תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תוצאות כספיות מצוינות לשיכון ובינוי ב- 2016

הרווח הנקי עלה ב- 9% והסתכם בכ- 480 מיליון שקל הכנסות הקבוצה ב- 2016 הסתכמו ב-5.4 מיליארד שקל ה-EBITDA השנתי הסתכם בכ- 1.3 מיליארד שקל, צמיחה של כ- 37% לעומת 2015 תזרים מזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בסך כ- 800 מיליון שקל החברה תחלק דיבידנד בסך של 75 מיליון שקל

בנוסף, החברה מודיעה שהיום (30/03/17) השלימה את העסקה להכנסת שותף לאחזקות הזכיין בפרויקט נתיבי הצפון, בעקבות כך תרשום החברה ברבעון הראשון של 2017 רווח לפני מס של כ- 70-60 מיליון שקל

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "שיכון ובינוי מסיימת שנה מצוינת. העלייה העקבית ברווח הנקי בשנים האחרונות עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הצמיחה האחראית של הקבוצה, והינה תוצאה מיישום מוצלח של גיוון תחומי הפעילות וניהול סיכונים אפקטיבי. ביצענו השנה 3 סגירות פיננסיות בהיקף מצטבר של 2.7 מיליארד דולר, ובכך השלמנו את השלב הראשון ביישום היעד האסטרטגי Go West. הניסיון, הידע והמצוינות המקצועית שמלווים אותנו בעשייה השוטפת, בישראל ובחו"ל, ישמשו מקפצה להמשך צמיחה עתידית - באזורי פעולה ובתחומי פעילות קיימים וחדשים"

ירון קריסי, מנכל שיכון ובינוי: "אנו מסכמים שנה ברווח של 480 מיליון שקל ובהישגים משמעותיים בכל תחומי פעילותנו. אנו ממשיכים לבצע בהצלחה פרויקטי תשתית משמעותיים בארץ ובחו״ל תוך בניית צבר משמעותי לעתיד, שמסתכם בכ-13 מיליארד שקל בתחום הקבלנות. המשכנו במגמת ההרחבה של  פעילות הנדל״ן שלנו בחו״ל, שהופכת אף היא לרגל משמעותית ומצטרפת לפעילות הנדל״ן  שלנו בישראל. הרחבנו, העמקנו וביססנו את פעילותנו במימון, הקמה ותפעול של מגה פרויקטים בישראל ובעולם הן בתחומי הזכיינות והן בתחומי האנרגיה. היכולת לשלב בהצלחה ניסיון, ידע, יכולות ביצוע ותפעול והאיתנות של חברות קבוצת שיכון ובינוי באים לכדי ביטוי גם השנה בתוצאות וימשיכו לבוא לכדי ביטוי בפעילותה של שיכון ובינוי בעתיד״

שיכון ובינוי מקבוצת אריסון מדווחת על תוצאות כספיות לשנת 2016 ולרבעון הרביעי של השנה.

הרווח הנקי של הקבוצה ב- 2016 הסתכם בכ-480 מיליון שקל - עלייה של 9% לעומת 2015. ברבעון האחרון של השנה עמד הרווח הנקי על כ-277 מיליון שקל, גידול של כ-280% לעומת הרבעון הרביעי של 2015.

בנוסף, החברה מודיעה שהיום (30/03/17) השלימה את העסקה להכנסת השותף לאחזקות הזכיין בפרויקט נתיבי הצפון, בעקבות כך תרשום החברה ברבעון הראשון 2017 רווח לפני מס של כ-70-60 מיליון שקל.

הכנסות החברה ב-2016 עמדו על 5.4 מיליארד שקל - עלייה של 6.1% לעומת 2015. ברבעון האחרון של השנה, הסתכמו הכנסות הקבוצה בכ- 1.7 מיליארד שקל, גידול של 27% לעומת הרבעון המקביל ב-2015.

הכנסות החברה ב-2016 הושפעו לחיוב מביצוע עבודות בפרויקט הרכבת הקלה בתל אביב, התקדמות הביצוע בפרויקטי אנרגיה - תחנת כוח תרמו-סולארית באשלים ואגירה שאובה בגלבוע. בנוסף, תחילת הביצוע במגה פרויקטים של החברה ביבשת אמריקה - בטקסס ובקולומביה, ואכלוס בפעילות הנדל"ן בישראל תרמו גם כן לגידול בהכנסות. ההאטה בקצב ביצוע העבודות בניגריה, אשר נעשתה בצורה יזומה, כמו גם פיחות בשער המטבע המקומי (ניירה), השפיעו מצדם על גידול היקף ההכנסות של פעילות הקבלנות בחו"ל. יצוין שהחברה חזרה לעבודה סדירה בניגריה ברבעון השלישי של 2016 וגבתה סכום מצטבר של כ- 160 מיליון דולר, הכולל גם מקדמות.

הרווח התפעולי השנתי של הקבוצה הסתכם בכמיליארד שקל - גידול של כ-48% לעומת הרווח התפעולי שרשמה הקבוצה ב-2015. ברבעון הרביעי רשמה הקבוצה רווח תפעולי של כ-471 מיליון שקל - עלייה של כ-293% לעומת הרבעון הרביעי של 2015. ה-EBITDA השנתי צמח בכ- 37% בהשוואה ל-2015. העלייה ברווח התפעולי השנתי וב-EBITDA השנתי נבעה, בין היתר, כתוצאה מרישום מספר רווחי הון, ובהם הכנסת שותף בפרויקט כביש אגרה Cundinamarca בקולומביה ברווח של כ- 137 מיליון שקל, מימוש אחזקות החברה במפעיל מתקן ההתפלה בחדרה ברווח של כ- 87 מיליון שקל והכנסת שותף ביזם פרויקט אגירה שאובה בגלבוע ברווח של כ- 25 מיליון שקל.

סלילת כביש בקולומביה
אריק טפירו

ניגריה - החזרה לביצוע בניגריה במהלך הרבעון השלישי של 2016 תרמה לתוצאות הכספיות, אך עלויות מימון בהיקף של כ-51 מיליון דולר שנרשמו כתוצאה מפיחות בשער החליפין בניגריה, השפיעו על הרווח הנקי.

תזרים מזומנים חיובי מפעילות שוטפת בסך של 800 מיליון שקל, וכן גידול ביתרת מזומנים בסך של 1.1 מיליארד שקל שישמש בחלקו לביצוע השקעות עתידיות

■ גבייה בפעילות הקבלנית הבינלאומית - כ- 2 מיליארד שקל (כ- 540 מיליון דולר)
■ מכירת המפעיל במתקן ההתפלה בחדרה - בתזרים של כ- 78 מיליון שקל
■ הכנסת שותף לפרויקט אגירה שאובה - בתזרים של כ-107 מיליון שקל
■ הכנסת שותף באחזקות הזכיין בפרויקט Cundinamarca בקולומביה – בתזרים של כ- 60 מיליון דולר

■ מכירת פרוייקטי PV בספרד - בתזרים של כ- 90 מיליון שקל
■מהלכי buy back ב- ADO - במהלך השנה קיבלה החברה כ- 177 מיליון שקל

צבר עבודות בקבוצה והמשך זכיות וקבלת עבודות חדשות בישראל ובחו"ל

לקבוצה צבר הזמנות בהיקף של 16.5 מיליארד שקל - כ- 13.6 מיליארד שקל בתחום הקבלנות, כ- 2.4 מיליארד שקל בתחום ייזום נדל"ן למגורים, ועוד כ- 0.5 מיליארד שקל בתחום הנכסים המניבים.

נכון למועד הפרסום, קיימים פרויקטים נוספים בהם זכתה הקבוצה ושטרם נכללים בצבר ההזמנות, בהיקף של מעל ל- 2 מיליארד שקל בתחומי הנדל"ן, התשתיות, האנרגיה והזכיינות, בארץ ובחו"ל.

שיכון ובינוי נדל"ן מכרה בשנת 2016  926 דירות בישראל בהיקף של  1.9 מיליארד שקל

שנת שיא בפעילות ייזום הנדל"ן באירופה

בפעילות ייזום הנדל"ן באירופה נמכרו השנה 1,070 יחידות דיור בערי הבירה בהם החברה פועלת: ורשה, פראג, בלגרד, בוקרשט ובודפשט, וזאת בהשוואה ל- 570 יחידות הדיור שנמכרו בשנה שעברה. כמו כן, נרכשו באירופה קרקעות עם פוטנציאל להקמת כ- 3,600 יחידות דיור בשנים הקרובות.

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "שיכון ובינוי מסיימת שנה מצוינת. העלייה העקבית ברווח הנקי בשנים האחרונות עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הצמיחה האחראית של הקבוצה, והינה תוצאה מיישום מוצלח של גיוון תחומי הפעילות וניהול סיכונים אפקטיבי. ביצענו השנה 3 סגירות פיננסיות בהיקף מצטבר של 2.7 מיליארד דולר, ובכך השלמנו את השלב הראשון ביישום היעד האסטרטגי Go West. הניסיון, הידע והמצוינות המקצועית שמלווים אותנו בעשייה השוטפת, בישראל ובחו"ל, ישמשו מקפצה להמשך צמיחה עתידית - באזורי פעולה ובתחומי פעילות קיימים וחדשים".

ירון קריסי, מנכל שיכון ובינוי: "אנו מסכמים שנה ברווח של 480 מיליון שקל ובהישגים משמעותיים בכל תחומי פעילותנו. אנו ממשיכים לבצע בהצלחה פרויקטי תשתית משמעותיים בארץ ובחו״ל תוך בניית צבר משמעותי לעתיד, שמסתכם בכ-13 מיליארד שקל בתחום הקבלנות. המשכנו במגמת ההרחבה של  פעילות הנדל״ן שלנו בחו״ל, שהופכת אף היא לרגל משמעותית ומצטרפת לפעילות הנדל״ן  שלנו בישראל. הרחבנו, העמקנו וביססנו את פעילותנו במימון, הקמה ותפעול של מגה פרויקטים בישראל ובעולם הן בתחומי הזכיינות והן בתחומי האנרגיה. היכולת לשלב בהצלחה ניסיון, ידע, יכולות ביצוע ותפעול והאיתנות של חברות קבוצת שיכון ובינוי באים לכדי ביטוי גם השנה בתוצאות וימשיכו לבוא לכדי ביטוי בפעילותה של שיכון ובינוי בעתיד״.

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#