ביה"ד לעבודה עצר שביתה בנמל אשדוד - על רקע טקס בנמל החדש

סגן נשיא בית הדין לעבודה בבאר שבע קיבל את בקשתה הדחופה של הנהלת נמל אשדוד והוציא צו ארעי נגד ההסתדרות והוועדים בנמל ■ ברקע: מו"מ על ביצוע הרפורמה

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נמל אשדוד
נמל אשדודצילום: אילן אסייג

בית הדין לעבודה בבאר שבע הורה הלילה (ג') להסתדרות ולוועדים בנמל אשדוד שלא לשבות או לקיים עיצומים בעבודתם.

סגן נשיא בית הדין לעבודה בעיר, השופט צבי פרנקל, קיבל את בקשתה הדחופה של הנהלת חברת נמל אשדוד והוציא צו ארעי נגד ההסתדרות והוועדים. אלה תכננו לשבש ולהשבית את העבודה בחברה, במחאה על ביצוע הרפורמה שעל עיקריה נערך מו"מ עם הנהלת הנמל.

עיקר המחלוקת בין הוועדים לחברת הנמל נסובה סביב הנמל החדש שנבנה סמוך לנמל אשדוד, שיחל את פעילות ב-2021. אף שהוא נבנה על ידי חברה פרטית, העובדים דורשים כי הם יהיו אלה שיתפעלו אותו. אך הנמלים החדשים באשדוד ובחיפה הוקמו במטרה ליצור תחרות ולא לשמר את המצב הקיים. בנמל חיפה כבר נחתמו עקרונות הרפורמה, אך באשדוד הפערים עדיין גדולים. 

פניית ההנהלה לבית הדין לעבודה נעשתה על רקע טקס מסירת שטח לנמל דרום, הנמל החדש, שיתקיים היום בשעה 10:00. העובדים התכוונו לעצור את העבודה בין השעות 12:00-09:30 ולמחות נגד העברת השטח. 

הצו שהוציא בית הדין קובע כי על ההסתדרות לבטל כל הוראה ארגונית שניתנה בקשר לנקיטת שביתה או כל צעד ארגוני אחר שיש בו כדי להביא לשיבוש העבודה. בנוסף קבע השופט פרנקל כי הערב ייערך דיון בהשתתפות הצדדים.

מחברת נמל אשדוד נמסר כי ההחלטה לפנות באופן בהול לבית הדין התקבלה לאחר שהיה ברור מעל לכל ספק כי בכוונת ההסתדרות והוועדים בנמל לפתוח בשביתה פראית שהיתה גורמת נזקים כלכליים כבדים לחברה וללקוחותיה.

ההנהלה הוציאה במהלך הלילה עדכון לעובדים ובו נכתב: "נוכח אירועי העבר שבהם לא כובדו צווי מניעה, יובהר כי ככל שעובדים יפרו את צו המניעה וייעדרו מהעבודה ו/או ישבשו את העבודה, החברה תראה ההנהלה אותם ואת נציגות העובדים אחראים אישית לשביתה/ שיבוש העבודה על כל המשתמע מכך, והחברה תנקוט כל אמצעי העומד לרשותה בגין הפגיעה בחברה ובלקוחות".

עוד כתבו: "אנו מצפים מכם לכבד את החלטת בית הדין ככתבה וכלשונה ולהגיע להסכמות במסגרת המו"מ שעליו הורה בית הדין לעבודה".

ועדי הנמל שלחו הבוקר הודעה: "לכל ציבור העובדים בוקר טוב! לאור החלטת בית המשפט וצו המניעה שקיבלנו, כל העובדים מתבקשים להישאר בתחנות העבודה ולעבוד כרגיל. אנו, ועד העובדים, מכבדים את החלטת בית הדין". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker