תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אדגר חתמה על הסכם לרכישת 50% ממתחם הכולל שני בנייני משרדים בטורונטו תמורת כ - 115 מיליון שקל

הנכס צפוי להניב לאדגר הכנסה שנתית של כ - 6.8 מיליון שקל

אדגר מדווחת הבוקר כי חתמה על הסכם לרכישת מתחם הכולל שני בנייני משרדים וחניון בטורונטו, קנדה, יחד עם שותף. שני מבני משרדים כוללים שטח להשכרה של כ - 28 אלפי מ"ר ו - 819 מקומות חניה. נכון להיום, הנכס מושכר ל - 30 שוכרים לתקופת שכירות ממוצעת של כ - 5.7 שנים ושיעור התפוסה הממוצע בנכס הינו כ- 95%. חלקה של אדגר בעלות הכוללת של העסקה הינו בסך של כ - 40.3 מיליון דולר קנדי, כ - 115 מיליוני ש"ח נכון למועד הדיווח המיידי, המהווים 50% מהיקף העסקה. הנכס צפוי להניב לאדגר הכנסה שנתית בסך של כ - 2.4 מיליון דולר קנדי, כ - 6.8 מיליון ש"ח.

נוף על בנייני טורונטו
Dreamstime.com

בגין הנכס קיימת הלוואה מאת תאגיד בנקאי בהיקף של כ- 37.3 מיליון דולר קנדי (כ - 106 מיליון ש"ח) אשר תומחה כלפי אדגר והשותף בחלקים שווים. ההלוואה הינה הלוואת non-recourse עם ריבית שנתית קבועה בשיעור של 2.8%. הקרן והריבית נפרעות בתשלומים חודשיים שווים של כ- 185 אלפי דולר קנדי והיתרה תפרע אפריל 2020 . כמו כן, להבטחת פירעון ההלוואה הקיימת ניתן שעבוד על הנכס והתקבולים הנובעים ממנו, לרבות דמי השכירות. העסקה, ככל ותושלם, כפופה להשלמת תנאים כמקובל בהסכמים מסוג זה. ההסכם כולל, בין היתר, מצגים והתחייבויות מאת הצדדים לעסקה, כמקובל בהתקשרויות מסוג זה.

רועי גדיש, מנכ"ל החברה מסר: אנו שמחים להודיע על עסקה זו אשר תהווה עם השלמתה תוספת איכותית לתיק הנכסים שלנו בקנדה אשר מפגין לאורך השנים יציבות מרשימה."

אודות החברה
חברת אדגר השקעות ופיתוח בע"מ הנה זרוע ההשקעות בנדל"ן של קבוצת צור שמיר אחזקות בע"מ. אדגר פועלת בתחום הנדל"ן המניב ומתמחה ברכישה, פיתוח והשבחת נכסי נדל"ן. לחברה פעילות בינלאומית ענפה הפרושה על פני 4 מדינות: קנדה (בעיקר טורונטו), ישראל, בלגיה ופולין (וורשה). בבעלות החברה נכסים בשווי כולל של כ - 3.5 מיליארד ש"ח, והיא פועלת מעת לעת בפעילות ייזום, בדרך של השבחת נכסים קיימים והקמת בנייני משרדים חדשים להשכרה.

דוחות כספיים

הקלק על הנתונים לקבלת הסבר מפורט בתחתית הטבלה
נתונים כספיים אינם זמינים כעת
לוגו אדגר

אדגר השקעות ופיתוח בע"מ הינה חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בתל אביב, הפועלת כזרוע הנדל"ן בשוק הישראלי והבינלאומי, של קבוצת צור שמיר מאז שנת 1994. החברה באופן ישיר ובאמצעות חברות בנות משקיעה בנכסים מניבים, בעיקר בתחום המשרדים. בנוסף, החברה פועלת לפיתוח והשבחת הקרקעות שבבעלותה. לחברה נכסים בישראל (בעיקר בגוש דן), קנדה (טורוטנו), פולין (ורשה) ובלגיה (אנטוורפן).

עוד הודעות

כתבות שאולי פיספסתם

*#