תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

וויטסמוק צופה גידול של מאות אחוזים בהכנסות ברבעון השני

וויטסמוק מדווחת על תוצאות הרבעון הראשון ומשחררת תחזית אופטימית לגבי תוצאותיה ברבעון הבא

החברה מציינת כי בעקבות שינויים שחלו בשוק בו פועלת, נוצר גידול בפעילות הנובע מהסכם שיתוף הפעולה של החברה הקשור למנוע החיפוש Bing של חברת מיקרוסופט, אשר צפוי להוביל להכנסות של 14.5-17 מיל' ברבעון השני של השנה לעומת הכנסות בגובה 3.3 מיליון ברבעון הראשון.

עוד החברה מדווחת על גידול של 94% בהכנסות אל מול הרבעון האחרון של שנת 2015 (מאותה הסיבה הנ"ל) וכן כי בקופתה, נכון ל-31/3/16, כ-10.7 מיל' . אמנם אל מול התקופה המקבילה אשתקד (רבעון 1 2015) חלה ירידה בהכנסות החברה, אך החברה מציינת כי מקורה של הירידה ב"הפצת רכיבים ותוכנות אשר אותם הפסיקה החברה להפיץ במהלך שנת 2015".

בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי בגובה 2.5 מיל' ש"ח (קיטון של 27% לעומת הרבעון האחרון של שנת 2015) אשר נבע מחלקה בהפסדי החברה הכלולה קיבו (אשר נמצאת בשלב ראשוני של הפקת הכנסות).

איש והולוגרמה של מדיה חברתית
Dreamstime

החברה מציינת כי קיים מגוון של פעילויות בהן החברה עוסקת, אשר מהוות את יישום האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה. כך לדוגמה, החברה צופה להשיק בקרוב את ה-Extension אשר מהווה למעשה תוסף לדפדפן ה-Google Chrome, ואשר ישלב את טכנולוגיות החברה בתחום תיקון התחביר והשגיאות בשפה האנגלית. הנ"ל יבוצע במסגרת הסכם שיתוף הפעולה של החברה עם אסק. עוד ציינה החברה כי נמצאת במו"מ לרכישת פעילות בתחום פתרונות מוניטיזציה מבוססי פרסום בוידאו (החברה מסרה כי נחתם מזכר הבנות בלתי מחייב).

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

בגזרת המובייל, החברה מציינת כי החברה הכלולה קיבו (אשר מפתחת ומשווקת מוצרי מובייל ממותגים, בין היתר, של מועדוני הפאר ברצלונה, ריאל מדריד, צ'לסי ושל ליגת ה-NBA) החלה להפיק, לראשונה, הכנסות. בנוסף, קיבו חצתה את רף 20 מיליוני ההתקנות למוצריה השונים.

מנכ"ל וויטסמוק, איתי מרוז, מסר כי "אנחנו מאוד מרוצים מקצב החיפושים במנוע החיפוש Bing שמבצעים המשתמשים. חשוב להבין כי יש לחיפושים הללו ערך כלכלי אמיתי והראיה היא הקפיצה בהכנסות שרשמנו ברבעון הנוכחי לעומת הרבעון הקודם וכן העלייה אותה אנו צופים ברבעון הקרוב. אנחנו מאוד מתרגשים לרגל השקת ה-Extension של וויטסמוק ל-Google Chrome כחלק מהסכם שיתוף הפעולה שלנו עם הענקית אסק, אשר באמצעותו נוכל "להביא את הבשורה" של טכנולוגית וויטסמוק במיוחד למדינות מתפתחות בהן משתמשי הקצה אינם מסוגלים לרכוש את תוכנות החברה. אנחנו מאוד גאים בחברה הכלולה קיבו אשר החלה להפיק הכנסות ראשונות במהלך הרבעון הנוכחי ובנוסף, אנו גם נמצאים במו"מ לרכישת פעילות וידאו – אשר הנו תחום צומח מאוד שאנו מכוונים כבר זמן מה להיכנס אליו.

כל ההתפתחויות הנ"ל הן למעשה יישום של אסטרטגיית החברה המכוונת לגוון את מקורות ההכנסות השונים של החברה תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים הנדרשים מחברה ציבורית אשר משתפת פעולה עם חברות ענק ברמה גלובלית.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
ווטיסמטק לוגו

וויטסמוק הינה חברת אינטרנט גלובלית העוסקת במספר תחומי פעילות שהמרכזי מביניהם הוא תחום הפרסום בוידאו, הן באמצעות חטיבת הוידאו הפנימית Omnivid והן באמצעות חברת הבת Wise Air. עוד עוסקת החברה בשיווק והפצה באמצעות מנועי חיפוש וכן בפיתוח,  מכירה ושיווק של תוכנות לשיפור הכתיבה בשפה האנגלית. 

עוד הודעות

כתבות שאולי פיספסתם

*#