תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פלוריסטם חושפת נתונים נוספים ממחקר הקרינה בחיות גדולות: מערכת הדם נפגעה גם לאחר חשיפה לרמות קרינה נמוכות - טיפול בPLX-R18 הצליח לשקם

התוצאות מעידות על שימוש אפשרי ב-PLX-R18 לטיפול בכשלים במח עצם הנגרמים כתוצאה מטיפולי קרינה וטיפולים כימותרפיים הניסוי התמקד ב-12 חיות שנחשפו לרמות קרינה נמוכות יותר מאשר במחקר הראשוני

חברת הביומד הישראלית פלוריסטם, הציגה היום נתונים חדשים מניסוי הקרינה בחיות גדולות שנערך על ידי הרשויות בארה"ב ובודק את המוצר PLX-R18 כתרופה יעילה כנגד קרינה חריפה. תוצאות ראשוניות מהניסוי, הנערך דרך מסלול החיות של ה FDA ומקביל לשלב II, הראו נתונים חיוביים בשיפור השרידות של החיות ושיקום המערכת ההמטולוגית (מערכת הדם).

הממצאים החדשים מהניסוי, שמומן ונערך ע"י הממשל האמריקני (המכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות -NIAID), מתייחסים ל-12 חיות שנחשפו לרמות קרינה נמוכות יותר. מממצאי הניסוי עולה כי גם ברמות קרינה נמוכות נגרם נזק משמעותי למערכת הדם של הנפגע שעלול להוביל לפגיעות בריאותיות ארוכות טווח. יצויין כי במקרה של חשיפה לקרינה גרעינית, יסבלו רבים מהנפגעים מהשלכות בריאותיות הנובעות מקרינה נמוכה, ולאו דוקא מתסמינים הנובעים מחשיפה לרמות קרינה חריפות.

בקבוק רפואי במעבדה
Dreamstime.com

ספירות הנויטרופילים, הלימפוציטים וטסיות הדם של 12 החיות שטופלו ב-PLX-R18 הראו התאוששות מהירה יותר מאלו שנבדקו בקבוצת הביקורת.ממצא זה מעיד על פוטנציאל טיפולי נוסף של PLX-R18 במחלות הקשורות בכשלים במח העצם –כמו אלה הנגרמות כתוצאה מטיפולים כימותרפיים, טיפולי קרינה, תופעות לוואי של תרופות ובעיות גנטיות שונות.

ממצאים חדשים אלו מחזקים גם את פרופיל הבטיחות הרפואי של התרופה, ברמות שונות של קרינה או אפילו בטיפול באלו שלא נחשפו כלל. נזכיר כי הטיפול של פלוריסטם נועד להיות טיפול מדף, שניתן להעניקו בזמן אמת במקרה של אירוע רב-נפגעים ללא "איבוד זמן" בגין בירור רמות הקרינה אליהן נחשף כל אחד מהנפגעים. על כן, ממצא זה מחזק את היתרון הגדול בטיפול במוצר זה במקרים של אסונות קרינה בהם נדרש להעניק טיפול ראשוני מהיר למספר גדול של אנשים.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

יקי ינאי, נשיא ומנכ"ל משותף בפלוריסטם, אמר היום: "ישנו צורך חיוני במציאת פתרון יעיל לטיפול באוכלוסיות שלמות במקרה של קרינה גרעינית. תוצאות משמעותיות אלו מחזקות את פרופיל הבטיחות של PLX-R18 ואת הפוטנציאל הטיפולי של התרופה ברמות שונות של חשיפה לקרינה. התוצאות, שמראות שיפור בתפקוד מערכת הדם בגוף במצב של חשיפה גם לרמות קרינה נמוכות יותר, מצביעות על כך שמעבר לפגיעות קרינה חריפות, PLX-R18 יכול להיות יעיל גם בשיקום מערכת הדםלאחר השפעות שליליות של טיפולי סרטן כמו קרינה וכימותרפיה".

לפרטים נוספים:

טלי קרסיק רגב, 054-5901474, Extra Mind PR

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#