תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פלוריסטם מבטיחה מקור מימון לא מדלל לניסוי שלב 3 נוסף

מענק של 8.7 מיליון דולר מתכנית "הוריזון 2020" עבור ניסוי בשיקום שרירים לאחר ניתוח לתיקון שבר במפרק הירך

חברת פלוריסטם הישראלית, מובילה עולמית בפיתוח מוצרי ריפוי המופקים מתאי שלייה, הודיעה על קבלת מענק של 8.7 מיליון דולר מתוכנית הוריזון 2020 של האיחוד האירופי, למימון ניסוי שלב 3 בתאי ה-PLX-PAD, לטיפולבשיקום שרירים לאחר ניתוח לתיקון שבר במפרק הירך. זהו המענק השני מטעם התכנית אותו תקבל פלוריסטם, לאחר שבאוגוסט 2016 הודיעה החברה על קבלת מענק בסך 8 מיליון דולר למימון ניסוי שלב 3 בטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים (CLI). בסך הכל, קיבלה החברה מהתכנית מענקים (מימון שאינו מדלל) בסך כולל של 16.7 מיליון דולר לתמיכה בניסויים שלב 3 (אחרונים לפני שיווק) בתאי ה-PLX-PAD. 

שבר בירך
Dreamstime.com

הניסוי המתקדם בתאי ה-PLX-PAD לטיפול בשיקום שרירים לאחר ניתוח לתיקון שבר מפרק הירך יתבצע בשיתוף פעולה של פלוריסטם וקונסורציום בינלאומי של חוקרים וגופים בראשות אוניברסיטת צ'אריטה ("Charit") שבברלין, בהובלת ד"ר טוביאס וינקלר, חוקר ראשי במרכז ברנדנבורג לטיפולים רגנרטיביים.

ד"ר וינקלר שימש כחוקר ראשי גם בשלבי הניסוי הקודמים של פלוריסטם שבדקו את השימוש בתאי PLX-PAD לשיקום שריר לאחר ניתוח החלפת מפרק ירך, בהם נצפה שיפור מהותי בתפקוד, בחוזק ובנפחהשריר בקרב מטופלים שקיבלו טיפול ב PLX, לעומת קבוצת הביקורת.

ד"ר טוביאס וינקלר אמר היום כי "בעקבות התוצאות המרשימות שהתקבלו בשלב הראשון והשני של הניסוי בתאי PLX-PAD באינדיקציה אורתופדית דומה, אנו שמחים להתקדם לשלב השלישי והמכריע. במידה ונציג תוצאות דומות, אני מאמין שנוכל לשנות את הדרך בה משקמים שרירים לאחר ניתוחים מעין אלה בכל רחבי העולם".

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

ניתוח קשה שמשפיע משמעותית על איכות החיים
שבר במפרק הירך הוא ההתוויה הרפואית הנפוצה ביותר לשבר באזור זה, עם שיעור תמותה של מעל 36% ועלויות טיפול שמוערכות בכ-10-15 מיליארד דולר בשנה בארה"ב בלבד. מספר הניתוחים לטיפול בשבר רק עולה עם הגיל, כאשר גם לאחר הניתוח, רוב המטופלים אינם חוזרים למצב הבריאותי הקודם, בשל ריפוי שרירים איטי, מה שגורם לירידה משמעותית באיכות החיים.

זמי אברמן, יו"ר ומנכ"ל משותף בפלוריסטם: "אנו גאים ונרגשים לקבל את המענק השני מטעם תכנית 'הוריזון 2020'. אנו מאמינים כי המענק משקף את הבעת האמון העולמית בפיתוחים של פלוריסטם, ומסמן את הצורך בפתרונות טיפול תאי כדי לאפשר לחולים לנהל חיים בריאים יותר ולהוריד את העלויות הכספיות של מערכות הבריאות. אנו בטוחים כי המענק יסייע לנו בכניסה מהירה יותר לשיווק".

מסלול רגולטורי מואץ באירופה

תוכנית הטיפול של פלוריסטם באמצעות תאי ה-PLX-PADהינה אחת ממספר מצוצמם של תוכניות שהתקבלו למסלול האישור הרגולטורי המואץ של האיחוד האירופי (Europes Adaptive

Pathway program ), שמטרתה קיצור זמן ההגעה לשוק של תרופות חדשניות לחולים אשר כיום אין להם מענה רפואי מספק. יצוין כי פלוריסטם מתכננת לגייס חולים באירופה ובארה"ב והניסוי הנוכחי צפוי לשמש כניסוי פיבוטאלי לצורך הגשת בקשה לאישור שיווק באזורים אלה.

אודות מרכז ברנדנבורג לטיפולים רגנרטיביים בברלין

מרכז ברנדנבורג לטיפולים רגנרטיביים בברלין (BCRT) הוקם כמכון מחקר שיתופי של בית החולים האוניברסיטאי "Charit" בברלין, אחד מבתי החולים האוניברסיטאיים הגדולים באירופה, וארגון הלמהולץ Helmholtz)), ארגון המחקר הגדול ביותר בגרמניה.
מטרת המרכז היא לשפר התאוששות והחלמה ע"י תאים, חומרים ביולוגיים ופקטורים שונים ולפתח בעזרתם מוצרים וטיפולים חדשניים. המיקוד העיקרי של BCRT הינו על מחלות של מערכת החיסון, מערכת השלד, ומערכות הלב וכלי הדםבהן לא קיים נכון להיום מענה רפואי מספק.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#