי נרשם גידול ברכישת מוצרי חשמל למטבח ומחשבים ניידים, בעוד מצלמות ומגהצים כמעט לא נקנו בתקופת הקורונה. "בשלב הראשון של הסגרים חנויות החשמל היו סגורות, אבל לאחר מכן הן הוחרגו. הצרכן התרגל לרכוש באונליין. בישראל של לפני הקורונה כ–10% ממוצרי החשמל נרכשו באונליין, ובמהלך הקורונה הגענו ל–20%. יש מוצרים שימשיכו לרכוש אותם דרך האונליין, בעוד אחרים, כמו מכונת כביסה, הצרכן יעדיף להגיע בעצמו לחנות".

בתשובה לשאלה מתי הצרכן הישראלי צריך לצפות לעליית מחירים, ואם החנויות לא מנצלות את ההזדמנות של שיא הקניות אחרי הקורונה, השיב צפדיה: "מחירי ההובלה הבינלאומית עלו, וכך גם מחירי חומרי הגלם. זה משפיע על הייצור ועל עלות המוצר. יש מוצרים שחסרים היום וזמני הייצור עשויים להגיע לארבעה חודשים. יש לנו כרגע עוד מלאי, לכן הצלחנו למתן את עליית המחירים. אולם אני צופה התייקרות לקראת ספטמבר־אוקטובר, כשנקבל את המלאי החדש".

לדברי שחר תורג'מן, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה ויו"ר דירקטוריון קבוצת בריל, המשק נמצא עדיין בתקופת מעבר. בזמן הקורונה נרשמה עלייה במכירות מקוונות, "אבל זה מטעה. כשהכל נפתח מחדש הגיעה דעיכה בקניות מקוונות. עכשיו הדברים מתחילים להתייצב".

"בטווח של שלוש עד ארבע שנים מהיום נגיע במקרה הטוב ל–15% רכישה באופן מקוון, לעומת 85% מרצפת המכירה בחנויות", המשיך תורג'מן, "יש עוול בישראל, הרגולציה כאן יוצרת פער שלא מאפשר תחרות עם שחקנים בינלאומיים".

חודורוב שאל על המהלך של שר האוצר, אביגדור ליברמן, להטיל מס על חבילות שמגיעות מחו"ל, ותורג'מן ענה: "כך תוכל להיות תחרות הוגנת והפער יצטמצם ואולי אף ייעלם, והמסחר המקוון בתוך הארץ יעלה. לשחקנים ההיברידיים היום יש רווחיות גבוהה ברצפת המכירה. בקבוצה שלנו יש חמישה אתרי סחר שמוכרים בהיקפים לא רעים, אבל לא בהיקף שמאפשר להרוויח כראוי".

אודליה קפלינסקי אורבך, מנכ"לית רשת תכשיטי צבאן, סיפרה על השינוי בענף שלה: "הרגלי הצריכה של כולנו משתנים, אבל הקניונים לא ייעלמו. אנחנו רואים שמכירת התכשיטים באונליין הולכת וגדלה בכמות היוניקים שקונים, בקנייה החוזרת ובממוצע הקנייה לתכשיט. אבל רצפת המכירה נשארה ואין סיבה שתשתנה. אם פעם היה קשה יותר ללקוח לקנות תכשיט זהב או יהלום באונליין, היום ממוצע הקנייה הוא אלפי שקלים. צרכנים חוששים פחות מהמסחר המקוון. לעתים אנשים מגיעים לחנות ומודדים, אבל קונים בפועל דרך האתר".

לדברי רוזנבלום, "אנשים אוהבים לראות, לבקר ולגעת. הקניון יחיה ולא רק דרך הרשת. אין ספק שעם גל ההתייקרויות אנשים יצטרכו לחלק את העוגה אחרת וזה ישפיע, אבל המדינה צריכה לעזור ללקוח לייצר הכנסה גבוהה יותר כדי שיוכל לחיות באותם תנאים כבעבר. יש רשתות רבות שהורידו מחירים כדי שהלקוח ייקנה יותר".

בהתייחס לעלייה במספר מקרי ההדבקה בווירוס הקורונה והחשש מהגבלות חדשות, כל חברי הפאנל היו תמימי דעים שלא יוטלו עוד סגרים כלליים כמו בעבר ושעל כולנו להתחיל ללמוד לחיות לצד הנגיף תוך שאנחנו ממשיכים בשגרת חיינו.