שבוע אחרי כניסתו לתפקיד: סילבן שלום התארח אצל תשובה באסדת תמר

על הביקור ניצח בעל השליטה בקבוצת דלק ■ בביקור נכחו יו"ר קבוצת דלק גבי לסט, מנכ"ל אבנר קידוחי נפט, יו"ר דלק קידוחים גדעון תדמור ושני נציגים מחברת נובל אנרג'י, המחזיקה ב-36% מהמאגר

איתי טרילניק
איתי טרילניק

שר האנרגיה הטרי, סילבן שלום, הוטס היום (ד') לביקור באסדת ההפקה של מאגר הגז תמר. על הביקור ניצח בעל השליטה בקבוצת דלק, המחזיקה ב- 31% מהמאגר, יצחק תשובה. כמו כן, נכחו על האסדה יו"ר קבוצת דלק גבי לסט, מנכ"ל אבנר קידוחי נפט (מקבוצת דלק) ויו"ר דלק קידוחים גדעון תדמור, ושני נציגים מחברת נובל אנרג'י, המחזיקה ב-36% מהמאגר, קולין סינקלר ופטריק קוק. מנכ"ל משרד האנרגיה, שאול צמח, ליווה גם כן את השר החדש בביקורו הראשון באסדה.

3 מתוך 3 |
צילום: משה בנימין
1 מתוך 3 |
צילום: משה בנימין
2 מתוך 3 |
צילום: משה בנימין

שלום מסר כי "עם כניסת הגז הטבעי ממאגר תמר נשיג הישג משמעותי, שיתבטא בתרומה אדירה לתל"ג, על ידי גידול של בין אחוז לשניים וחיסכון של כמיליארד שקל בחודש. פרויקט זה, יחד עם פרויקטים נוספים כמו OPC, יובילו לתחרותיות בשוק זה וייתנו אופציות נוספות לייצור המוני של חשמל בישראל. מדובר במהפכה של ממש בשוק האנרגיה בישראל ולהובלה לעידן חדש של עצמאות כלכלית ושחרור מכבלים של הסתמכות על מקורות זרים לאספקת גז. במקביל, צריך לעשות מהלכים חשובים כך שלא נהיה תלויים בצינור גז טבעי אחד"

יצחק תשובה מסר כי "בזכות התגליות והתחלת אספקת הגז הטבעי מתמר מדינת ישראל תזכה לצמיחה ולפריחה כלכלית, ביטחון, פיתוח תשתיות, יצירת מקומות עבודה חדשים וגאווה לאומית לכל עם ישראל. הזרמת הגז תביא לשינוי משמעותי מבחינה מדינית וחברתית ולשיפור איכות החיים והסביבה. המדינה תהנה מהכנסות גדולות ממסים ותמלוגים, ותהפוך לשחקן חשוב בשוק האנרגיה הבינלאומי"

אסדת תמר ממוקמת כ-25 ק"מ מערבית לאשקלון, בסמוך לאסדת ים תטיס הוותיקה. מאגר תמר עצמו נמצא כ-150 ק"מ צפונית מערבית לשם, מול חופי חיפה. הגז מועבר בצינור תת ימי אל האסדה, לשם הפחתת לחץ וטיפול, ואז מוזרם דרך הצינור הקיים מאסדת ים תטיס. זאת לאחר שעקב התנגדות של תושבים בצפון, נמנעה הקמת צינור כניסה נוסף באזור קיסריה. לפיכך, תלויה ישראל בצינור בודד לאספקת הגז שלה, וצינור נוסף יבנה רק כשיחובר מאגר לווייתן לצפון הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker