אינטל מתנתקת מחברת החשמל: תרכוש חשמל פרטי מעופר

לפי הערכות, אינטל תרכוש את החשמל הדרוש למפעל החברה בקריית גת וכן למרכזי הפיתוח והייצור שלה ברחבי המדינה, בהספק משוער של 50 מגה ואט בשעה ■ משך ההתקשרות בחוזה מוערך ב-10 שנים - אך ייתכן שיכלול סעיף יציאה מוקדם יותר

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

צרכן תעשייתי גדול נוסף מצטרף לעידן החשמל הפרטי: ל-Themarker נודע כי חברת אינטל ישראל חתמה באחרונה עם חברת IC פאוור מקבוצת החברה לישראל, על חוזה לרכישת חשמל פרטי מתחנת הכוח OPC שהיא מקימה במישור רותם שבנגב.

לפי הערכות, אינטל תרכוש את החשמל הדרוש למפעל החברה בקריית גת וכן למרכזי הפיתוח והייצור שלה ברחבי המדינה, בהספק משוער של 50 מגה ואט לשעה. משך ההתקשרות בחוזה מוערך ב 10 שנים - אך ייתכן שיכלול סעיף יציאה מוקדם יותר. היקפו הכספי של החוזה, שבמסגרתו תינתן לאינטל הנחה של 7%-9% על מחיר חברת החשמל, מוערך ב-100-80 מיליון שקל בשנה. מאינטל נמסר כי היא "אינה מדווחת על התקשרויות מסחריות".

מטה אינטלצילום: אי–פי

חתימת החוזה שמה סוף לסאגה בת כמה שנים סביב אספקת החשמל למפעל אינטל. כבר לפני ארבע שנים בחנה החברה הקמה של תחנת כוח פרטית בחצר המפעל, בהספק של 100 מגה ואט, שתספק את צורכי החשמל והקירור במקום.

אינטל פירסמה מכרז בינלאומי לבחירת הקבלן שיקים בעבורה את התחנה וכבר בחרה בחברת אדלטק הישראלית, מתחרתה של החברה לישראל בשוק החשמל הפרטי. ואולם המכרז בוטל לבסוף, ותכניות רכש החשמל הפרטי נכנסו להקפאה.

במקביל, חברת השבבים נומוניקס, שכנתה של אינטל בקריית גת, התקשרה בחוזה לרכישת חשמל פרטי מתחנת הכוח של פז באשדוד. OPC, המוחזקת בידי החברה לישראל (80%) וקבוצת ואוליה הצרפתית (20%), סיימה באחרונה את הקמתה של תחנת כוח בהספק 440 מגה ואט, בהשקעה של כ-400 מיליון דולר.

התחנה כבר מבצעת מבחני הרצה וצפויה להיות מוכנה להפעלה מסחרית במהלך הרבעון הראשון של 2013. עם זאת, החברה לישראל עוד לא חתמה על חוזה רכישת גז משותפות תמר - שממילא לא צפוי לזרום לתחנה לפני מחצית השנה הבאה. בדו"חותיה לרבעון השני של 2012 דיווחה החברה לישראל כי OPC חתמה כבר על שמונה הסכמים מחייבים לאספקת חשמל לתקופות של כ-10 שנים - בהם שניים שנחתמו השנה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker