תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

צבא ארה"ב יבחן את הפתרון של פלוריסטם הישראלית להגנה על חיילים אמריקניים מפני קרינה גרעינית חריפה באזורי סיכון

חברת פלוריסטם הישראלית, מובילה עולמית בפיתוח מוצרי ריפוי המופקים מתאי שלייה, הודיעה היום (ד') שהצבא האמריקני יערוך ויממן ניסויים במוצר שפיתחה, PLX-R18, במטרה לתת מענה רפואי לאנשי כוחות הביטחון במקרה של חשיפה לרמות קרינה גבוהות ומסוכנות, כמו באסון גרעיני, תקיפה בפצצה מלוכלכת, דליפה והתיישנות כורים ועוד.

הניסוי, שייערך וימומן במלואו ע"י מכון המחקר הרדיו-ביולוגי של משרד ההגנה האמריקני (U.S. Department of Defenses Armed Forces Radiobiology Research Institute) יבחן את יעילות הטיפול של פלוריסטם בתסמונת קרינה חריפה (ARS), בהזרקה כטיפול מונע (חיסון) לפני החשיפה ובמהלך 24 השעות שאחריה.

דגל ארה"ב וברקע חיילים
Dreamstime.com

סכנת קרינה: הרס מח העצם, סיבוכים בריאותיים ואף מוות

תסמונת הקרינה החריפה נובעת מחשיפה לרמות גבוהות ומסוכנות של קרינה שיכולהלגרום לסיבוכים בריאותיים קשים ואף למוות. לאחרונה דיווחה החברה הישראלית על תוצאות חיוביות בניסוי בחיות גדולות, שווה ערך לניסוי קליני שלב 2 דרך מסלול החיות של ה-FDA, שערך המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות זיהומיות (NIHID) מטעם משרד הבריאות האמריקני. תוצאות הניסוי הצביעו על עלייה משמעותית באחוזי ההישרדות של בעלי חיים שקיבלו את הטיפול ושיקום של  שלוש שורות הדם.

יצוין, כי כל הניסויים בתסמונת הקרינה נערכים בבעלי חיים בלבד, בהתאם להוראות הרגולציה של ה-FDA, מאחר ולא ניתן לבצע ניסויי קרינה בבני אדם. ניסויים אלה מספקים לצורך קבלת אישור לשיווק התרופה מה-FDA.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

הצבא יבדוק את התרופה גם כטיפול מונע (חיסון) לפני כניסה לאזור נגוע בקרינה

ההבדל המרכזי בין הניסוי של משרד הבריאות האמריקני להגנה על העורף לבין הניסוי של משרד ההגנה, הוא פרק הזמן בו ניתנת התרופה: במחקר של המכון הלאומי לבריאות, הוזרקו התאים לנפגעים שנחשפו לקרינה כ- 24 שעות לאחר החשיפה הקטלנית, במטרה למצוא מענה לאוכלוסייה נרחבת בעורף לאחר אסון גרעיני או אירוע קרינה אחר.

בניסוי של הצבא, שנועד לתת מענה המותאם לכוחות בשטח, הטיפול יינתן עוד לפני החשיפה (על מנת למצוא טיפול מונע לפני היציאה לשטח הנגוע)  וכן במהלך 24 השעות הראשונות לאחר החשיפה לקרינה. המחקר הצבאי והניסוי של משרד הבריאות והגנת המולדת האמריקני צפויים להתבצע במקביל, ולתת מענה לספקטרום רחב של מועדי חשיפה לקרינה חריפה של כוחות ביטחון ואזרחים כאחד. הצלחת הניסויים תגדיל את הפוטנציאל הטיפול של PLX-R18 כתרופה לטיפול בהשפעות קרינה חריפה.

זמי אברמן, מנכ"ל משותף ויו"ר פלוריסטם: "בעקבות הצלחת הניסוי של משרד הבריאות האמריקני שעליו הודענו בחודש מאי, ולאור המצב הגיאו-פוליטי בעולם, אנו רואים עלייה בהתעניינות בפתרון שלנו לפגיעות קרינה, הן בארה"ב והן מצד ממשלות נוספות. אנומאמינים כי למוצרי החברה יש את הפוטנציאל להציל חיי אדם, ולאפשר למדינות להגן על מיליוני אזרחים וחיילים מפני ההשלכות הקטלניות של קרינה חריפה באירועים רבי-נפגעים".

אודות PLX-R18

PLX-R18 הוא מוצר הריפוי התאי השני אותו מפתחת פלוריסטם. התאים, שמקורם בשלייה, אינם מצריכים התאמה גנטית וניתנים בהזרקה פשוטה לשריר. התאיםמשחררים קוקטייל של חלבונים רפואיים שגורמים לשורות הדם (התאים הלבנים, האדומים וטסיות הדם) להתחדש ולשקם את פעילות מערכת הדם הפגועה.

אודות פלוריסטם

פלוריסטםהינהחברהישראלית מובילהבפיתוחמוצריריפויהמבוססיםעלתאיםהמופקיםמשליות של נשים שנתרמו לאחר ניתוח קיסרי.החברה ממוקמת בחיפה והיא מעסיקה כ-170 עובדים. החברה מחזיקה באחד ממתקני ייצור התאים הגדולים והמתקדמים בעולם, עם פוטנציאל ייצור של כ-150 אלף מנות תאים בשנה. 

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#