יצוא הגז כמעט עלה לנו עוד 325 מיליון שקל

דלק ונובל רוצות לחתום על הסכם עם נתג"ז, שיחייב אותה להגדיל את היצוא למצרים לשבעה מיליארד מטר מעוקב ■ לצורך זה נדרש צינור נוסף, ומנהל רשות הגז הפורש לחץ על נתג"ז להשתתף במימון התקנתו, "בניגוד להחלטה של מועצת הרשות"

אורה קורן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אסדת גז בחופי מצרים
אסדת גז בחופי מצריםצילום: VIA BLOOMBERG NEWS

מנהל רשות הגז הטבעי, אלכסנדר (סאשה) ורשבסקי, מסיים את תפקידו השבוע. אחת ההחלטות הראשונות שיצטרך לקבל ממלא מקומו, משה גראזי, לשעבר הממונה הזמני על רשות המים, היא בשאלת הנחת צינור גז ימי חדש לטובת יצוא הגז למצרים.

דלק ונובל זקוקות להגדלת קיבולת צינור יצוא הגז מישראל למצרים כדי לעמוד בהסכם היצוא שלהן עם דולפינוס המצרית. לצורך זה הן דנות בין השאר עם הממשלה בהנחת צינור ימי חדש, מאשדוד לאשקלון, שיתחבר לצינור EMG מאשקלון לאל עריש. בד בבד הן בוחנות הנחת צינור גז שיחבר שני מאגרים בבעלותן, לווייתן ואפרודיטה למצרים.

על פי מקורבים לממשלה, לקידום החלופה הראשונה ביקשו דלק ונובל מורשבסקי לפעול מול נתג"ז, כדי שתממן מחצית מעלות ההקמה - 325 מיליון שקל. נתג"ז סירבה, בטענה שהחלטת מועצת רשות הגז מ-2014 קובעת כי מימון פרויקט המיועד ליצוא יתבצע על ידי היצואן. המקורות ציינו כי הצינור החדש מיועד ליצוא בלבד, כיוון שאת צרכי המשק הישראלי בשנים הקרובות ניתן לספק בצנרת הקיימת.  

מנהל רשות הגז הטבעי היוצא, אלכסנדר ורשבסקי
מנהל רשות הגז הטבעי היוצא, אלכסנדר ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

רשות החברות הממשלתיות התגייסה לטובת נתג''ז, ובמכתב ששיגר מנהל הרשות ינקי קוינט לורשבסקי הוא חזר על הטיעונים של נתג''ז. בנוסף, ציין כי הדרישה מנתג''ז תחייב אותה לגייס הון, מה שיפגע משמעותית באיתנותה הפיננסית.

המקורות הוסיפו כי דלק ונובל מעוניינות כנראה לפתוח את ההסכם שחתמו עם נתג''ז ביוני השנה, ולפיו ההזרמה בצינור הקיים של החברה תהיה על בסיס מקום פנוי בלבד. הן מבקשות שזו תתחייב להזרמה של שבעה מיליארד מטר מעוקב, הכמות המתאימה להסכם היצוא בינן לדולפינוס המצרית. כיום קיבולת הצינור הקיים לא מאפשרת זאת ולכן נדרש צינור נוסף.

התנהלות החברות עוררה את חשדה של רשות החברות לגבי מחויבותן לעמוד בהסכם היצוא עם נתג''ז. אלה סרבו לחתום על הסכם בסיסי לתשלום דמי שימוש בצינור ל-15 שנה, ואף דרשו לאפשר להן להפסיק את ההסכם עם נתג''ז בכל זמן נתון.

קוינט ציין במכתבו כי הדבר מעלה את הסיכון הגלום בפרויקט באופן בלתי סביר. נראה שברשות החברות חוששים שנתג''ז תישאר עם צינור ריק בים ועם חובות של מאות מליוני שקלים. קוינט הוסיף כי אם רשות הגז מעוניינת במימון נתג''ז, שתעמיד לה מקורות כספיים לכך. לדברי המקורות, בשלב זה נעצרו הדיונים בסוגיה.

ממשרד האנרגיה נמסר בתגובה כי "הנושא נמצא עדיין בדיונים במועצת הגז הטבעי. המקטע החדש מיועד להגדיל את יכולת הובלת הגז לאשקלון, מה שיאפשר לסגור את תחנות הכוח הפחמיות של חברת החשמל ולהסב אותן לעבודה בגז טבעי וכמובן יאפשר אספקת גז טבעי לצרכנים נוספים".

כאמור במשק הגז הסבירו כי צנרת הגז הנוכחית מספיקה לצורכי תחנות הכוח באשקלון ותחנות נוספות שמתוכננות לקום בסביבתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker