מבחן דרכים |

מאזדה 2 החדשה: איכותית אך יקרה

אם הנאה מנהיגה פחות חשובה לכם, ב–2 תקבלו מכונית איכותית עם תא נוסעים מצוין ומערכת מולטימדיה מוצלחת

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל שמיל

מבחן דרכים: המכונית האחרונה בדור הקודם של דגמי מאזדה מסיימת את דרכה בשוק המקומי לאחר שמונה שנים ארוכות, ומפנה את מקומה לדגם חדש — שנראה כמעט אותו דבר. יכול להיות שאנחנו מגזימים מעט. הצדודית אמנם דומה מאוד, אך החזית והחלק האחורי נראים כאילו נלקחו ממכונית אחרת של מאזדה — ה–3 החדשה. אולי זו הסיבה שמאזדה 2 החדשה לא משכה תשומת לב רבה בכבישים, למרות הצבע האדום הבוהק שבו נצבעה מכונית המבחן.

אבל מראה יכול לתעתע — מאזדה 2 היא מכונית חדשה לגמרי, גדולה יותר ובעלת מנוע ותיבת הילוכים חדשים. הגיר האוטומטי המיושן והבזבזני, עם ארבעה יחסי העברה, הוחלף בתיבה חדשה עם שישה יחסי העברה. איכות החומרים בתא הנוסעים לא פחות ממופתית. העיצוב מזכיר את זה של מאזדה 3, עם לוח מחוונים דיגיטלי שמרכזו מד סל"ד אנלוגי גדול. בגרסה Pure White הבכירה (והיקרה — 114 אלף שקל) תא הנוסעים מכיל ריפודי עור — אך ההרכבה מצוינת והחומרים נעימים למגע גם בגרסאות הביניים. העידן שבו מכוניות יפניות דופנו בפלסטיק זול חלף, ככל הנראה, וה–2 אף משרה תחושה של מכונית יוקרה קטנה.

מאזדה 2 החדשה צילום: מאזדה

כמקובל בתעשיית הרכב, ה–2 החדשה גדולה יותר. בסיס הגלגלים שלה צמח ב–6 ס"מ ואורכה גדל ב–14 ס"מ. המרווח מאחור ותא המטען גדולים מבעבר, אף שבשני המקרים המרווח סביר בלבד. ל–2 מרווח גדול במעט מזה של סקודה פאביה החדשה, וקטן מזה של יונדאי i20. היא תוכל לשמש משפחה קטנה, במידה שזו תדאג לעגלת תינוק המתקפלת לממדים קטנים.

למאזדה 2 מנוע בנפח 1.5 ליטרים, המפיק 111 כ"ס. היא מכונית זריזה למדי, והביצועים שלה בהחלט מספקים. עם זאת, נטיית המנוע לספק את כוחו בסל"ד גבוה, יחד עם יחסי העברה ארוכים מדי, מביאה לכך שהתאוצה במכונית אטית לעומת מתחרות כמו סקודה פביה ורנו קליאו, וזמינות הכוח פחותה גם אם מספקת. נוחות הנסיעה אף היא סבירה ולא מעולה. הבידוד מרעשים מרשים למדי, אך שאון המנוע — שמתאמץ בסל"ד גבוה — יישמע היטב בתאוצות.

הנאה מנהיגה נהפכה למושג ששמור לחובבי ריגושים ועיתונאי רכב, אך נדמה כי ממכונית קטנה אפשר לצפות גם לכיף מאחורי ההגה — בייחוד אם במאזדה מספרים כי ה–2 דינמית וספורטיבית. לזכותה של המכונית יאמר כי היא מאוזנת מאוד, גם בפניות מהירות, ומאפשרת נהיגה מדויקת ובטוחה, אך היא לא מצליחה להיות גם מהנה, בעיקר בשל הגה מנותק, כמקובל כיום.

בשורה התחתונה: אם הנאה מנהיגה פחות חשובה לכם, ב–2 תקבלו מכונית איכותית עם תא נוסעים מצוין ומערכת מולטימדיה מוצלחת. חלל הפנים הוא היתרון המרכזי של המאזדה הקטנה, בעוד הביצועים והנוחות אינם רעים, אך גם לא מזהירים. צרפו לכך את המחיר, מהגבוהים בקבוצה, וקיבלתם מכונית נעימה אך לא משתלמת יחסית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker