תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הסכם השקעה אסטרטגי לפלוריסטם

פלורסטים חתמה על מזכר הבנות להסכם השקעה בהיקף 30 מיליון דולר עם קרן סינית מוסדית המתמחה במדעי החיים

לחיצת יד
Dreamstime
  • החברה המשקיעה, ,Innovative Medical הינה חלק מקרן השקעות מהגדולות בסין בתחום הטכנולוגיה שמנהלת כ-4.5 מיליארד דולר
  • ההשקעה מהווה הבעת אמון בפלטפורמה הטכנולוגית של פלוריסטם ותשמש לתמיכה בניסויים המתקדמים של החברה לקראת שיווק באינדיקציות מובילות
  • לפי ההסכם, למשקיע האסטרטגי יונפקו מניות בשווי של כ-17% מההון המונפק של פלוריסטם, בפרמיה של כ-15% מעל מחיר השוק

חברת הביו-רפואה הישראלית פלוריסטם, מפתחת מובילה של תרופות המבוססות על תאי גזע משליה, הודיעה היום (ג') על חתימת הסכם לקבלת השקעה אסטרטגית של כ-30 מיליון דולר מ-Innovative Medical, חברה סינית מובילה המתמקדת במדעי החיים.

על-פי תנאי ההסכם, כ-16.9 מיליון מניות רגילות של פלוריסטם יימכרו למשקיע האסטרטגי במחיר של 1.77 דולר למניה, המייצג פרמיה של כ-15% מעל מחיר השוק בימים האחרונים. בעקבות ההשקעה, Innovative Medical תחזיק בכ-17% מהון המניות המונפק של פלוריסטם וכמו כן  תקבל מושב אחד במועצת המנהלים של פלוריסטם כל עוד תחזיק בלמעלה מ 12.5% מהון המניות המונפק של החברה. כחלק מהעסקה, תקבל Innovative Medical כ-4.4 מיליון כתבי אופציות  במחיר מימוש של 2.5 דולר, לתקופה של חמש שנים.

Innovative Medical היא חלק מקרן הון סיכון מהגדולות בסין בתחום הטכנולוגיה, (ZSVC) Zheshang Venture Capital Co. Ltd. , שנסחרת בבורסה המקומית בסין. כיום, החברה מנהלת השקעות הון סיכון בהיקף של כ-4.5 מיליארד דולר.

זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם: "ZSVC ו-Innovative Medical הינם משקיעים מוסדיים מובילים ומשקיעים אסטרטגיים בפלוריסטם, כפי שמעיד היקף ההשקעה והצטרפותו של נציג מטעמם לדירקטוריון שלנו. שיתוף הפעולה איתם יאפשר לנו התקדמות משמעותית באסטרטגיה הקלינית לקראת שיווק המוצרים התאיים שפיתחנו וכן גישה נוחה ואסטרטגית לשוק במזרח. ההשקעה מהווה הבעת אמון משמעותית בפלטפורמה הטכנולוגית שלנו, בתוצאות הקליניות ובפוטנציאל הגלום לפתרון בעיות רפואיות גלובאליות כגון מחלות שטרם נמצא להם מרפא ברפואה המודרנית ותופעות הקשורות להזדקנות האוכלוסייה".

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

לדבריו, "עם סגירת העסקה תיהנה פלוריסטם ממאזן חזק יותר לתמיכה בניסויים הקליניים המתקדמים (שלב III) המיועדים לשווקים גדולים".

ההסכם אושר על-ידי מועצת המנהלים של Innovative Medical וכעת כפוף לאישור בעלי המניות, שצפוי להתקבל בסמוך ל 9 בנובמבר 2016. בכוונת הצדדים לחתום על הסכם סופי ומחייב לא יאוחר מה-26 בדצמבר 2016.

התקדמות קלינית

במהלך 12 החודשים האחרונים קידמה פלוריסטם באופן משמעותי את הפורטפוליו הקליני שלה וקיצרה את זמן ההגעה לשוק במספר אינדיקציות שהתקבלו לניסויים קליניים שלב III בארה"ב ובמסלולים רגולטוריים ייחודיים באירופה וביפן. בין היתר, רשמה החברה התקדמות משמעותית לקראת ניסוי שלב III לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות (CLI) באירופה ובארה"ב והחלה להיערך לניסוי פיבוטאלי שלב III גם באינדיקציה של שיקום לאחר שבר בירך. בנוסף, בימים אלה נערך ניסוי לקראת הגשת בקשה לאישור FDA לטיפול בסינדרום הקרינה האקוטית, הממומן ומבוצע על ידי המכון הלאומי לבריאות של ממשלת ארה"ב.

אודות Innovative Medical Co. ו- ZSVC

Innovative Medical הוקמה בשנת 2003 ונרשמה בבורסת שנזן בשנת 2007. החברה מתמחה בתחום שירותי הבריאות ומחקרים מדעיים ובבעלותה שלושה בתי חולים גדולים בסין.

ZSVC היא אחת מקרנות הון סיכון הפעילות ביותר בסין. החברה הוקמה בשנת 2007 ונסחרת בבורסה הסינית. מנהלת תיק השקעות בסך 30 מיליארד יואן (4.45 מיליארד דולר) באמצעות יותר מ-30 קרנות הון סיכון, פרייבט אקוויטי, אנג'ל וקרנות רכישה.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו פלורסטיים

פלוריסטם הינה חברה ביו-רפואית המפתחת תרופות תאיות שמקורן בשליה המאפשרות טיפול תאי ללא התאמה גנטית בין התאים לבין המטופל. מוצרי החברה נמצאים בניסויים קליניים הבוחנים את יעילותם במגוון מחלות הנגרמות מאיסכמיה, דלקתיות, פציעות אורטופדיות וכשלים של מערכת הדם. תאי ה- PLacental eXpanded) PLX) פועלים בגוף המטופל ומעוררים את מנגנון השיקום של הגוף באמצעות הפרשת חלבונים בתגובה לאיתותים מגופו של המטופל, החלבונים מאתחלים תהליך ריפוי עצמי ומשפרים את מצבו של החולה.

Pluristem

כתבות שאולי פיספסתם

*#