תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

פרויקט משותף לפלוריסטם ובנק הדם בניו יורק

פלוריסטם ובנק הדם של ניו יורק יחלו בפרויקט משותף לבחינת תאי PLX-R18 לשיפור קליטת השתלת דם טבורי. הפרויקט קיבל מימון של 900 אלף דולר מקרן Bird

מבחנות בדיקות דם
Dreamstime
  • המחקר יבחן את שיעור השיפור בקליטת השתלת הדם טבורי בסיוע המוצר התאי של פלוריסטם, PLX-R18 כטיפול במחלות דם ממאירות

 

  • פרויקט המחקר המשותף נבחר על ידי קרן המו"פ BIRD לקבלת מימון בסך 900 אלף דולר

 

  • הצלחת מחקר זה עשויה להוביל לפיתוח התוויה המטולוגית שלישית למוצר התאי PLX-R18

חברת הביו-רפואה הישראלית, פלוריסטם, הודיעה היום על הקמת פרויקט מחקר פרה קליני משותף עם בנק הדם של ניו יורק. פרויקט המחקר המשותף נבחר על ידי קרן המו"פ BIRD ויקבל מימון בסך 900 אלף דולר. המחקר יבחן האם טיפול באמצעות המוצר התאי של פלוריסטם, PLX-R18, אשר מופק מתאי שיליה אנושית, יכול לשפר את הצלחת השתלות דם טבורי כתחליף להשתלות מח עצם לטיפול במחלות ממאירות של מערכת הדם.

תאי דם שמקורם בחבל הטבור מהווים מקור עשיר לתאי גזע והרפואה עושה בהם שימוש במקרים בהם נדרשות השתלות בחולים הנזקקים לשיקום תאי מח העצם. השתלות של תאי גזע עוזרות לטפל בחולים בלוקמיה (סרטן הדם) בחולי לימפומה, בחולים הסובלים מכשל במערכת החיסון, במחלות גנטיות ובסוגי סרטן נוספים. מהירות ויעילות הקליטה של השתלות המטולוגיות מהווה פקטור קריטי, מאחר ובזמן זה החולה נותר חשוף לדלקות חמורות וסיבוכים מורכבים אחרים, עד שתאי הגזע המושתלים מתחילים לייצר תאי דם בוגרים.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

תוצאות פרה קליניות קודמות העידו על כך שתאי ה-PLX-R18 עוזרים לתאי הדם הטבורי להיקלט במושתל מהר יותר ובאופן יעיל יותר לעומת השתלות בהן לא נעשה שימוש משולב בתאי PLX-R18. פלוריסטם תספק את תאי ה-PLX-R18 ובנק הדם של ניו יורק יהיה אחראי על ביצוע הניסוי והתמיכה במחקר. הצלחה של מחקר זה עשויה להוביל לפיתוח התוויה המטולוגית שלישית למוצר התאי PLX-R18.

ד"ר בת' שז, סגנית נשיאה בכירה והמדענית הראשית של בנק הדם בניו יורק אמרה היום: "זוהי הזדמנות מרגשת עבורנו להתחיל בשיתוף הפעולה עם פלוריסטם, האמצעים המתקדמים העומדים לרשותנו יאפשרו לחקור את הפוטנציאל הטמון בתאים של פלוריסטם בתחום המסעיר של שילוב הדם הטבורי עם תאי השילייה.  בהתבסס על נתונים קודמים, אנו מאמינים שתאי ה-PLX-R18  עשויים לתרום לשיפור משמעותי בשיעורי ההצלחה של השתלות תאי דם טבורי".

לדברי זמי אברמן, מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם: "ה-PLX-R18 מתגלה כטיפול מבטיח במגוון רחב של מצבים המטולוגיים. למוצר התאי שלנו יש פוטנציאל לזרז את הקליטה של השתלות דם טבורי ולהאיץ את הייצור של שלושת סוגי תאי הדם: לבנים,אדומים וטסיות דם. אנו מאמינים שהשימוש במוצר שלנו ייתן יתרון ברור על פני הטיפול הקיים כיום. אנו מודים לקרן Bird על התמיכה בפרויקט חשוב זה ושמחים שבנק הדם של ניו יורק, המהווה מקור אמין של דם טבורי ומוצרי ריפוי תאי לרופאים ולמרכזים רפואיים מובילים, יחקור את הפוטנציאל של ה-PLX-R18 לשימוש קליני עתידי". 

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#