"השוק המתפתח עוד יקצר את הזמן למשלוח ל–15־30 דקות "

מייסד ומנכ"ל משלוחה, דניאל רחמים, תיאר את האתגרים בדרך לקיצור זמני השילוח: "נדרשת עוד המון טכנולוגיה — למשל, ליקוט בזמן אמת על ידי רובוטים"

נועה הראל
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל רחמים מנכ"ל ומייסד קבוצת משלוחהצילום: הדס פרוש
נועה הראל
תוכן מקודם

"עד לפני שנה או שנתיים שירות משלוחים בתוך 24 שעות נחשב לשיא הטכנולוגיה. בתקופת הקורונה האצנו את המהירות ל–12 שעות, וכעת מדברים כבר על שעתיים", כך אמר דניאל רחמים, מייסד ומנכ"ל משלוחה, בוועידת הקמעונאות והסחר המקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית. רחמים הציג את מה שכינה "משלוחים על ספידים", ותיאר את האתגרים העומדים בפני חברות המשלוחים וההפצה. "האתגר הוא בעיקר בקילומטר האחרון — כשנפרקות אלף או עשרת אלפים חבילות ממטוס או משאית שצריך לשנע לדלתו של הלקוח", הסביר.

רחמים תיאר את מעטפת השירות שיש להקים כדי לקיים שירות משלוחים מהיר. "משלוח בתוך שעתיים, כפי שמציעות כיום חלק מהרשתות, מחזיר אותנו כביכול לעולם המסורתי של שירות משלוחים — כלומר, שליחים שמחכים להזנקה ועושים 4־5 משימות בשעה. אבל השוק המתפתח עוד יקצר את הזמן ל–15־30 דקות למשלוח".

בדבריו תיאר רחמים את האתגרים שיש לפצח בדרך לקיצור זמני המשלוח. "כדי להגיע למשלוח של אפילו 10 דקות נדרשת עוד המון טכנולוגיה — למשל, ליקוט בזמן אמת על ידי רובוטים", אמר. "רובוטים לא מלקטים מהר יותר מאדם, אבל אם מתקבלות במקביל אלף הזמנות ויותר, האם עובד אנושי יצליח לספק את כולן? שילוב של רובוטים ואלגוריתם לניהול משלוחים יביא לתוצאות טובות יותר".

רחמים התייחס גם לאפשרות של שינוע רובוטי, בין השאר באמצעות צידניות אוטונומיות, ואמר כי גם אותן תחליף בסופו של דבר טכנולוגיה מתקדמת יותר. עוד הוסיף שברשות התעופה האזרחית בוחנים עדיין אפשרות לבצע משלוחים באמצעות רחפנים.

בהתייחסו לאפשרות לקצר עוד יותר את קצב השילוח, הציע אפשרויות חלופיות. "כבר עכשיו אנחנו מבינים שיש חוסר יעילות בהזמנה מהצד השני של העולם", אמר. "זה לא יקרה מיד, אבל העתיד צופה לנו הדפסה ביתית של מוצרים".