ואן זה מסוכן |

צפו במסחריות נכשלות במבחני ריסוק באירופה

בעידן שבו כל מכוניות הנוסעים מקבלות חמישה כוכבי בטיחות, מסחריות כמו יונדאי i800 וסיטרואן ג'אמפי, זכו בשלושה כוכבים; רנו טראפיק קיבל שני כוכבי בטיחות בלבד

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

רכבי היסעים בינוניים ומסחריות הן מכוניות מסוכנות לנוסעיהן - כך לפי תוצאות מבחני ריסוק שפורסמו היום (ד') בידי ארגון הבטיחות האירופי. בעידן שבו כל מכוניות הנוסעים מקבלות חמישה כוכבי בטיחות, וזוכות בציונים של מעל 85% בהגנה על הנוסעים מלפנים, מבין ששת הוואנים שנבחנו, רק אחד זכה בציון של חמישה כוכבים - פורד טרנזיט קסטום ששיווקו בישראל טרם החל. מכוניות אחרות, כמו יונדאי i800 וסיטרואן ג'אמפי, זכו בשלושה כוכבים. רנו טראפיק קיבל שני כוכבי בטיחות בלבד.

ב-EuroNCAP אומרים במפורש כי בניגוד למכוניות נוסעים, מרבית המסחריות לא מתוכננות לעמוד במבחני ריסוק, ובזמן אמת יספקו הגנה נמוכה על היושבים בהן.

יונדאי i800 למשל, הנמכר באירופה תחת השם H1, שמר על המבנה שלו בהתנגשות חזיתית, אבל מבנה לוח המחוונים הוא מסוכן ומחמיר את הפגיעה בנוסעים מלפנים. התוצאה הסופית היא 55% בהגנה על מבוגרים, 75% בהגנה על ילדים מאחור, וציון נמוך של 34% בלבד בהגנה על הולכי רגל במקרה של דריסה. בסך הכל, זכתה המכונית לשלושה כוכבים.

5 מתוך 5 |
1 מתוך 5 |
2 מתוך 5 |

סיטרואן ג'אמפי זכתה השבוע במכרז של מינהל הרכב הממשלתי, וגם היא נבחנה יחד עם פיז'ו אקספרט ופיאט סקודו, הזהות לה לגמרי. גם כאן, למרות שכריות האוויר סיפקו הגנה טובה, והמרכב שמר על צורתו, מבנה לוח המחוונים החמיר את הפגיעה, והוביל לציון של 59%. ילדים במושב האחורי נהנים מהגנה טובה בהרבה, של 86%, אך ההגנה על הולכי רגל מגוחכת - 26% בלבד. בסך הכל, גם שלוש המכוניות הללו זוכות בשלושה כוכבים בטיחות בלבד.

אבל גם זה ציון טוב לעומת הכישלון של רנו טראפיק, שישווק בישראל גם כאופל ויוארו. הטארפיק הוצג עוד לפני עשור - והדבר ניכר ברמת הבטיחות שלו. בהגנה על נוסעים מבוגרים קיבל הטראפיק ציון של 58%, בהגנה על ילדים- 79%, והשמירה על הולכי רגל זכתה ל-28%. ב-2013 יוחלף הטראפיק בדגם חדש, שצפוי להיות בטוח יותר.

פורד טרנזיט קסטום היה הרכב היחיד מבין הנבחנים, שצויד בשש כריות לנוסעים מלפנים, והשיג ציון של 84% בהגנה על מבוגרים, 90% בשמירה על ילדים ו-48% בהגנה על הולכי רגל. הציון הכולל הוא חמישה כוכבי בטיחות.

לשם השוואה, הציון של פולקסווגן שאראן, מיניוואן גדול עם שבעה מושבים, שלא מבוסס על ואן מסחרי, היה חמישה כוכבים וההגנה על נוסעים מבוגרים-96%.

חשוב לציין כי כל מכונית באירופה נבחנת בתאונה עם רכב במסה דומה. כלומר, ציוני הריסוק הם יחסיים - מכונית קטנה יכולה להיות בטוחה יחסית לגודלה, אך במפגש עם רכב גדול יותר ידה תצא על התחתונה. מאידך, הוואנים הגדולים שנבחנו הפעם ישרדו, כנראה, ללא קושי, מפגש עם מכוניות קטנות יותר מהם. ובכל זאת, נראה שיש ליצרני הרכב עבודה רבה בקבוצה הזו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker