תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הסכם מסחור לפלוריסטם ביפן: Sosei היפנית תשקיע 11 מיליון דולר במיזם משותף עם פלוריסטם לפיתוח ומסחור PLX-PAD לטיפול ב CLI

מעבר חצייה הומה ביפן
Dreamstime
  •  Sosei תקבל בתמורה להשקעה 65% מהבעלות על המיזם המשותף. בידי פלוריסטם יהיו 35% מהמיזם המשותף וכן יוותרו בידיה כל זכויות הקניין, המחקר והייצור בPLX-PAD-.

 

  • Sosei CVC: "אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה ביננו לבין פלוריסטם עשוי להוביל לחדירה יעילה ומוצלחת לשוק הגדול והמשמעותי שקיים ביפן".

ברת הביו רפואה הישראלית, פלוריסטם וקרן ההשקעות היפנית, Sosei CVC מדווחות היום (ג') כי חתמו על מסמך תנאים מחייב להקמתו של מיזם משותף ביפן לפיתוח קליני ולמסחור של PLX-PAD, מוצר הריפוי התאי של פלוריסטם. במסגרת ההסכם, ינתנו זכויות שיווק ומסחור בטריטוריה היפנית לטיפול במחלת ה-CLI, טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות. הניסוי ימומן וינוהל במלואו על ידי המיזם המשותף. כל זכויות הקניין הקשורות ב-PLX-PAD וכן המחקר והייצור יישארו בבעלותה הבלעדית של פלוריסטם. פלוריסטם  תמכור את המוצר לניסויים הקליניים ובהמשך לשיווק ממפעלה בישראל, ותהיה זכאית בנוסף לתמלוגים ממכירות.

מטרת המיזם המשותף היא לקדם את הפיתוח הקליני והבאת הטיפול ב CLI לשיווק ביפן דרך המסלול המהיר לרפואה משקמת של סוכנות התרופות והרפואה היפנית (PMDA) לפיו עשוי המוצר להיות מאושר לשיווק מותנה ולשיפוי ביטוחי לאחר ניסוי יחיד הכולל 75 חולים. פלוריסטם וה PMDA הגיעו להסכמות בנוגע למתווה הניסוי ב CLI לפני מספר חודשים. הצדדים מתכוונים לחתום על הסכם מחייב לא יאוחר מה-31 במרץ 2017. 

קרן Sosei CVC יחד עם משקיעים יפנים נוספים ישקיעו במיזם המשותף השקעה התחלתית של כ-11 מיליון דולר (כ-1.3 מיליארד ין) ויקבלו בתמורה 65% מהמיזם המשותף. Sosei CVC הינה קרן השקעות שהוקמה על ידי התאגיד היפני Sosei Group ומתמקדת בהשקעות בטכנולוגיות חדשניות בתחום הרפואה המשקמת.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

זמי אברמן, מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם אמר היום: "אנו שמחים על השותפות עם Sosei למסחור התווית ה CLI  ביפן. האסטרטגיה שבחרנו, כניסה לניסויים קליניים מתקדמים במקומות בהם הרגולטור פתח מסלולים מועדפים , באה לידי ביטוי בהסכם זה. פיתוח תכניותינו להתוויית ה-CLI דרך המסלול הרגולטורי המואץ ביפן, עשוי לאפשר  כניסה מהירה יותר לשוק היפני \ הצמא לחידושים בתחום של הרפואה המשקמת. בנוסף, שיתוף הפעולה שלנו עם Sosei CVC יאפשר קידום התוויות נוספות בתחום הריפוי התאי הקיימות בפורטפוליו שלנו ומועמדות לפיתוח".

לדברי טושימי מיושי מקרן Sosei CVC "אנו נלהבים להתחיל בפיתוח המשותף של PLX-PAD לטיפול ב-CLI, כאשר המטרה היא להגיע לשוק היפני בהקדם. אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה ביננו לבין פלוריסטם עשוי להוביל לכניסה יעילה ומוצלחת לשוק הגדול והמשמעותי שקיים ביפן. המיזם המשותף מהווה השקעה משמעותית של הקרן בתחום הרפואה המשקמת ויתמוך ביעד שלנו שהוא עידוד תעשיית הביוטכנולוגיה ביפן".

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#