אין רכבת, אבל מותר להתחתן: המחאה היצירתית של נוסעי התחבורה הציבורית

בזמן שהציבור מצטופף באוטובוסים והפקקים בכבישים מחמירים, קבינט הקורונה ומשרד התחבורה נמנעים מלספק נימוקים להחלטתם מלאת הסתירות על המשך השבתת הרכבת ■ ההפעלה המחודשת עדיין לא נראית באופק

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קו אוטובוס בת"א
קו אוטובוס בת"אצילום: מוטי מילרוד
אסנת ניר
אסנת ניר

קבינט הקורונה ומשרד התחבורה עדיין לא סיפקו נימוקים להחלטתם לא לפתוח את הרכבת השבוע כמתוכנן. הקבינט גם לא מסר פרטים לגבי מועד פתיחה חדש, והוא אינו משיב לשאלות בנוגע לעמדותיהם של חבריו השונים בנושא.

הדחייה בהשבת הרכבת לפעילות, שההחלטה עליה התקבלה ביום שני, היא הרביעית במספר מאז המועד הראשוני שבו היתה אמורה להיפתח הרכבת (17 במאי). במקביל, הביקוש לתחבורה ציבורית עולה, ועומסים נצפים במסופים, בתחנות המרכזיות ובאוטובוסים – וכמובן בכבישים. כך למשל, נוסעים מדווחים על צפיפות רבה בתחנה המרכזית בירושלים, בהמתנה לאוטובוסים בגלילות, ברציפים בבאר שבע ובמקומות נוספים.

קבלת ההחלטות סביב פתיחת הרכבת מתאפיינת בעיוותים, בסתירות ובחוסר שקיפות בנוגע לשיקולים של השרים וקבינט הקורונה – שמובילים כולם לאובדן אמון הציבור בממשלה ולזלזול בהחלטות שאמורות לשרת את הציבור ולשמור עליו.

פעילי הארגון לקידום התחבורה הציבורית 15 דקות מחו הבוקר על החלטת קבינט הקורונה לאפשר קיום אירועים וחתונות, במקביל לדחיית פתיחת הרכבת למועד לא ידוע – וערכו "חתונה" בכניסה לתחנת רכבת השלום בתל אביב. מנכ"לית הארגון, שמרית נוטמן, מתחה ביקורת על האבסורד שמשתקף בהחלטת הממשלה לפתוח מחדש את המשק לפעילות – בלי לספק פתרונות הגעה לעבודה לציבור, ובמיוחד לתושבי הפריפריה.

"מצד אחד היא מאפשרת לנוסעי התחבורה הציבורית לעלות ללא הגבלה על הרכבת הקלה ולהצטופף בתחנות האוטובוס, ומצד שני היא לא מחזירה את הרכבת כדי להקל על העומסים ולהוריד את סיכויי ההדבקה", היא אמרה. "אנחנו מצפים מממשלת ישראל לשמור על קו אחיד בהחלטות שלה - אי אפשר להחזיר את המשק בלי להחזיר את הרכבת".

הממשלה יכלה להיערך מראש, ולקדם שלל פתרונות למניעת החמרת משבר הפקקים בישראל, כגון עבודה מהבית, תגבור האוטובוסים, עידוד התניידות בת-קיימא בערים, והרחבת נתיבי ההעדפה לתחבורה הציבורית – אך נמנעה מלעשות זאת. אחת התוצאות היא הרחבה משמעותית של העומסים בכבישים השבוע, כשבאיילון למשל היקף כלי הרכב עמד השבוע על 95% מהיקפו בימי השגרה שלפני הקורונה.

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי