החלטה דרמטית: תיבחן תוכנית למנהרת רכבת שתדלג על חיפה

המועצה הארצית לתכנון ובנייה קיבלה ערר של ארגוני סביבה ורשויות בצפון, והורתה לבחון חלופה של מנהרת רכבת ■ החלופה תמנע את הפגיעה הצפויה בחוף הים בעקבות שדרוגה המתוכנן של תחנת חוף הכרמל - אך נתקלת בהתנגדות העירייה

עומר כרמון
עומר כרמון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכבת בתחנת חוף הכרמל בחיפה
רכבת בתחנת חוף הכרמל בחיפהצילום: חגי פריד
עומר כרמון
עומר כרמון

ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בראשות עו"ד יצחק ברט, ביטלה (א') החלטה קודמת של הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (ולחו"ף) והורתה לה לבחון תוכנית חלופית לשינוי תוואי מסילת הרכבת בחיפה.

התוכנית החלופית מציעה להקים מנהרת רכבת במקביל למנהרות הכרמל – בין הכניסה הדרומית לחיפה לצומת הצ'ק פוסט במזרח העיר. תוואי מוצע זה (מנהרת השדרה) יאפשר הקמה של תחנת רכבת חדשה בדרום העיר, סמוך לאצטדיון סמי עופר, וכן תנועה מהירה יותר של רכבות מצפון הארץ, לעומת התוואי המפותל הנוכחי - שבו נוסעת הרכבת לאורך חוף הים.

אף שהתוואי הנוכחי לאורך הנמל והעיר התחתית מאריך את זמן הנסיעה ברכבת, עיריית חיפה מתנגדת לכל שינוי וטוענת כי אם הרכבת תעצור בשתי תחנות בלבד בחיפה (בכניסה הדרומית ובמרכזית המפרץ הסמוכה לצ'ק פוסט), הדבר יפגע במעמדה של חיפה כבירת הצפון.

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותםצילום: רמי שלוש

לפני שנה החליט הוולחו"ף לא לבחון הצעה לשינוי תוואי הרכבת. חברי הוועדה קבעו כי אין זה מתפקידם לבחון חלופות. בעקבות החלטתם אושרה לפני חצי שנה התוכנית (65א') בוועדה לתשתיות לאומיות (הוות"ל), וכעת היא מופקדת להערות הציבור.

תוכנית 65א, עוסקת בהכפלת מסילות הרכבת בתוואי שאורכו 68 ק"מ בין שפיים לתחנת חוף הכרמל בכניסה הדרומית לחיפה. במסגרת התוכנית, תשודרג תחנת חוף הכרמל הסמוכה לחוף הים ובכוונת רכבת ישראל לפתח בה גם מסחר.

בשל הפגיעה הצפויה בחוף הים בשל שדרוג תחנת חוף הכרמל והרצון לקדם את מנהרת השדרה, הוגש ערר על ההחלטה בידי יעל דורי, המשמשת בוולנת"ע (ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים) כנציגת גופי הסביבה; שמואל גלבהרט המשמש כיו"ר תנועת הירוקים בחיפה; ועו"ד דביר לנגר, המייצג רשויות בצפון ותושבים בחיפה.

ועדת הערר קיבלה את עיקרי טענותיהם של המערערים וציינה כי לפני שמאושרת פגיעה בחוף הים, על הוולחו"ף לבדוק אפשרויות להקמת תחנת רכבת במקום אחר, מרוחק יותר מהחוף.

"אם ניתן לצמצם את הנזק לסביבה החופית מבלי לפגוע באינטרס הציבורי, תפקידה של הוולחו"ף להצביע על כך ולהימנע מאישור התוכנית", נכתב בהחלטה. "הגישה לפיה על הוולחו"ף לבחון רק את התוכנית שהוצגה בפניה ולהתעלם מאפשרות קיומן של חלופות פוגעניות פחות, אינה מוצדקת. לא ייתכן שהוולחו"ף תידרש לאשר תוכנית הפוגעת בסביבה החופית, כאשר פגיעה זו אינה נחוצה".

יעל דורי, נציגת גופי הסביבה בוולנת"עצילום: עומר פרידמן

בתגובה להחלטת ועדת העררים מסרה דורי: "על מנת למנוע בכיה לדורות, הוולחו"ף צריכה לעשות בסמכות שיש לה כעת כדי למנוע פגיעה בחוף הים ולדרוש בחינה לעומק של החלופה שמוציאה את תחנת חוף הכרמל מגבולות התוכנית".

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב