תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אמות חתכה את תחזיות הרווח להמשך השנה

ההכנסות של אמות משכירות ברבעון השני קפצו ב 14% - אך ללא מגדל אטריום העלייה מצטמצמת ל 2.9% בלבד. החברה הורידה את תחזיות הרווח וההכנסות ל 2017 בעקבות עיכוב באכלוס בניין ברמת החייל.

חברת אמות מקבוצת אלוני חץ המשיכה לצמוח גם ברבעון השני של 2017 אבל מצמצמת את תחזיות הרווח וההכנסות להמשך השנה. אמות היא חברת משרדים מהגדולות בישראל, עם שווי שוק של 5.9 מיליארד שקל. ההכנסות משכירות נטו {NOI} של אמות ברבעון השני של 2017 צמחו בכ 14% והסתכמו בכ 159 מיליון שקל, למרות היצע המשרדים הגדול באזור תל אביב וגוש דן. בשורה התחתונה, אמות סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 21% ברווח ללא הוצאות חד פעמיות {FFO} שהסתכם בכ 107 מיליון שקל.

מגדל אמות בלילה

תפוסה של כ 97%

למרות השיפור ברווח, אמות מצמצמת את טווח תחזיותיה המקוריות לשנת 2017. לפי התחזיות המעודכנות, ה NOI צפוי להסתכם בטווח של 634-628 מיליון שקל בתחזית המקורית. ה FFO ל 2017 כולה צפוי להסתכם על פי החברה בטווח של 425-421 מיליון שקל, לעומת 431-421 מיליון שקל בתחזית המקורית. התחזית ל FFO למניה ירדה לטווח של 1.37-1.35 שקל, לעומת 1.40-1.36 שקל למניה בתחזית הקודמת. החברה הסבירה את העדכון באכלוס מאוחר מהצפוי של בניין המשרדים החדש שלה ברמת החייל. אמות, שבשליטת נתן חץ {61%} פועלת בישראל כ 50 שנה ומחזיקה 102 נכסים מניבים בישראל בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר , מתוכם 454 אלף מ"ר של חניות. היא מחזיקה גם כמה חטיבות קרקע המיועדות לפיתוח , מתוכן שלושה פרויקטים בשלבי בנייה –ToHa , פרויקט תוצרת הארץ בתל אביב, בחולון ובמודיעין. עיקר נכסיה הם באזור מרכז המדינה ובהם שיעורי התפוסה גבוהים של כ 97%. בין הנכסים הבולטים של אמות נמנים מגדל אטריום ברמת גן, מגדל אמות { יבמ לשער} , בית אמות משפט, בית אמות ביטוח, קניון ערים כפר סבא, קניון קרית אונו, בית פלאפון ופורטפוליו של כ 36 סופרמרקטים ברחבי המדינה.

159 מילון שקל – ההכנסות משכירות נטו של אמות ברבעון השני , עלייה של כ 14% לעומת הרבעון המקביל.

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

107 מיליון שקל – הרווח ללא הוצאות חד פעמיות של אמות, עלייה של כ 21% ביחס לרבעון המקביל.

ללא המגדל , הצמיחה קטנה

ה NOI מנכסים זהים { NOI Same property } ברבעון השני הסתכם בכ 156 מיליון שקל – עלייה של כ 12%. העלייה לא נבעה מעלייה טבעית בשכר דירה אלא בעיקר הודות לאכלוס של מגדל אטריום. בנטרול מגדל אטריום צמח ה NOI מנכסים זהים בכ 2.9%. בשורה התחתונה הרווח הנקי של אמות ברבעון השני של 2017 הסתכם בכ 112 מיליון שקל – עלייה של 5%.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום הנדל"ן המניב ומהווה זרוע ההשקעות בישראל של חברת אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ, המחזיקה בה כ- 61%.

החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל אביב ונכללת במדדים המובילים: מדד ת"א-35, מדד ת"א-125, מדד ת"א-נדל"ן, מדד תל-דיב' ובמדד ת"א-AllShare. אגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת הדירוג מעלות בדירוג AA/Stable ועל ידי חברת הדירוג מדרוג בדירוג Aa2/Stable.

אמות השקעות בע"מ נוסדה בשנת 1964 כחברה פרטית והונפקה לראשונה בבורסה לני"ע בתל אביב בחודש מאי 2006. החברה עוסקת במישרין ובעקיפין באמצעות תאגידים שבשליטתה בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. בבעלות החברה 102 נכסים, בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר, כ- 789 אלפי מ"ר שטחי השכרה ו-427 אלפי מ"ר שטחי חנייה . הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים ותחנות אוטובוסים מרכזיות. סה"כ מחזיקה החברה בנכסים בשווי כולל של כ-9.9 מיליארד ₪. הנכסים מושכרים לכ-1,600 שוכרים, שיעור התפוסה בנכסי החברה עומד על כ-97%. מרבית נכסי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות במרכז הארץ ובאזורי ביקוש.

כתבות שאולי פיספסתם

*#