פעם שלישית, נמכר: מימון ישיר מנסה להחיות את שוק המכירות הפומביות לרכב

מימון ישיר קנתה את אתר המכירות הפומביות למכוניות Carbid תמורת כמיליון שקל, ומתכננת להרחיב את פעילותו ■ הרכישה מצטרפת למסע הקניות של מימון ישיר בתחום הרכב, שבמסגרתו היא שואפת לפגוש את הלקוחות מוקדם בתהליך החיפוש

דניאל שמיל
דניאל שמיל
מכוניות
צילום: JUSTIN SULLIVAN / GETTY IMAGES N
דניאל שמיל
דניאל שמיל

חברת מימון ישיר מנסה להחיות את רכישת המכוניות במכירות פומביות וקונה את אתר Carbid, שמיועד לכך. לפי ההערכות, האתר נרכש בסכום של כמיליון שקל, והוא מרכז כיום מכירות פומביות מתחום ההוצאה לפועל בעיקר. במימון ישיר מתכננים להרחיב את הפעילות של האתר באופן ניכר.

מכירות פומביות למכוניות משומשות הן דרך נפוצה לקניית רכב בבריטניה ובארה"ב, אך בארץ, למרות ניסיונות עסקיים שונים, כמעט שלא נמכרות מכוניות בדרך זו.

אחת הבעיות המרכזיות בשוק המכוניות המשומשות בישראל הוא פערי המידע. הרוכשים יודעים מעט מדי על המכונית שהם קונים ועל התנאים בשוק כולו. על חלק מהפערים אפשר לגשר בבדיקות מקדימות למשל, במכון בדיקה מורשה. במכירה פומבית, או מכרז, פערי המידע גדולים אף יותר. הקונה מתחייב לקנות את המכונית כפי שהיא, מבלי שהוא יודע את מצבה.

מכירה פומבית. התגמול לסיכון הגבוה הוא המחירצילום: Ivan-balvan / Getty Images / iSt

התגמול לסיכון הגבוה במכירה הפומבית הוא המחיר. מכוניות במכירה פומבית נמכרות, לרוב, במחיר נמוך בהרבה ממחיר השוק. לכן, בישראל, רבים ממי שרוכשים מכוניות במכירה פומבית הם סוחרי רכב בעצמם, שמגלגלים את המכונית הלאה בערוצי מכירה שמקובלים יותר בארץ.

במימון ישיר מתכננים לצמצם את פערי המידע באמצעות פרסום מידע רחב ונגיש יותר על הרכב שמוצע למכירה, כולל דו"ח בדיקה. החברה לא תהיה סוחרת הרכב, אלא רק "מארקט פלייס". כלומר, היא תגזור קופון מהתיווך בין מוכרים לקונים. כמובן שיש לחברה אינטרס נוסף - לקדם את המימון החוץ בנקאי שלה, עם ריביות גבוהות מאלה של הבנקים.

עבור ציי רכב ומוכרי מכוניות גדולים, מכירות פומביות יכולות להיות ערוץ נוסף בו נמכרות מכוניות שקשה למכור בערוצים אחרים. עם זאת, הביקוש הגדול למכוניות משומשות בשנה האחרונה העלה את מחירן והפחית את אפשרות המיקוח של הלקוחות. ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, אומר: "אנחנו בריצה למרחקים ארוכים, ולא קונים משהו רק לתקופה הזו". להערכתו, בעתיד תהיה כדאיות גם לחברות גדולות של סחר במכוניות משומשות (חברות הליסינג והטרייד אין) למכור בשיטה זו.

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר. "ריצה למרחקים ארוכים"צילום: מימון ישיר

בשנה האחרונה היתה מימון ישיר במסע קניות. היא רכשה את המגזין ואתר הרכב הוותיק "אוטו" ואת לוח המכוניות המשומשות Car Wiz. החברה גם מספקת שירותים לסוחרי רכב באמצעות תוכנת Car Stock. האסטרטגיה הזו נועדה לאפשר למימון ישיר לפגוש את הלקוחות מוקדם בתהליך החיפוש של המכוניות המשומשות ורכישתן, לפני שייקחו הלוואה מהבנקים או מאחת מחברות המימון המתחרות, כמו אלה של יבואני הרכב.

מימון ישיר העמידה אשראי של 5.3 מיליארד שקל ב-2021 לרכישת מכונית, גידול של 26% לעומת 2019. הריבית הממוצעת על המכוניות היא 8.8%. אגב, עליית הריבית לא תשפיע משמעותית על ההלוואות של מימון ישיר, שצמודות למדד המחירים לצרכן, שעולה בחדות רבה יותר מהריבית במשק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה