תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

עוד לפני ההשקעה הסינית: פלוריסטם סוגרת רבעון ראשון עם כ-30 מיליון דולר בקופה

פלוריסטם, המובילה בפיתוח תרופות מתאי שיליה פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הפיסקאלי הראשון של שנת 2017 שהסתיים ב-30 בספטמבר 2016. במסגרת הדיווח, מסכמת החברה את ההתפתחויות הקליניות הרבות שחלו ברבעון זה ומפרטת את מצבה הפיננסי

גרף פיננסי
Dreamstime

זמי אברמן, מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם: "אנו אופטימיים מאוד ביחס ליכולתנו לערוך ולממן את הניסויים הפיבוטאליים שלב III, אשר תוצאות חיוביות מהם, יובילו למתן אישור לתחילת שיווק של תאי ה-PLX שלנו בשווקים משמעותיים".

חברת הביו-רפואה הישראלית, פלוריסטם, המובילה בפיתוח תרופות מתאי שיליה פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הפיסקאלי הראשון של שנת 2017 שהסתיים ב-30 בספטמבר 2016. במסגרת הדיווח, מסכמת החברה את ההתפתחויות הקליניות הרבות שחלו ברבעון זה ומפרטת את מצבה הפיננסי.

התקדמות משמעותית לקראת תחילת ניסויים טרום שיווקיים שלב 3-

  • משוב חיובי מרשות המזון והתרופות האמריקנית (FDA) לפרוטוקול הניסוי הקליני הרב לאומי שלב III לטיפול במחלת ה-CLI (טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות).
  • אישור רשות הבריאות בבריטניה לתחילת ניסוי קליני פיבוטאלי (מרכזי) ורב לאומי שלב III לטיפול ב-CLI.  
  • דיונים עם הרשויות הרגולטוריות בארה"ב ובאיחוד האירופי לאישור פרוטוקול הניסוי הקליני שלב III לטיפול בפגיעות אורטופדיות לאחר שבר במפרק הירך
  • ניסויי בחירת מינון לקראת ניסוי פיבוטלי לטיפול בתסמונת הקרינה האקוטית (ARS) נערכים וממומנים על ידי המכון הלאומי לבריאות בארה"ב (NIH).

חתימה על הסכם השקעה אסטרטגי בסך 30 מיליון דולר עם קרן סינית מובילה בתחום מדעי החיים.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

לדברי זמי אברמן, מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם: "במהלך הרבעון הראשון עשינו צעדים חשובים לקידום תחילתם של הניסויים הקליניים הפיבוטאליים שלנו, ואנו מצפים להתחיל בגיוס החולים לניסוי שלב III ב-CLI במהלך המחצית הראשונה של שנת 2017. בנוסף, אנו מתכוננים לתחילתו של ניסוי פיבוטאלי שלב III בו תיבחן השפעת התאים של פלוריסטם על השיקום לאחר ניתוח לטיפול בשבר במפרק הירך. אנו אופטימיים מאוד ביחס ליכולתנו לערוך ולממן את הניסויים המתקדמים שלנו אשר תוצאות חיוביות מהם, יובילו למתן אישור לתחילת שיווק של תאי ה-PLX שלנו בשווקים משמעותיים".

כמו כן דיווחה פלוריסטם כי היא קרובה לסיום גיוס 170 החולים בניסוי הקליני הבינלאומי שלב II בטיפול במחלת ה-IC (צליעה לסירוגין, מחלה שהינה השלב המוקדם יותר של מחלת ה-CLI). וכן כי מינתה חוקר ראשי ובחרה אתרים קליניים לניסוי שלב I שאושר על ידי ה-FDA לבחינת ההתוויה ההמטולוגית לטיפול בכשל של השתלות מח עצם באמצעות תאי ה-PLX-R18.

עדכון פיננסי:

נכון ל-30 בספטמבר 2016 היו לפלוריסטם כ-29.3 מיליון דולר במזומנים, שווי מזומנים, פקדונות בנקאיים וני"ע סחירים. החברה השתמשה במהלך הרבעון במזומנים (נטו) בסך 3.9 מיליון דולר לצרכי פעילותה השוטפת.

לאחר תום הרבעון הפיסקאלי הראשון, חתמה פלוריסטם על הסכם השקעה מחייב במסגרתו תשקיע בה חברת Innovative Medical הסינית כ-30 מיליון דולר בתמורה לכ-16.9 מיליון מניות רגילות של פלוריסטם, שימכרו במחיר של 1.77 דולר למניה (מחיר פרמיה ביחס למחיר השוק) וכן חבילת אופציות. פלוריסטם ו-Innovative Medical מתכוונות לחתום על ההסכם הסופי לא יאוחר מה-26 בדצמבר 2016.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#