תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מגדל אטריום ממשיך לחזק את דו"חות אמות: הרווח מהשכרה עלה ל-159 מיליון שקל

החברה, שבשליטת אלוני חץ, רשמה שיפור בכל הפרמטרים בדו"חותיה, בראשם גידול של 14% ב-NOI ■ למרות הנפקת מניות בסוף 2016, ה-FFO של החברה זינק בכ-20% ■ מנכ"ל החברה: "יש לנו אינטרפטציה למחירים גבוהים בפרויקטים העתידיים של החברה"

חברת אמות שבשליטת אלוני חץ (60%) סיימה את הרבעון השני של 2017 עם שיפור בכל הפרמטרים החשובים שלה, הודות להמשך הביקושים גבוהים לשטחי משרדים, בשל הצמיחה במשק ופריחת ההיי-טק. בדומה לדו"חותיה הקודמים, מגדל אטריום ממשיך להוות פרטמר משמעותי בדו"חות החברה, ולדחוף אותה לעלייה בהכנסות וברווחים. אכלוסו של המגדל ברמת גן, בו הושקעו כ-850 מיליון שקל, דחף את הרווח מהשכרת נכסים (NOI) של החברה בכ-14% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, וזה הסתכם בכ-159 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. בנטרול מגדל אטריום, החברה השיגה עלייה קלה של 2.9% בסעיף זה.

מגדל אמות אטריום

הגידול ברווח מהשכרת הנכסים הושג בזכות צמיחה של כ-10.9% בהכנסות החברה משכירות וניהול נדל"ן ל-173.3 מיליון שקל, ובזכות ירידה קלה של כ-2.5 מיליון שקל בעלות ההשכרה שלה, ל-14.7 מיליון שקל. בכך הגיע הרווח התפעולי של החברה ל-209 מיליון שקל, לעומת 195.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. למרות גידול בהוצאות המימון של החברה, מ-61 מיליון שקל ל-72.6 מיליון שקל (הנובעת מעלייה במדד המחירים, ממינוס 0.4% אשתקד לעלייה של 0.7%), הרווח הנקי של אמות גדל מ-107 מיליון שקל ל-112 מיליון שקל, וזאת כשברבעון המקביל החברה רשמה הכנסה חד פעמית ממסים בגובה של 45 מיליון שקל.

אמות הצליחה לרשום עלייה ברווח הנקי הריאלי מפעילות ההשכרה (FFO) למרות גידול במספר מניותיה בסוף השנה שעברה (אז גייסה של כ-267 מיליון שקל ומספר מניותיה עלה ב-9%). ה-FFO הריאלי הסתכם ב-107 מיליון שקל - זינוק של כ-20% בהשוואה לרבעון המקביל, ועלייה של כ-8% בהשוואה לרבעון הקודם. ה-FFO למניה גדל ב-11% בהשוואה לרבעון המקביל, והגיע ל-34.5 אגורות.

החברה צמצמה את טווח תחזיותיה המקוריות לשנת 2017 ולפיהן ה-NOI צפוי להסתכם ב-634-628 מיליון שקל (לעומת 636-626 מיליון שקל בתחזית המקורית), וה-FFO למניה צפוי להסתכם ב-1.37-1.35 שקל למניה (לעומת 1.40-1.36 שקל למניה בתחזית המקורית).

אנליסט אישי  בזק

מוגש בחסות המפרסם

פרט ל-102 נכסים בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר, בבעלות אמות שלושה פרויקטים בשלבי בניה ותכנון מתקדמים: ToHa ( פרויקט תוצרת הארץ, במשותף עם חברת גב-ים); פרויקט משרדים ומסחר עם עירית חולון; ופרויקט הלוגיסטיקה במודיעין. סך ההשקעה הכוללת בשלושתם היא כמיליארד שקל ב-3 שנים הבאות. אבי מוסלר, מנכ"ל החברה, סיפור כי הפרויקטים הללו מהווים חלק עיקרי ממנועי הצמיחה העתידיים של החברה. "ToHaמתקדם בהתאם ללוחות הזמנים הצפויים, ואנו נמצאים בשלבי מו"מ מתקדמים מאד עם חברות בינלאומיות, בגין היקף שטחים של למעלה מ-50%. יש לנו אינטרפטציה למחירים טובים, ואנחנו מנהלים מו"מים עם גופים בינלאומיים על יותר ממחצית הבניין. המחיר למ"ר בפרויקט יהיה אף גבוה מהמחיר באטריום, שעומד על 118 שקל למ"ר". 

מניית אמות נהנתה מהראלי של מניות הנדל"ן בשנה האחרונה, וטיפסה ב-23% מתחילת 2017. שוויה עומד על שיא של כ-6 מיליארד שקל, לאחר זינוק של 220% ב-5 השנים האחרונות. לאחר פירסום הדו"חות נחלשה במניה בכ-1%. האנליסט נעם פינקו מ'פסגות' ציין כי מחיר המניה זהה למחיר היעד שהציב בית ההשקעות. "החברה נראית לנו זולה יחסית לפי מודל ה- FFO (נסחרת במכפיל 13 ל- FFO מייצג ומכפיל- 14 ל- FFO של 2017) אך יקרה לפי מודל NAV 

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום הנדל"ן המניב ומהווה זרוע ההשקעות בישראל של חברת אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ, המחזיקה בה כ- 61%.

החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל אביב ונכללת במדדים המובילים: מדד ת"א-35, מדד ת"א-125, מדד ת"א-נדל"ן, מדד תל-דיב' ובמדד ת"א-AllShare. אגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת הדירוג מעלות בדירוג AA/Stable ועל ידי חברת הדירוג מדרוג בדירוג Aa2/Stable.

אמות השקעות בע"מ נוסדה בשנת 1964 כחברה פרטית והונפקה לראשונה בבורסה לני"ע בתל אביב בחודש מאי 2006. החברה עוסקת במישרין ובעקיפין באמצעות תאגידים שבשליטתה בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. בבעלות החברה 102 נכסים, בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר, כ- 789 אלפי מ"ר שטחי השכרה ו-427 אלפי מ"ר שטחי חנייה . הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים ותחנות אוטובוסים מרכזיות. סה"כ מחזיקה החברה בנכסים בשווי כולל של כ-9.9 מיליארד ₪. הנכסים מושכרים לכ-1,600 שוכרים, שיעור התפוסה בנכסי החברה עומד על כ-97%. מרבית נכסי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות במרכז הארץ ובאזורי ביקוש.

כתבות שאולי פיספסתם

*#