תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

חברת ניכיון הצ'קים אופל בלאנס: גידול בתיק הלקוחות הקפיץ את ההכנסות בכ-26%

הכנסות החברה, שבשליטת משפחת מזרחי, הסתכמו בכ-10.9 מיליון שקל ■ סך עסקות ניכיון הצ'קים ברבעון גדל בכ-8% לעומת הרבעון המקביל, והסתכם בכ-268 מיליון שקל

שימוש נרחב בצ'קים אינו מאפיין רק את ישראל, אלא מדובר במגמה עולמית

חברת ניכיון הצ'קים הקטנה, אופל בלאנס, שבשליטת משפחת מזרחי, המשיכה להציג צמיחה מהירה גם ברבעון השלישי של 2016. החברה סיימה את הרבעון עם עלייה של כ-26% בהכנסות לכ-10.9 מיליון שקל, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015. סך עסקות ניכיון הצ'קים ברבעון גדל בכ-8% לעומת הרבעון המקביל, והסתכם בכ-268 מיליון שקל. מניית אופל עולה ב-2% לאחר פרסום הדו"חות.

אופל, שנסחרת לפי שווי של כ-170 מיליון שקל, היא מחברות המימון החוץ בנקאי הצומחות בבורסה. החברה, שנהנית משורת הרפורמות בתחום, עוסקת במתן שירותים פיננסיים בהם ניכיון צ'קים, המרת מט"ח ושיווק כרטיסי אשראי נטענים ומתמקדת בעיקר בלקוחות קטנים. באפריל 2016 מיזגה לתוכה שתי חברות אחיות –  מירסיני הפועלת בראשון לציון ואינווסטנט הפועלת בחולון.

דני מזרחי

בחודש ספטמבר השלימה אופל גיוס של כ-11.5 מיליון שקל בהנפקת מניות בבורסה. בהנפקה - שנועדה להמשך צמיחתה והרחבתה הפריסה הגיאוגרפית - נרשמו ביקושים של כ-13.3 מיליון שקל. מדובר בגיוס נמוך ביחס לכוונתה של אופל לפני מספר חודשים לבצע גיוס רחב יותר בסכום של 20-30 מיליון שקל ממשקיע אסטרטגי. הגיוס כלל הנפקת כ-6.1 מיליון מניות, כ-7% מהון המניות של אופל.

הכנסותיה של אופל ברבעון משקפות תשואה שנתית של כ-29% על יתרת תיק הלקוחות - שהסתכם נכון לסוף הרבעון השלישי בכ-158 מיליון שקל, לעומת כ-116 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015, כלומר, גידול של כ-36%. הגידול ביתרת תיק הלקוחות (ההלוואות שהחברה מעניקה בתמורה לניכיון מוקדם של צ'קים) נבע בין היתר מהרחבת מקורות האשראי הבנקאיים מכ-29 מיליון שקל ברבעון המקביל, לכ-63 מיליון שקל.

ההפרשות עבור חובות אבודים וחובות מסופקים (חומ"ס) היוו ברבעון השלישי של 2016 0.42% מתיק הלקוחות, בהשוואה לכ-0.29% ברבעון המקביל ב-2015. מבחינה נומינאלית ההפרשות הסתכמו בכ-1.3 מיליון שקל, בהשוואה לכ-425 אלף שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה הסבירה כי הגידול בהוצאות חומ"ס ואבודים נבע, בין היתר, מהפרשה בגין מספר לווים גדולים יחסית, שעברו להליך משפטי.

על רקע הגידול בהכנסות ולמרות הגידול בהפרשות לחומ"ס, הרווח הנקי של אופל עלה ברבעון בכ-50%, והסתכם בכ-3.7 מיליון שקל לעומת כ-2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל. הגידול ברווח נבע בעיקר מהמשך הגידול בתיק הלקוחות של הקבוצה. בתשעת החודשים הראשונים, הרווח הנקי עלה בכ-55% והסתכם בכ-10.8 מיליון שקל, לעומת כ-6.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בנטרול דמי הניהול ששולמו לבעלי המניות של אינווסטנט ומירסני (עם המיזוג לאופל, הופסקו דמי הניהול), הרווח היה גדל מכ- 9.2 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2015, לכ-11.5 מיליון שקל בתקופת הדו"ח, גידול של 25%.

הרווחים, לצד גיוס ההון ומימוש אופציות, הגדילו את ההון העצמי של אופל לכ-47.5 מיליון שקל, כ-27% מהיקף המאזן, נכון לסוף ספטמבר 2015. עם פרסום הדו"חות, החברה הודיעה כי תחלק דיווידנד של 2 מיליון שקל לבעלי המניות. מתחילת השנה חילקה החברה דיווידנד מצטבר של כ-6.5 מיליון שקל, המגלם תשואת דיווידנד שנתית של 3.8%.

דני מזרחי מנכ"ל אופל בלאנס, סיפר כי השלמת עסקת רכישת מירסני ואינווסטנט מורגשת היטב ותורמת לסינרגיה חיובית בין סניפי הקבוצה."בקרוב נפתח סניף רביעי שירחיב את פעילות הקבוצה בהתאם לאסטרטגיה שלה. החברה מימשה את תוכניתה להגדלת וגיוון מקורות המימון על ידי הרחבת מסגרות האשראי מתאגידים בנקאיים ועיבוי ההון העצמי בעזרת הנפקת אקוויטי מוצלחת בבורסה. בקרוב תציע החברה לשוק שירותים מתקדמים נוספים שיגדילו את הנגישות ללקוחות בכל רחבי הארץ", מסר מזרחי.

מניית אופל באלנס בשנה האחרונה

מניית אופל באלנס בשנה האחרונה

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
אופל בלאנס לוגו

אופל בלאנס הינה חברה ציבורית המתמחה במימון כנגד ממסרים דחויים "נכיון שיקים", המאפשר לבעלי עסקים להנות מתזרים מזומנים זמין כנגד שיקים מעותדים. שירות זה משמש עסקים קטנים ובינוניים כמנוע צמיחה וניתן ללא צורך בהון עצמי או בהוכחת איתנות פיננסית, השירות מצמצם פערים חברתיים ומאפשר גם לעסקים נטולי הון עצמי לקחת חלק ולהשתתף בפרויקטים גדולים.

עוד החברה מעניקה מגוון שירותים פיננסים לעסקים: קניה ומכירת מט"ח, העברת כספים לחו"ל ליבואנים ליצואנים ולפרטיים, הנפקת כרטיסים בינלאומיים נטענים ושירותים מתקדמים נוספים. בנוסף החברה מקדמת את תחום האשראי החוץ בנקאי המתאפיין בצמיחה מואצת בשנים האחרונות וזוכה להכרה וחשיבות מצד הרגולטור ומשרדי הממשלה שהבינו את חשיבותו ותרומתו למשק הישראלי.

 

 

עוד הודעות

כתבות שאולי פיספסתם

*#