קלה ומתוחכמת: פולקסווגן מציגה את הפאסאט החדשה

הבשורה האמיתית מיועדת להיות דווקא בנתונים הטכניים ■ הגרסה המעניינת ביותר היא היברידית-נטענת, המשלבת מנוע בנזין בנפח 1.4 ליטר ומנוע חשמלי, עם הספק משולב של 210 כ"ס

דניאל שמיל
דניאל שמיל

פולקסווגן הציגה בסוף השבוע את הדור החדש, והשמיני במספר, של מכונית המנהלים שלה - פאסאט. העיצוב החיצוני שמרני ומאופק והבשורה האמיתית מיועדת להיות דווקא בנתונים הטכניים - המכונית מרווחת, קלה וחסכונית יותר. המימדים החיצוניים דומים לאלה של הדגם המוחלף, אך בסיס הגלגלים צמח ב-8 ס"מ ואורכו מגיע ל-279 ס"מ, למרות שהמכונית מתבססת דווקא על רצפת פולקסווגן גולף.

היצע המנועים מתחיל במנוע 1.4 ליטר טורבו, עם 120 כ"ס וממשיך ב-1.8 ליטר, מוגדש גם הוא, עם 180 כ"ס. בפסגת ההיצע יש מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטר המפיק 280 כ"ס, וגם מנועי דיזל בנפחים 1.6-2.0 ליטר והספקים של 120-240 כ"ס. הגרסה המעניינת ביותר היא היברידית-נטענת, המשלבת מנוע בנזין בנפח 1.4 ליטר ומנוע חשמלי, עם הספק משולב של 210 כ"ס. המנוע החשמלי יכול להסיע את המכונית, אחרי טעינה, לטווח של 50 ק"מ, ואחרי שמנוע הבנזין מצטרף, אפשר לנסוע 920 ק"מ נוספים.

4 מתוך 4 |
פאסאט החדשה צילום: פולקסווגן. מקור: ניוזפרס
1 מתוך 4 |
פאסאט החדשהצילום: פולקסווגן. מקור: ניוזפרס
2 מתוך 4 |
פאסאט החדשה צילום: פולקסווגן. מקור: ניוזפרס

לוח המחוונים מבוסס על מסך, ולא על שעונים אנלוגיים, ואפשר להציג עליו נתונים שונים לפי בחירה. יש גם תצוגה עילית, מול עיניי הנהג, לנתונים שונים. מפרט מערכות הבטיחות כולל מערכת לבטיחות במהירות נמוכה, שבולמת את המכונית אוטומטית לפני תאונה בעיר ויש גם בקרת שיוט לפקקים, שמאפשרת שמירת על מרחק קבוע בפקק. לארץ היא תגיע במהלך 2015.

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ