"כמות החבילות מחו"ל הגיעה לשיאה בקורונה"

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר בדואר ישראל: "הפטור ממע"מ לחבילות בשווי של עד 75 דולר הוא אחד הגורמים המסייעים להפחתת יוקר המחייה בישראל"

אבי יופה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלעד תירוש סמנכ"ל סחר דואר ישראלצילום: הדס פרוש
אבי יופה
תוכן מקודם

במסגרת ועידת קמעונאות וסחר מקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית, הסביר גלעד תירוש, סמנכ"ל סחר בדואר ישראל, כי בחברה מתייחסים ברצינות לכל תקלה שמציגים בפניהם לקוחות.

לגבי נושא שירות הלקוחות אמר תירוש בשיחה עם מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של חדשות 13: "חשוב לנו להבין איפה יש תקלה שנובעת מהתנהלות לא נכונה שלנו או של גורם אחר בשרשרת האספקה.  דואר ישראל מספקת שירותים מפוקחים ברחבי הארץ, המסובסדים על ידה בכ–250 מיליון שקל בשנה. אנחנו משקיעים עוד 100 מיליון שקל בשיפור השירות והטמעת טכנולוגיות חדשות. אם היה לנו עוד הון פנוי, היינו משקיעים יותר".

תירוש התייחס בדבריו לירידה הדרמטית ברווחים ממשלוח מכתבים — מכ–500 מיליון ב–2014 עד כ–250 מיליון ב–2021, בעוד במקביל חלה עלייה משמעותית במשלוח חבילות בסחר מקוון. לדבריו, לדואר תפקיד מרכזי בהפחתת יוקר המחייה בישראל.

"הפטור הקיים ממע"מ לחבילות בשווי של עד 75 דולר הוא בהחלט אחד הגורמים שמסייעים להפחתת יוקר המחייה", אמר תירוש. "אנחנו רואים שהמשקל הממוצע של חבילה עלה פי ארבעה, וגם הערך הממוצע לחבילה עלה. יש מגמת גידול ששיאה נרשם בתקופת הקורונה, כשההזמנות הן של מוצרים בסיסיים — וזה מסייע למשק להפחית מיוקר המחייה בשווקים כמו אופנה, הנעלה וצעצועים".

תירוש התייחס גם לקצב הגידול של הסחר המקוון, וגילה כי חלה עלייה משמעותית ביישובים החרדיים והערביים לעומת יישובים אחרים. "אנחנו רואים אתרים שמטרגטים את השוק הישראלי ועושים את ההתאמות הנדרשות כדי לפנות לקהל מסוים", אמר. "קצב החדירה של האי קומרס לערים כמו תל אביב או רעננה, לעומת זאת, קטן יותר. משקי בית משתמשים היום באי קומרס כדי לנהל את עצמם נכון".