המדינה נגד דיזל? רנו לא חוששת ומציגה את המגאן אסטייט

מנועי דיזל, בגלל נוסחת המס הירוק ובגלל קבעונות ודעות קדומות של צרכני הרכב בארץ, הם עדיין מחזה נדיר; ייתכן שמכונית יעילה כמו המגאן הזאת תסייע לחסל גם את הטאבו הזה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המדינה הגיעה למסקנה שדיזל מסוכן לבריאות שלנו ובהתאם מענישה מכוניות דיזל במס גבוה יותר. אני לא יודע עד כמה המדינה צודקת, אבל אני רוצה לדווח על ההתרשמות שלי ממכונית דיזל משפחתית מודרנית בשם רנו מגאן אסטייט.

מדובר בגרסת סטיישן של רנו מגאן ומחירה הוא 133 אלף שקל. מנוע הדיזל שנמצא כאן, 1.5 ליטרים טורבו, הוא תענוג. דבר ראשון בזכות הביצועים הזריזים. לחיצה על דוושת התאוצה והמכונית מזנקת קדימה בקלילות ולא משנה אם היא עמוסה או אם ניצבת לפניה עלייה תלולה.

הדיזל הזה משופע במומנט (24.5 קג"מ כבר ב-1750 סל"ד) ואפשר לדמות אותו לרוכב אופניים עם זוג רגליים חזקות במיוחד, שמסוגל לדווש בקצב נינוח גם אם פתאום מתחילה עלייה. הרוכב הזה שלנו כל כך חזק, שהוא לא צריך להוריד הילוכים ולסובב את הפדלים בקדחתנות כדי להתקדם מהר. היעילות הזאת תורמת במגאן דיזל לחיסכון בדלק.

6 מתוך 6 |
צילום: יואב קווה
1 מתוך 6 |
צילום: יואב קווה
2 מתוך 6 |
צילום: יואב קווה

במהלך נסיעת המבחן שתתה מגאן אסטייט סולר בקצב של 6.1 ליטרים ל-100 קילומטרים, כלומר 16.4 קילומטרים לליטר. נסיעת המבחן הייתה אמנם ברובה בינעירונית, אבל יחד עם זאת היא הייתה מהירה ומאומצת. אני משוכנע שבנהיגה בינעירונית לא אגרסיבית אפשר לסחוט מהמגאן הזאת תוצאה של 20 קילומטרים לליטר. בעיר המכונית צפויה להצטיין פחות. היתרון של הדיזלים הוא בעיקר בשיוט בינעירוני. מי שמבלה בעיקר בעיר ורוצה לחסוך, מוטב שירכוש מכונית בנזין היברידית.

עד לפני שנים ספורות שילוב של מנוע דיזל ותיבה אוטומטית היה אפשר למצוא רק במרצדס ואולי גם בדגמים יקרים של פולקסווגן. ברנו הזאת מותקנת תיבה אוטומטית רובוטית עם שני מצמדים שישה הילוכים. התיבה הזאת, כמוה יש גם בפורד פוקוס, פולקסווגן גולף ומכוניות נוספות, היא יעילה ותורמת לביצועים ולחיסכון בדלק.

רנו מגאן אסטייט מיוצרת בספרד. העיצוב שלה מודרני ונאה. היא מרווחת מאוד ופרקטית למשפחה. תא המטען גדול מאוד - יתרון של התצורה הסטיישנית. מבחינה הנדסית זו לא מכונית מלוטשת במיוחד. המתלים שלה לא מכיולים למופת, היא נוחה אבל עלולה להתנדנד ולקפץ בצורה מוגזמת. התנהגות הכביש שלה סבירה אבל לא מלבבת. איכות הגימור לא מבריקה. פה ושם יש פלסטיקים זולים ולא נעימים.

לסיכום, רנו מגאן אסטייט היא שילוב מעניין של סטיישן ודיזל ותיבה אוטומטית. תצורת הסטיישן הייתה עד לאחרונה טאבו בארץ. אבל מאז יונדאי i30CW ופורד פוקוס סטיישן הטאבו הזה חוסל. מנועי דיזל, בגלל נוסחת המס הירוק ובגלל קבעונות ודעות קדומות של צרכני הרכב בארץ, הם עדיין מחזה נדיר. ייתכן שמכונית יעילה כמו המגאן הזאת תסייע לחסל גם את הטאבו הזה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker