סיוע מבפנים: מי הרוויחו מהדחייה החריגה במועד ההגשה למכרז הרכבות הקלות?

חמש קבוצות בינלאומיות הגישו אתמול הצעות למכרז הרכבות הקלות - אך שתיים מהן קיבלו דחיות בהגשה ■ מקור בענף: "קבוצה שלא נערכה בזמן, שתפרוש"

אסנת ניר
אסנת ניר
הדמיית הרכבת הקלה בגוש דן
הדמיית הרכבת הקלה בגוש דןצילום: נתע
אסנת ניר
אסנת ניר

חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) פירסמה אתמול הודעה חגיגית שבה הכתירה כהצלחה אדירה את המכרז שהיא מנהלת לרכישה והפעלה של רכבות קלות בגוש דן - שאליו ניגשו חמש קבוצות בינלאומיות. מדובר במכרז ענק בהיקף 15 מיליארד שקל, שכולל הקמה, תכנון, תחזוקה, אספקה, קרונות ומימון של פרוייקטי הקו הירוק והסגול.

הקבוצות שניגשו למכרז הן CAF הספרדית בשיתוף שפיר הנדסה הישראלית; CREC הסינית בשיתוף קרן נוי והפניקס; CRCC ו–CRRC הסיניות בשיתוף שיכון ובינוי ואגד; אלסטום בשיתוף אלקטרה ודן; וצ'יינה הארבור הסינית, בשיתוף מנרב, אלייד וכלל ביטוח.

המכרז מתנהל בשיטת PPP. הקבוצה הזוכה - קונסורציום חברות פרטיות - תקבל לידיה את האחריות למימון, ביצוע והפעלת הפרויקט למשך 25 שנה.

הקו הסגול יקשר בין קריית אונו ויהוד למרכז תל אביב, דרך אוניברסיטת בר אילן, בית החולים שיבא ושוק הכרמל. אורך הקו כ–29 ק"מ במפלס הקרקע, והוא יכלול 43 תחנות. הקו הירוק יקשר בין חולון וראשון לציון לבין מרכז תל אביב, אוניברסיטת תל אביב, אזור התעשייה והעסקים במערב הרצליה, ואזור העסקים בקריית עתידים. אורכו של הקו כ–39 ק"מ ויהיו בו 62 תחנות (מתוכן 4 תת־קרקעיות). היקף העבודות הכולל הוא 24 מיליארד שקל: 15 מיליארד שקל לקו הירוק, ועוד 9 מיליארד שקל לקו הסגול.

בנת"ע הביעו שביעות רצון רבה ממספר ההצעות, שכן מדובר לדברי החברה, ב"מכרז מורכב בעלות גבוהה בכל קנה מידה. זהו המכרז הגדול בתולדות המדינה - בהיקף של כ–15 מיליארד שקל". מנכ"ל נת"ע, חיים גליק, טען כי מדובר "בהבעת אמון בינלאומית במשק הישראלי".

אמנם מדובר בהצלחה לעיקרון התחרותיות - במיוחד בהשוואה למכרז הרכבות הקלות בירושלים שאליו ניגשו שתי מתמודדות בלבד - אלא שריבוי המשתתפים הושג על ידי דחייה חריגה בהליכים. הדחייה עוררה ביקורת בענף ומסתמנת כמשרתת שתיים מהקבוצות המתמודדות - שייתכן שאחת מהן לא היתה ניגשת כלל למכרז ללא ההארכה מצד נת"ע.

הדמייה של הרכבת הקלהצילום: נתע

אחת החברות, סימנס, שהתחרתה באחת הקבוצות, הודיעה ברגע האחרון כי לא תתמודד במכרז כמחזיקת מניות בקבוצה - אלא כקבלן בלבד. זאת, לפי מקור המצוי בפרטים, מאחר שלשיטת הקבוצה יש במכרז סיכונים גדולים, ולכן היא מעדיפה להסתפק באספקת הקרונות והמערכות.

סימנס הגרמנית ניגשה לשלב המוקדם במכרז והיתה אמורה להגיש הצעה עם מנרב, אלייד וכלל ביטוח (שהחליפה את פז לפני כמה שבועות). פרישתה של פז ברגע האחרון איימה על יכולתה של הקבוצה לגשת למכרז, אלא שברגע האחרון הופיעה מחליפה: צ'יינה הארבור הסינית. לקבוצה ניתנו תשע שעות דחייה במועד ההגשה, וזו הצליחה לבסוף להגיש הצעה משלה.

צ'יינה הארבור היתה אחת משש הקבוצות שניגשו למכרז לשלב המיון המוקדם בפברואר 2019. קבוצה זו התפרקה לאחר מכן. גם הקבוצה של אלסטום, שניגשה עם אלקטרה ודן, ביקשה דחייה של כמה שעות. נת"ע נעתרה גם במקרה זה.

"זו לא תחרות הוגנת"

דחייה בהליכים ביום המכרז עצמו נחשבת למהלך חריג מאוד, משום שהיא פותחת פתח לדליפת מידע ולתיאום מחירים בין המתמודדות. עבור נת"ע, התסריט הגרוע ביותר היה מיעוט מתמודדות, שיצמצם את התחרותיות - אך לאור ריבוי המתמודדות במכרז הנוכחי, לא ברור המניע לפעולות שנקטה נת"ע לטובת חלק מהקבוצות.

הדחייה לטובת צ'יינה הארבור נחשבת כצעד חריג ביותר, משום שקבוצתה לא עברה את שלב המיון המוקדם. יתר החברות הגישו הצעות לשלב ה–PQ (המיון המוקדם), וליתר הקבוצות היה זמן להיערך בהתאם בהצעותיהן.

גורם בענף התחבורה אמר: "ייתכן ואותה חברה הייתה במשא ומתן עם קבוצות שונות על כניסתה, ולבסוף כשנכנסה לקבוצה במקום סימנס, כבר היתה בקיאה בפרטים על מתחרותיה. זו לא תחרות הוגנת מבחינת כללי מנהל תקין. כל קבוצה עושה הימורים בהצעות, אחרי שנתיים של עבודה על המכרז, לפי תורת המשחקים שלה, ולקבוצות לא היה מספיק זמן להיערך לשחקנית חדשה".

גורם אחר בענף מעריך כי לא יחלוף זמן רב עד שיוגש על שולחנה של נת"ע מכתב מעורכי דין: "זה מרים גבה אצל הרבה בענף. לא יודע מי הראשון שינקוט בצעד אבל בטוח שעורכי דין יהיו מעורבים", הוא אמר.

"משנים את כללי המשחק בשנייה האחרונה, מבלי שלקבוצות יש מספיק זמן להיערך למתמודדת החדשה ולהגיב בהתאם - בהצעות משלהן. אם הקבוצה לא נערכה בזמן, שתפרוש. אם ההצעה שלה לא מספיק מהודקת, שתגיש אותה כמו שהיא. הכללים צריכים להיות שוויוניים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"