בעקבות הביקורת: החברה לישראל פורשת מהמכרז על נמל אילת

משרד האוצר: הוועדה למכירת מניות המדינה תמשיך בהליך המכירה אל מול שלושת החברות הנוספות המתמודדות על רכישת מניות המדינה בחברת נמל אילת

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שמיל
דניאל שמיל

חברת כימיקלים לישראל, מקבוצת החברה לישראל, שהיתה המתמודדת היחידה בהפרטת נמל אילת, הודיעה היום פרישה מהמכרז. לפי הודעת החברה, ההחלטה על הפרישה התקבלה "לאחר ניתוח והפקת לקחים מההתמודדות במכרז הראשון והתגובה הציבורית שהתעוררה בגינו".

כיל נותרה מתמודדת יחידה במכרז לאחר פרישתן של קבוצות גולדבונד של שלמה שמלצר ושלומי פוגל, גדות מיכליות של יוסי מימן ופפו ספנות של האחים נקש, בשל המחיר המינימום הגבוה, לטענתן (100 מיליון שקל), והוצאות כבדות שנדרשו לשיקום הרציפים.

נמל אילתצילום: מורי חן

לטענת החברה, "לאור העובדה כי כיל היתה מוכנה לשלם למדינה את הסכום הגבוה ביותר עבור הנמל, תוך הצגת תוכנית עסקית שתבטיח את קיומו, פיתוחו ושגשוגו של נמל אילת ושמירה על תנאי העבודה ומקור פרנסתם של עובדי הנמל, סביר להניח כי שוב רק כיל היתה נשארת מתמודדת יחידה גם במכרזים הבאים". עוד נטען כי אין סיבה משפטית, בתחום ההגבלים העסקיים או הריכוזיות, שמצדיקה מניעה של ההשתתפות במכרז של כיל
ההחלטה לפרוש מהמכרז התקבלה למרות הביטחון כי אין סיבה משפטית כלשהי, לא בתחום ההגבלים העסקיים ולא בתחום הריכוזיות, שמצדיקה מניעה מהשתתפות של כיל במכרז.

החברה לישראל היתה מתמודדת יחידה גם במכרזים להפרטת צים ולהפרטת בז"ן, בהם זכתה, אך הפעם החליטו ברשות החברות להקפיא את המכרז ולדון שוב בתנאיו. כעת, המתמודדת היחידה פרשה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אנו מכבדים את הודעת מפעלי תובלה על פרישתם מהליך מכירת מניות חברת נמל אילת. בהמשך להחלטת הממשלה, הוועדה למכירת מניות המדינה תמשיך בהליך המכירה אל מול שלושת החברות הנוספות המתמודדות על רכישת מניות המדינה בחברת נמל אילת".

יו"ר מפלגת העבודה מסרה כי היא מברכת את כיל על הודעתה כי היא פורשת מהמכרז להפרטת נמל אילת .יחימוביץ, שהודיעה כי תפנה לבג"צ אם הנמל יעבור לידי משפחת עופר, אומרת כי אף שיש סיכוי סביר שכי"ל הייתה נפסלת ממילא, בכל זאת ראוי צעד זה לשבח, שכן הוא מעיד על כך שכיל קשובה לרחשי ליבו של הציבור ומבינה את גבולות הכח של הממון. מאז ה"שקשוקה" של משפחת עופר בכיל ועד היום הוכח שלציבור יש כוח ובעלי הממון קשובים לו. כעת על הממשלה להודיע כי היא עוצרת כליל את הפרטת הנמל. נמל אילת הוא עוגן כלכלי ובטחוני, שער יציאה וכניסה אל ים סוף ואל המזרח ועליו להישאר בבעלות המדינה ולא לעבור לידי בעלי הון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"