תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נמשכת ההתרחבות בפעילות והשיפור ברווחיות

גידול של כ- 21% בהכנסות וכ- 55% ברווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 2016

איש עסקים צועד על עמודת גרפים עולה
Dreamstime
  1. ההכנסות בתקופה 1-9/16הסתכמו בכ- 30.9 מיליון ש"ח לעומת כ-25.4 מיליוני בתקופה המקבילה
  2. הרווח הנקי בתשעת החודשים הסתכם בכ-10.8 מיליון לעומת כ-6.9 מיליון בתקופה המקבילה
  3. גיוס הון במניות בהיקף של כ-11 מיליון ברבעון השלישי
  4. עסקאות הניכיון בתשעת החודשים הראשונים  הסתכמו בכ-745 מיליוני לעומת כ-568 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד
  5. תיק הלקוחות בסוף הרבעון השלישי עמד על כ-158 מיליון לעומת כ-116 מיליון בתקופה המקבילה
  6. דיבידנד מצטבר מתחילת השנה של כ-6.5 מיליוני

דני מזרחי מנכ"ל אופל בלאנס: "אנחנו שמחים במגמת הגידול וההתרחבות של הפעילות והרווחיות וזאת בסביבה מאוד מאתגרת. השלמת עסקת רכישת החברות מירסני ואינווסטנט מורגשת היטב ותורמת לסינרגיה חיובית בין סניפי הקבוצה. בקרוב נפתח סניף רביעי שירחיב את פעילות הקבוצה בהתאם לאסטרטגיה שלה. החברה מימשה את תוכניתה להגדלת וגיוון מקורות המימון ע"י הרחבת מסגרות האשראי מתאגידים בנקאיים ועיבוי ההון העצמי בעזרת הנפקת אקוויטי מוצלחת בבורסה. אני רוצה להודות למשקיעים על הבעת האמון בפעילותה של החברה ובחזונה. בקרוב תציע החברה לשוק שירותים מתקדמים נוספים שיגדילו את הנגישות ללקוחות בכל רחבי הארץ".

תשעת החודשים הראשונים של 2016:

בתקופה זו עלו הכנסות החברה בכ-21%  והסתכמו בכ-30.9 מיליון בהשוואה להכנסות של כ-25.4 מיליון בתקופת תשעת החודשים הראשונים של 2015. הרווח הנקי זינק בכ-55% והסתכם בכ-10.8 מיליון לעומת כ-6.9 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. היקף עיסקאות הניכיון הסתכמו בכ-745 מיליון שקל, גידול של כ-31% לעומת התקופה המקבילה בה הסתכמו עיסקאות הניכיון בכ-568 מיליון , קצב שנתי של כ-1 מיליארד שקל.

 

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

רבעון שלישי 2016:

הקבוצה סיימה את הרבעון השלישי בגידול של כ-26% בהכנסות שהסתכמו בכ-10.9 מיליון לעומת כ-8.6 מיליון ברבעון המקביל בשנת 2015. הרווח הנקי זינק בכ-50% והסתכם בכ-3.7 מיליון לעומת כ-2.5 מיליון ש"ח ברבעון המקביל. סך עיסקאות הניכיון ברבעון השלישי גדלו בכ-8% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בכ-268 מיליון שקל.

הגידול ברווחיות בתקופות הדוח נובע בעיקר מהמשך הגידול בתיק הלקוחות של הקבוצה תוך שימוש והגדלת מסגרות האשראי וההון העצמי העומדים לרשות חברות הקבוצה. יצוין כי, בנטרול דמי הניהול ששילמו אינווסטנט ומירסני לבעלי מניותיהן שפסקו עם השלמת עסקת רכישת החברות אינווסטנט ומירסני (באפריל השנה) בסך של כ- 1 מיליון ש"ח בתקופת  הדוח וכ- 3 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד, הרווח הכולל היה גדל מ כ- 9.2 מיליון ש"ח אשתקד ל כ-11.5 מיליון ש"ח בתקופת הדוח (גידול של 25%).

הכנסות הקבוצה משקפות תשואה שנתית של כ-29% על יתרת תיק הלקוחות. תשואה זו נובעת מהעובדה שאופל מספקת את מירב השירותים הפיננסיים לעסקים תחת קורת גג אחת ולכך השפעה חיובית על שולי הרווח. החברה רשמה גידול ניכר בהון העצמי שהסתכם בסוף ספטמבר בכ-47.5 מיליון ש"ח המהווה כ-27% מהיקף המאזן.

הגידול בהון העצמי נובע מהרווחיות השוטפת, גיוס ההון ומימוש אופציות. בחודש ספטמבר השלימה החברה בהצלחה גיוס הון במניות בהיקף של כ-11 מיליון שקל שיחד עם הגידול באשראי הבנקאי תרמו להרחבת הפעילות בקבוצה. תיק הלקוחות של הקבוצה עומד בסוף הרבעון השלישי על כ-158 מיליון לעומת כ-116 מיליון בתקופה המקבילה, גידול של כ-36%. מתחילת השנה חילקה החברה דיבידנד מצטבר של כ-6.5 מיליון המהווה תשואת דיבידנד שנתית בשיעור של 3.8%.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
אופל בלאנס לוגו

אופל בלאנס הינה חברה ציבורית המתמחה במימון כנגד ממסרים דחויים "נכיון שיקים", המאפשר לבעלי עסקים להנות מתזרים מזומנים זמין כנגד שיקים מעותדים. שירות זה משמש עסקים קטנים ובינוניים כמנוע צמיחה וניתן ללא צורך בהון עצמי או בהוכחת איתנות פיננסית, השירות מצמצם פערים חברתיים ומאפשר גם לעסקים נטולי הון עצמי לקחת חלק ולהשתתף בפרויקטים גדולים.

עוד החברה מעניקה מגוון שירותים פיננסים לעסקים: קניה ומכירת מט"ח, העברת כספים לחו"ל ליבואנים ליצואנים ולפרטיים, הנפקת כרטיסים בינלאומיים נטענים ושירותים מתקדמים נוספים. בנוסף החברה מקדמת את תחום האשראי החוץ בנקאי המתאפיין בצמיחה מואצת בשנים האחרונות וזוכה להכרה וחשיבות מצד הרגולטור ומשרדי הממשלה שהבינו את חשיבותו ותרומתו למשק הישראלי.

 

 

עוד הודעות

כתבות שאולי פיספסתם

*#