וויטסמוק חתמה עם קבוצת שרם-זילברמן אשר תוביל את גיוס הכספים עבור העסקה לרכישת חברה עם הכנסות של כ- 32.8 מיליון שקל ורווח נקי של 9.7 מליון ש"ח ב-2016

המימון צפוי לכלול מרכיב הלוואה בגובה 5 מיליון דולר וכן מרכיב אופציה להשקעה בוויטסמוק לפי שווי חברה של 15 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Dreamstime

תל-אביב, 23 באוקטובר 2017, וויטסמוק (ת"א: וסמק), חברה ישראלית גלובלית העוסקת בשיווק ופרסום באינטרנט ובמובייל (במיוחד באמצעות הוידאו), מודיעה על חתימה על הסכם לא מחייב עם קבוצת שרם-זילברמן אשר תובילותרכז את גיוס הכספים עבור עסקת הרכישה נשוא מזכר העקרונותהלא מחייב עליו חתמה החברה בשבוע שעבר.

מבנה הגיוס הסופי אשר ייקבע בשלב מאוחר יותר, בכפוף לאישור האורגנים המוסמכים של החברה, צפוי לכלול מרכיב הלוואה בגובה של 5 מיליון דולר אשר תועמד לחברה כנגד בטחונות שונים וכן מרכיב של אופציה להשקעה בנרכשת ובחברה עצמה. האופציה להשקעה בחברה (בסך של עד 2.5 מיליון דולר), ככל שתמומש, תתבצע לפי שווי חברה של 15 מיליון דולר (50% מעל שווייה של וויטסמוק כיום).

בשבוע שעבר, חתמה וויטסמוק על מזכר הבנות בלתי מחייב לפיו תרכוש חברה בתחום הפיתוח והשיווק באינטרנט. החברה הנרכשת הנה רווחיות במיוחד ומציגה שולי רווח גבוהים מאוד בשנים האחרונות. להלן תוצאותיה העיקריות (המספרים במיליוני ש"ח. נתוני 2017 התקבלו בדולר ותורגמו לפי שע"ח 3.5):

אודות וויטסמוק

וויטסמוק (WhiteSmoke. ת"א: וסמק) היא חברה ישראלית גלובלית העוסקת בשיווק ופרסום באינטרנט ובמובייל. החברה מספקת שירותי פרסום דיגיטלי בוידאו בערוצי מדיה דיגיטלית, הכוללים אפליקציות מובייל ואתרי אינטרנט. הפעילות כוללת רכישת שטחי פרסום באמצעי מדיה דיגיטלית שונים, תוך טיוב מקסימלי שלהם להשגת אפקטיביות ומיקוד של הפרסום. פעילות וויטסמוק בתחום השיווק והפרסום באינטרנט כוללת הפניית משתמשים לתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש המובילים בעולם, באמצעות הסכמים אסטרטגיים עם שותפים מובילים בתחום. עוד עוסקת וויטסמוק בפיתוח, שיווק והפצת תוכנות ואפליקציות לתיקון ושדרוג הכתיבה בשפה האנגלית, תחת מותג וויטסמוק. החברה נוסדה בשנת 2002, והיא מנוהלת כיום על ידי איתי מרוז. משרדי וויטסמוק נמצאים ברמת החייל, תל-אביב.