רמי לוי: "לא יהיה מנוס מהעלאת מחירים אחרי החגים"

"בזכות הקורונה שיכללנו את מערכי האונליין שלנו והמכירות גדלו פי חמישה־שישה; ממשלת ישראל היא המונופול הגדול במדינה. היא מונעת תחרות ומשפיעה באופן ישיר על יוקר המחיה"

שרית ליבנה
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי לוי מנכ"ל ובעלים שיווק השקמה צילום: הדס פרוש
שרית ליבנה
תוכן מקודם

בשנה שבה עסקים רבים הקפיאו את פעילותם, ברשת רמי לוי שיווק השקמה המשיכו לדהור קדימה. בין השאר, נרכשה חברת התעופה ישראייר, נפתחו סניפים חדשים, הושק מרכז לוגיסטי וכעת גם נערכים לכניסה לשוק הקנאביס הרפואי. בשיחה אישית עם רמי לוי, מנכ"ל ובעלים של הרשת, בוועידת קמעונאות וסחר מקוון של TheMarker, המחלקה המסחרית, ביקש מתן חודורוב, הפרשן הכלכלי של רשת 13, לשמוע כיצד נערכת החברה לימים שאחרי הקורונה.

מחירי המוצרים בכל העולם התייקרו, כולל מזון. האם גם ברשת שיווק השקמה גילגלו את העלויות על הצרכנים?

"פסיכולוגית, בכל פעם שצרכן נכנס לסופר הוא בטוח שהיתה עליית מחירים, אבל לרוב זה לא נכון. בתקופה זו יש עלייה משמעותית בעלויות השינוע וההובלה, לצד עלייה גדולה בעלויות של חומרי הגלם. בסופו של דבר לא יהיה מנוס מעליית מחירים. אני מקווה שהעלייה הזאת לא תתרחש לפני החגים, בזכות העובדה שיש לנו מלאים שיספיקו עד אחרי החגים ובזכות הסכמים שיש לנו עם חלק מהספקים, לא כל העלויות יגולגלו על הצרכנים".

נראה כי דווקא בזמן הקורונה הצלחתם להאיץ קידום תהליכים של אוטומציה ורובוטיקה.

"היתה לנו מראש תוכנית סדורה לפיתוח לשלוש השנים הבאות, אך בזכות הקורונה נערכנו במהירות שיא לקידום חלק מהפרויקטים. בסגרים היה ביקוש עצום לקניות אונליין, לכן שיכללנו את המערכים והמכירות גדלו פי 5‐6. התחלנו פיילוט ב‐2019 של מרכז לוגיסטי, שבו רובוטים מלקטים ואורזים את הסחורה לפי הזמנה ואדם מפקח בקצה. למדנו את התחום והפקנו לקחים לקראת מרכז נוסף בבאר שבע. תוך שנתיים יהיו עשרה מרכזים נוספים כאלה ברחבי הארץ.

"אין לנו כוונה להחליף את העובדים ברובוטים, אלא לייעל עבודה, להגדיל תפוקה ולמקסם פריון, כשהכל מוכוון ללקוחות הקצה".

יש פערים של כ–30% ביוקר המחיה בין ישראל לעולם, בעיקר לאירופה. מה צריכה הממשלה החדשה לעשות כדי לצמצם את הפערים?

"בכל פעם שהנושא עולה 'מחפשים' את המגזר הפרטי־עסקי, אך מי שאחראי על יוקר המחיה בישראל הוא המגזר הציבורי, קרי ממשלת ישראל ומוסדותיה. האשמה היא בהיקף הרגולציה, במיסוי גבוה וגם בחוסר היציבות השלטונית. ישראל היא מדינה מונופוליסטית וכוחנית. אין כאן תחרות אמיתית וכתוצאה מכך יוקר המחיה גבוה. לכן המחאה החברתית של 2011 נכשלה.

"יש פערים גדולים בין מחיר החקלאי למחיר לצרכן. הם נובעים ממחיר המים וגם עלויות שכר של העובדים הזרים בישראל, בהשוואה למשל ליוון או לפולין. המדינה מבקשת להגן על העובדים וקובעת את רמות השכר, אך צריך לזכור שהעלויות הללו הן חלק מהתמחור של המוצרים".

דווקא בשנה הכי הקשה של ענף התעופה, בחרת לרכוש את ישראייר. למה עכשיו?

"הקורונה לא תישאר כאן לעד, ואם כן —נלמד להתמודד איתה. הרכישה של ישראייר היא חלק מאסטרטגיה רחבה שלנו. בהמשך נרכוש גם בתי מלון ונוכל להציע ללקוחות חבילות נופש במחירים הוגנים ונמוכים. הלקוחות יוכלו להיות חלק ממועדון לקוחות שחולש על תחומים רבים.

"אנחנו ממשיכים לגדול כדי להמשיך לייצר מקומות עבודה נוספים, זו הסיבה שהוספנו סניפים ופנינו להשקעות נוספות. התוכנית הבאה שלנו היא הקמת תחנות טעינה לרכבים חשמליים. אנחנו לא עוצרים, אלא מתפתחים כל הזמן ומסתכלים קדימה".

בוועידה התייחס לוי גם לידיעה שחברת בן אנד ג'ריס העולמית תפקיע את הזיכיון הישראלי אם לא תיפסק המכירה של מוצריה ביהודה ושומרון ואמר: "אני מחזק את הזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריס וקורא לו לנתב את הידע בייצור גלידה משובחת לטובת הקמת מותג פרטי של רשת שיווק השקמה. אנחנו יכולים לתת לו את האכסניה ואת הגב הכלכלי. מי שייהנו מכך הם הלקוחות והעובדים שלו שעשויים להינצל כך מפיטורין".