תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון סיימה את הרבעון הראשון של 2017 עם עלייה משמעותית בהיקפי הביצוע ברחבי העולם

הרווח הנקי הסתכם בכ- 68 מיליון שקל וה- EBITDA ברבעון הסתכמה בכ- 238 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד בסכום של 18 מיליון שקל

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון מדווחת על תוצאות כספיות לרבעון הראשון של שנת 2017. הכנסות החברה הסתכמו ב-1.8 מיליארד שקל לעומת 1.1 מיליארד שקל ברבעון המקביל בשנת 2016, גידול משמעותי של כ- 62%.

הצמיחה בהכנסות נובעת מעלייה בהיקפי הביצוע הקבלניים בחו"ל ובישראל. בחו"ל, עלו היקפי  הביצוע בפרויקטים בארה"ב ובקולומביה, כמו גם החזרה המלאה לעבודה בניגריה ובמדינות נוספות. בנוסף , עלו  היקפי הביצוע בפעילות הקבלנות בישראל, ובעיקר  במגה פרויקטים דוגמת פרויקט אשלים ופרויקט אגירה שאובה בגלבוע.

הצמיחה בהכנסות נובעת גם כתוצאה מעלייה במספר הדירות שאוכלסו בפעילות ייזום הנדל"ן למגורים בישראל. ברבעון הראשון של שנת 2017 אוכלסו בישראל 186 דירות, לעומת 137 דירות ברבעון המקביל. המחיר הממוצע של דירה שאוכלסה עמד על 1.43 מיליון שקל, לעומת 1.34 מיליון שקל (מחירים ללא מע"מ)  בתקופה המקבילה אשתקד. מחיר זה מושפע בעיקר משוני תמהיל הפרויקטים שאוכלסו. יש לציין כי הקבוצה מכירה בהכנסות ממכירת דירה בעת אכלוסה ולא בעת חתימת חוזה המכירה.

תחנת כח תרמו סולארית
גלעד קלוורציק

ברבע הראשון של השנה נרשם רווח (לפני מס) של כ – 64 מיליון שקל ממכירת 40% מהזכיין בפרויקט לשיקום ולאחזקת כבישים בצפון.

הרווח התפעולי עמד על 175 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2017, עלייה של 8% לעומת 162 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2016.

הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2017 הסתכם בכ- 68 מיליון שקל בהשוואה לרווח נקי של 93 מיליון שקל ברבעון המקביל. הפער מול הרווח הנקי ברבעון הראשון של 2017 נובע, בין היתר, מרווח של כ- 87 מיליון שקל  שנרשם ברבעון המקביל אשתקד ממכירת ההשקעה בחברת ההפעלה במתקן ההתפלה בחדרה.

עם אישור הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של 2017 החליט דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד לבעלי המניות בסכום של 18 מיליון שקל.

צבר ההזמנות של הקבוצה עמד נכון לסוף הרבעון על 15.6 מיליארד שקל, מהם כ- 12.5 מיליארד שקל בתחום הקבלנות.
החברה קיבלה הודעות זכיה בגין פרויקטים קבלניים נוספים בהיקף של כ-2.7 מיליארד שקל, אשר טרם הוכנסו לצבר העבודות.

פרויקטים אלו כוללים בין היתר, פרויקט להקמת שדה תעופה בצפון אוגנדה בהיקף של למעלה ממיליארד שקל כשביצוע הפרויקט מותנה בקבלת מימון. בנוסף, החברה קיבלה הודעת זכיה בגין פרויקטים חדשים בקניה, טנזניה וכן במדינות נוספות באפריקה.

במהלך הרבעון הגדילה החברה את פורטפוליו נכסי הזכיינות והאנרגיה שלה עם הזכייה במכרז להקמה והפעלה של שדות סולאריים בישראל בהיקף של 64 מגה וואט וכן זכתה במכרז להקמה והפעלה של קריית ממשלה מחוזית בנצרת והקמת בית משפט בחדרה במתכונת של בניין מאופס אנרגיה לראשונה בישראל. הקמת פרויקטים אלו תבוצע על-ידי זרוע הקבלנות של הקבוצה בישראל, סולל בונה תשתיות.

משה לחמני יו"ר שיכון ובינוי:"שיכון ובינוי ממשיכה במגמת הצמיחה והרחבת הפעילות באבני הבניין המרכזיות שלה - קבלנות, ייזום נדל"ן למגורים, פרויקטים ונכסים מניבים. בפעילות הקבלנות נרשמה האצה משמעותית בקצב הביצוע, הן בישראל והן בחו"ל, עם המשך ביצוע של מגה פרויקטים בטקסס ובקולומביה, והרחבת הביצוע בישראל. בזרוע ייזום הנדל"ן למגורים חל גידול בהיקף האיכלוסים בישראל ביחס לשנה קודמת, וקצב הצמיחה במכירות בחו"ל נמשך. בזרוע הפרויקטים ונכסים מניבים הכנסנו שותפים לפרויקט PFI נתיבי הצפון תוך הכרה ברווח של כ-64 מיליון שקל לפני מס. לקראת המשך 2017, אנו ממשיכים לפעול ליישום אסטרטגית הצמיחה האחראית של הקבוצה, בדגש על התרחבות מערבה (Grow West) ".

ירון קריסי מנכ"ל שיכון ובינוי: "התוצאות ברבעון משקפות את היקפי הביצוע הנרחבים של החברה וכן את יכולות הניהול ופיתוח העסקים הגלובליות שלה. הקבוצה ממשיכה בביצוע מקביל של מספר מגה פרויקטים כדוגמת כביש האגרה Cundinamarca בקולומביה, הנתיבים המהירים SH-288 ביוסטון,  הרכבת הקלה בתל-אביב, תחנת הכוח התרמו-סולרית באשלים ופרויקט אגירה שאובה בגלבוע.
בפרויקטים אלו מממשת שיכון ובינוי את יכולותיה הייחודיות בתחום הפיתוח, ההקמה והמימון של מיזמים מורכבים.  צבר העבודות של הקבוצה, אשר עמד בסוף הרבעון על כ-15.6 מיליארד שקל מוסיף להיות גבוה ויאפשר לקבוצה להמשיך לייצר תוצאות עסקיות טובות גם ברבעונים הבאים".

טל רז, מנהל כספים ראשי שיכון ובינוי: "במהלך הרבעון הראשון של השנה ביצענו מהלך מוצלח להרחבת סדרת אג"ח ארוכה בסך של כ- 350 מיליוני ש"ח, במקביל להעלאת אופק דירוג האשראי. מספר מהלכי מימון שבוצעו ברבעונים האחרונים, אפשרו פריסה טובה של החוב ויצירת מתאם בין משך החיים של הפרויקטים הארוכים של החברה והמזומן הנדרש בגינם. כמו כן, במהלך הרבעון התקבלו תזרימים משמעותיים ממהלכים עסקיים מוצלחים להכנסת שותפים לפרויקט כביש אגרה בקולומביה ולפרויקט נתיבי הצפון בישראל. תזרימים אלו, יחד עם מבנה החוב, מאפשרים היערכות מימונית לביצוע השקעות בפרויקטים החדשים הצפויים של החברה".

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#