עקב חשש מקריסת רכבות לתוך אולמות הנוסעים: נסגרו שתי תחנות בשרון

תחנות הוד השרון־סוקולוב ורעננה־דרום נסגרו עד הודעה חדשה ■ תחנת פ"ת־סגולה תפעל באופן חלקי ■ רכבת ישראל: "לא מדובר בחשש מיידי לקריסת תקרת האולמות. העבודות נועדו למנוע תיקון ממושך ויקר בהרבה"

עומר כרמון
עומר כרמון
רכבת ישראל
צילום: גיא רייביץ
עומר כרמון
עומר כרמון

רכבת ישראל נאלצת לסגור שתי תחנות בשרון החל ממחר (רביעי) ועד להודעה חדשה, בשל כשל הנדסי וחשש לשקיעה של המסילה מעל אולם הנוסעים. בשל כך, יחולו שיבושים בשירות בתחנות סמוכות אחרות.

כל מה שצריך לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואיד, באייפון)

הכשל ההנדסי נמצא בתחנת הוד השרון־סוקולוב, שנפתחה ב-2006, ובתחנת כפר סבא־נורדאו, שנפתחה ב-2003. בשתי התחנות עוברת המסילה על סוללה שהוקמה מעל אולם הנוסעים. בבדיקה הנדסית שערכה הרכבת בימים האחרונים, נמצא כי יש צורך בחיזוק הכלונסאות בין המסילה לתקרת אולם הנוסעים.

תחנות הוד השרון־סוקולוב ורעננה דרום תיסגרנה זמנית לשירות, ומהן יופעלו לרשות הנוסעים היסעים חינמיים לתחנות רעננה־מערב וכפר סבא־נורדאו. בנוסף, תחנת פ"ת־סגולה תפעל באופן חלקי, ויופעלו ממנה היסעים חינמיים לתחנת פ"ת־קריית אריה.

מרכבת ישראל נמסר כי שתי תחנות נוספות שנבנו בשיטה דומה (ראשל"צ־ראשונים ותל אביב־אוניברסיטה), נבדקו ונמצאו תקינות. עוד מבהירים ברכבת כי לא מדובר בחשש מידי לקריסת תקרת אולמות הנוסעים. לטענת הרכבת, עבודות חיזוק הכלונסאות המתוכננות נועדו למנוע תיקון ממושך ויקר בהרבה.

"במהלך ביצוע עבודות תשתית מתוכננות בתחנות כפר סבא־נורדאו והוד השרון־סוקולוב, התגלה צורך בחיזוק מספר מוקדים הנדסיים בתקרת התחנות", נמסר מהרכבת. "החיזוקים בתחנות מצריכים שינויים בתנועת הרכבות באזור השרון, עקב מעבר להפעלת תנועת הרכבות על מסילה בודדת במקום שתיים".

אמיר כוכבי, ראש העיר הוד השרון, מסר בתגובה: "אחרי שנתיים של השבתות בשל עבודות חישמול הרכבת, קיבלנו הערב בהפתעה הודעה על השבתה מיידית של תחנת הרכבת לזמן בלתי ידוע בשל צרכי בטיחות. לצערי הרכבת הפכה בשנים האחרונות לנוכחת נפקדת בעבור התושבות והתושבים, קיומה ידוע, אך אנו כמעט ואיננו יכולות ויכולים לעשות בה שימוש.

"פניתי לשרת התחבורה ולצוותה בניסיון לייצר ביחד פתרונות מיידיים בתחבורה ציבורית, כדי לצמצם את הנזקים לתושבות ותושבי הוד השרון ולהבטיח חקירה מלאה של האירועים שהביאו לסגירה מיידית וללא כל התראה של התחנה. ביטחון הנוסעות והנוסעים מעל לכל, אך אירוע זה וההתנהלות בתוכו אינו תקין וראוי שייחקר על מנת למנוע הישנותם של מקרים דומים בעתיד. כעיר שמקדמת שימוש בתחבורה ציבורית ומאמינה בה, כל אירוע מהסוג הזה מערער את האמון ופוגע במאבק לסביבה בריאה יותר ומקיימת יותר".

רפי סער, ראש העיר כפר סבא, מסר בתגובה: "ההתנהלות השערורייתית של רכבת ישראל, שאפילו לא טרחה להודיע מראש ובאופן מסודר לתושבים המשתמשים בשירותי הרכבת על ההשבתה הצפויה החל מהיום, היא שיא חדש בניתוק. חלק מהתושבים שמעו על כך אמש אבל חלקם נאלצו לשמוע על הסגירה הפתאומית היום בבוקר, ולאחר לעיסוקיהם. זו לא הפעם הראשונה שבה רכבת ישראל פועלת בחטף, ללא עדכון התושבים וללא שיתוף עם הרשויות. הודעה בכריזה כדרך אגב מהווה פגיעה אנושה בשגרת החיים של תושבים רבים. זו שערוריה.

"במידה ורכבת ישראל היתה מנהלת באופן ראוי, והיו מודיעים לנו מראש, כפי שראוי במקרים כאלה, ולא נותנים לנו לגלות בדרכים עקיפות, הדברים היו נראים אחרת. ההנחתה של הבשורה הזו על ידי הנהלת הרכבת היא חוצפה ויריקה בפרצופם של הנוסעים. בכוונתי לפנות לשרת התחבורה, מרב מיכאלי, כדי שתפתור את המחדל הזה. כולי תקווה ששרת התחבורה תטפל באופן יסודי בהתנהלות זו. לא יכול להיות שרכבת ישראל, חברה ממשלתית, תרשה לעצמה לפעול בצורה כה בזויה ובלתי מקצועית כלפי משתמשי הדרך".

שרת התחבורה, מרב מיכאלי, מסרה בתגובה: "ברגע שנודע לי כי רכבת ישראל סוגרת שתי תחנות - הוד השרון סוקולוב ורעננה דרום - בעקבות גילוי של ליקוי בטיחותי הקיים מזה שנים רבות, הנחיתי את גורמי המשרד בהובלת המנכ"לית להקים ועדת בדיקה שתחקור אחורה את התקלה ותוודא שתקלות כאלה לא ישובו. לצערי, שוב ושוב אנו מגלות תקלות מהעבר, הפוגעות בשירות הבסיסי לציבור, אבל אני שמחה שיש לי הזכות לפעול לתיקונן בצורה האיכותית ביותר, ובוודאי כשאלה נוגעות לחיי אדם ובטיחות הנסיעה. דרשתי מהרכבת לפעול בצורה המהירה והאיכותית ביותר לטיפול בליקוי, תוך הבהרה חד משמעית כי עליהם לספק את כל המענים הנדרשים לציבור שהשירות עבורו נפגע ולפעול להבא לעדכון הציבור מוקדם יותר אודות השינויים. הבהרתי להנהלת הרכבת שככל שישנם ליקויים, ולצערי ישנם, אסור שהדבר יפגע בשירות לציבור ובאחריותם לדאוג לכך".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"