קצא"א מבקשת להסתיר את נמל אילת מהתושבים

ניסיון קודם לעשות זאת נמנע לפני כמה שנים בעקבות התערבות המשרד להגנת הסביבה ועיריית אילת

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

בעוד שהוויכוח על היעדר השקיפות בפעילות חברת בשיאו - מבקשת החברה, באופן אירוני, להסתיר את נמל החברה באילת מעיני העוברים והשבים ברצועת החוף.

קצא"א הגישה לוועדת התכנון במחוז דרום בקשה לאשר לה לחפות את הגדר שמקיפה את מתחם הנמל בקיר אטום, כדי להסתיר את הנעשה בתוך הנמל. ניסיון קודם לעשות זאת נמנע לפני כמה שנים בעקבות התערבות המשרד להגנת הסביבה ועיריית אילת. אלה טענו כי בכך ייחסם בפני תושבי העיר הנוף לים, כשבמקביל תופסת קצא"א רצועת חוף פנויה שאותה התחייבה בעבר לפנות.

נמל אילתצילום: אלבטרוס

קצא"א טענה כי מקור הדרישה לחיפוי הגידור סביב הנמל הוא בהוראת המשטרה, ואולם ניסיונה נבלם אז בטענה שלא ביקשה היתרים לכך. כעת מחדשת החברה את ניסיונותיה, ולפני שלושה שבועות הגישה לוועדת התכנון בקשה חוזרת לחיפוי הגדר. בוועדה ביקשו מהחברה להגיש תרשים סביבה המציג את החיפוי ולנמק את הצורך בו.

קצא"א מסרה בתגובה: "החברה רואה באיכות הסביבה והשתלבות ומעורבות בקהילה שבה היא פועלת חלק בלתי נפרד מפעילותה, וכידוע היא משקיעה בכך משאבים רבים. החברה מחויבת גם לעמוד בנורמות הגבוהות ביותר של בטיחות וביטחון, ולעתים שיקולים אלה הם המכריעים את הכף ודורשים מאתנו לפעול במידתיות ובאחריות, כדוגמה במקרה זה. אנו פועלים בכל הדרכים כדי לוודא שהפגיעה תהיה מינימלית ככל האפשר."

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker