תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בזכות מגדל אטריום: הרווח מהשכרת הנכסים של אמות טיפס ב-13%

המגדל תרם 17 מיליון שקל להכנסות של החברה משכר דירה ■ החברה רשמה ירידה ברווח הנקי בגלל הכנסת מס חד פעמית ברבעון המקביל בשח; תחלק דיווידנד של 62 מיליון שקל ביוני, ובשבוע הבא תשיק את הפרויקט ברחוב תוצרת הארץ

לובי אטריום

מגדל המשרדים היוקרתי אטריום ברמת גן ממשיך להיות הסיפור המרכזי בדו"חות אמות גם ברבעון הראשון של 2017. בזכות האכלוס שלו, החברה רשמה ברבעון זה גידול של 11% בהכנסות מהשכרת נכסים ביחס לרבעון המקביל, ל-171 מיליון שקל. מכיוון שבמקביל לכך הצליחה החברה להקטין את עלות של תפעול הנכסים בכ-2 מיליון שקל, היא רושמת עלייה של 13% ברווח מהשכרת הנכסים (NOI), ל-155 מיליון שקל, כש-17 מיליון שקל מתוכם מגיעים מאכלוס מגדל אטריום. ה-NOI של החברה מנכסים זהים עלה ב-12.5%, ל-154 מיליון שקל, כאשר מתוכם מגדל אטריום תרם 16 מיליון שקל, עלייה של 13 מיליון שקל לעומת הרבעון המקביל. בשורה התחתונה, אמות רושמת ירידה של 37% ברווח הנקי, ל-81 מיליון שקל, שנובעת מעלייה חדה בהוצאות המימון הרבעוניות, מ-5 מיליון שקל ל-29 מיליון שקל, בשל ירידת מדד מתונה ביחס לירידה בתקופה המקבילה. וכן, מכך שברבעון הראשון של 2016, רשמה החברה הכנסת מס חד פעמית, בזכות הירידה במס החברות בסך 466 מיליון שקל. עם זאת, הרווח הנקי הריאלי מפעילות ההשכרה של החברה, ה-FFO הריאלי, עלה ב-18% ל-999 מיליון שקל, בזכות הכנסות ממסים נדחים, שערוך אופציות וירידה בהוצאות על הפרשי הצמדה והפרשי שער. מאז הרבעון שעבר אמות רכשה שני בנייני משרדים, שנוספו ל-99 הנכסים שהיו לה קודם - בניין ברמת החייל בהשקעה של 280 מיליון שקל, ובניין במבשרת ציון, שנרכש תמורה 74 מיליון שקל.

במקביל, החברה הצליחה לרשום ירידה ברמת המינוף שלה, מ-50% ל-48%, בעיקר בזכות הנפקת המניות שהחברה ביצעה בדצמבר, שבה גויסו 267 מיליון שקל. אמות תחלק ביוני בגין הרבעון הראשון דיווידנד של 20 אגורות למניה, בהתאם למדיניות שעליה הצהירה בדו"חות לסיכום 2016, שלפיה תחלק השנה דיווידנד של 84 אגורות למניה. בסך הכל תחלק החברה ביוני 64 מיליון שקל כדיווידנד לבעלי המניות.

אמות, שבשליטת אלוני חץ, תשיק בשבוע הבא את הפרויקט הבא שלה אחרי אטריום, המגדל שהיא בונה ברחוב תוצרת הארץ במזרח תל אביב בשיתוף עם חברת הנדל"ן המניב גב ים, שבשליטת נכסים ובניין. החברה גם תתחיל את הבנייה של פרויקט נוסף, בחולון. מניית אמות עלתה מתחילת השנה ב-17%, ושווי השוק של החברה נמצא ברמת שיא של 5.7 מיליארד שקל.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו

אמות השקעות בע"מ הינה חברה ציבורית מהמובילות בישראל בתחום הנדל"ן המניב ומהווה זרוע ההשקעות בישראל של חברת אלוני-חץ נכסים והשקעות בע"מ, המחזיקה בה כ- 61%.

החברה נסחרת בבורסה לני"ע בתל אביב ונכללת במדדים המובילים: מדד ת"א-35, מדד ת"א-125, מדד ת"א-נדל"ן, מדד תל-דיב' ובמדד ת"א-AllShare. אגרות החוב של החברה מדורגות על ידי חברת הדירוג מעלות בדירוג AA/Stable ועל ידי חברת הדירוג מדרוג בדירוג Aa2/Stable.

אמות השקעות בע"מ נוסדה בשנת 1964 כחברה פרטית והונפקה לראשונה בבורסה לני"ע בתל אביב בחודש מאי 2006. החברה עוסקת במישרין ובעקיפין באמצעות תאגידים שבשליטתה בניהול, השכרה, אחזקה, ייזום ופיתוח של נכסים מניבים בישראל. בבעלות החברה 102 נכסים, בשטח כולל של 1.2 מיליון מ"ר, כ- 789 אלפי מ"ר שטחי השכרה ו-427 אלפי מ"ר שטחי חנייה . הנכסים כוללים בנייני משרדים והייטק, קניונים, מרכזים מסחריים, סופרמרקטים, פארקים תעשייתיים, מרכזים לוגיסטיים ותחנות אוטובוסים מרכזיות. סה"כ מחזיקה החברה בנכסים בשווי כולל של כ-9.9 מיליארד ₪. הנכסים מושכרים לכ-1,600 שוכרים, שיעור התפוסה בנכסי החברה עומד על כ-97%. מרבית נכסי החברה ממוקמים במרכזי הערים הגדולות במרכז הארץ ובאזורי ביקוש.

כתבות שאולי פיספסתם

*#