תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מנכ"ל אמות: "אם היו עוד 20 קומות במגדל אטריום , הייתי משכיר גם אותן"

ההכנסות משכירות של הזרוע הישראלית של אלוני חץ עלו ב 13% ברבעון הראשון, בעיקר בעקבות המשך האכלוס של מגדל אטריום ברמת גן. זינוק בהוצאות המימון הוביל לירידה של 33% ברווח הנקי

יש ביקושים מצוינים בשוק. אם היו לי עוד 20 קומות במגדל אטריום ברמת גן, הייתי משכיר גם אותן. הביקוש החזק, ואנחנו מרגישים שיש צמיחה וביקוש למרות כל הדיבורים על היצע משרדים גדול. אנחנו בתפוסות מלאות, ואין לנו שום מ"ר פנוי להשכרה"- כך ענה אבי מוסלר, מנכ"ל חברת הנדל"ן אמות, לשאלה אם צפויה האטה בשוק המשרדים לאור ההיצע הגדול שנבנה בימים אלו באזור תל אביב. אמות שמהווה זרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלוני חץ בישראל , סיימה את הרבעון הראשון של 2017 על עליות בהכנסות משכירות. ההכנסות משכירות נטו {NOI} ברבעון צמחו בכ-13% והסתכמו ב-155 מיליון שקל. ה-NOI מנכסים זהים ברבעון הסתכם ב-154 מיליון שקל- עלייה של כ-12.5%. העלייה מיוחסת בעיקר להמשך האכלוס של מגדל אטריום ברמת גן. בנטרול המגדל העלייה מצטמצמת לכ-2.9%. הוצאות המימון זינקו פי 5 - התזרים בניכוי הפחתות חד פעמיות {FFO} של החברה ברבעון הראשון צמח ב 18% ל 99 מיליון שקל. רמת המינוף ירדה לשיעור של 48% לעומת 50% ברבעון המקביל. בתקופת הדו"ח רכשה אמות שני נכסים ב 360 מיליון שקל, שצפויים להניב לחברה כ 26-24 מיליון שקל משכירות באכלוס מלא. הרווח הנקי ברבעון הראשון לשנת 2017 הסתכם בכ 81 מיליון שקל - ירידה של 33% ביחס לרבעון המקביל. הירידה מיוחסת לשני גורמים עיקריים. הראשון הוא זינוק של פי חמישה בהוצאות המימון נטו של החברה ל 28 מיליון שקל. עלייה זו היא חשבונאית ונבעה משינוי בשיעור המדד, שירד בתקופה המקבילה ב 0.9% לעומת ירידה של 0.2% בתקופה המדווחת. הסיבה השנייה - בשנה שעברה הכירה החברה בהכנסת מס חד פעמית של 45 מיליון שקל שנבעה מההפחתה בשיעור מס החברות שירד מרמה של 26.5% לרמה של 23%.

"מחפשים נכס לרכישה" - מוסלר ציין בנוסף כי " ברבעון הנוכחי גדלה תרומתם של נכסים שלא באו לידי ביטוי באופן מלא בשנת 2016, בדגש על המשך אכלוסו המוצלח של מגדל אטריום. אנו ממשיכים לפעול ביתר שאת על מנת לטפח את מנועי הצמיחה של אמות, ובמיוחד את פרויקט 'תוצרת הארץ' שמושק בימים אלה. כמו כן, לאחרונה השלמנו את רכישת בניין הבוטיק ברמת החייל, וכעת, כשהאחריות לשיווקו הועברה לידינו, נפעל למקסום ה NOI שינבע ממנו בהקדם". מוסלר הוסיף כי "אנו מעוניינים לרכוש נכסים איכותיים שתואמים את פרופיל ההשקעות שלנו. כרגע, בנוסף לפרויקט תוצרת הארץ, שבניית שלב א' שלו עתידה להסתיים במחצית השנייה של שנת 2018, אנו מקדמים את תחילת בנייתו של פרויקט המשרדים והמסחר בחולון ואת הקמת פרויקט הלוגיסטיקה במודיעין על קרקע שבה זכינו במכרז של רשות מקרקעי ישראל. פרויקטים עתידיים אלה מהווים מנוח צמיחה, לצד המשך השבחת הנכסים המניבים שבבעלותנו, שמהווים פלטפורמה להמשך צמיחתה של אמות".

הצלחה
Dreamstime

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום הנדל"ן המניב ומהווה זרוע ההשקעות בישראל של חברת אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ, המחזיקה בה כ- 61%.

החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל אביב ונכללת במדדים המובילים: מדד ת"א-35, מדד ת"א-125, מדד ת"א-נדל"ן, מדד תל-דיב' ובמדד ת"א-AllShare. אגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת הדירוג מעלות בדירוג AA/Stable ועל ידי חברת הדירוג מדרוג בדירוג Aa2/Stable.

אמות השקעות בע"מ נוסדה בשנת 1964 כחברה פרטית והונפקה לראשונה בבורסה לני"ע בתל אביב בחודש מאי 2006. החברה עוסקת במישרין ובעקיפין באמצעות תאגידים שבשליטתה בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. בבעלות החברה 102 נכסים, בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר, כ- 789 אלפי מ"ר שטחי השכרה ו-427 אלפי מ"ר שטחי חנייה . הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים ותחנות אוטובוסים מרכזיות. סה"כ מחזיקה החברה בנכסים בשווי כולל של כ-9.9 מיליארד ₪. הנכסים מושכרים לכ-1,600 שוכרים, שיעור התפוסה בנכסי החברה עומד על כ-97%. מרבית נכסי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות במרכז הארץ ובאזורי ביקוש.

כתבות שאולי פיספסתם

*#