מבקר המדינה העיר למזכירת ועד על נפוטיזם – ומחשבי נמל אשדוד הושבתו

ועד העובדים טוען כי ההנהלה מתכוונת להשעות את מזכירת ועד מינהל, מיכל לוגסי, לאחר שנטען כי הטתה מכרזים לקליטת 78 קרובים בנמל ■ באחד המקרים מונתה כך אחותו של אלון חסן לתפקיד מנהלת חשבונות בנמל

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

מערכת המחשוב של מנגנון המכולות בנמל אשדוד הושבתה לפני זמן קצר, ויצרה תורים של משאיות בכניסה לנמל. לטענת הנהלת הנמל, מזכירת ועד עובדי המנהל, מיכל לוגסי היא שהורתה להשבית את המערכת, ללא התרעה, בעקבות חששה מהשלכות דו"ח מבקר המדינה שפורסם בשבוע שעבר, ובו הואשמה לכאורה בהטיית מכרזי קליטה לנמל.

לטענת ועד עובדי נמל אשדוד, בכוונת ההנהלה להשעות את לוגסי מחברות בוועדות הקליטה לנמל – וכי ישיבת ועדה שתוכננה למחר בוטלה עקב כך. משכך, טען הוועד כי מדובר בהפרת הסכם העבודה בנמל ו"פרובוקציה" שיזם מנכ"ל הנמל, יצחק בלומנטל.

אלון חסן בבית המשפטצילום: עופר וקנין

לפי דו"ח מבקר המדינה, הנהלת נמל אשדוד הקודמת שיתפה פעולה עם העדפת קרובי משפחה ומקורבים בהליכי גיוס עובדים חדשים לנמל, ומנעה תחרות פתוחה והוגנת על משרות בנמל, העלימה מידע מרשויות האכיפה ואף התעלמה מדו"חות קודמים. זאת, תוך שהדגים שורת מינויים לתפקידים מקצועיים שבוצעו לכאורה על ידי הליכי מכרז מוטים. כך, תואר כיצד לוגסי, שישבה כחברה בוועדות הקליטה בנמל, דירגה 78 מועמדים שלא היו להם קשרי משפחה לעובדים בנמל בתחתית דירוג הכישורים – באמצעות הענקת הציון המינימלי 1 – ובמקביל הגדילה את סיכויים של מקורבים באמצעות הענקת דירוג 10. באחד המקרים מונתה כך אחותו של יו"ר הוועד לשעבר אלון חסן לתפקיד מנהלת חשבונות בנמל. 

הנהלת נמל אשדוד כינתה את ההשבתה היום "פרועה" וציינה כי פנתה לבית הדין לעבודה שיקיים דיון בנושא ביום שלישי.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ