משרד הבריאות נלחם בעצמו: הפארסה שמשחקת בסדר היום של עשרות אלפי ישראלים

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות אישר אתמול מתווה לחידוש תנועת הרכבות כבר ביום ראשון הקרוב - אך מנכ"ל המשרד ביטל את האישור ■ ההחלטה נתונה כעת בידיו של ראש הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה בר סימן טוב. אנשים נושאים עיניים למעלה
משה בר סימן טוב. אנשים נושאים עיניים למעלהצילום: אוהד צויגנברג

מאבק פנימי בתוך משרד הבריאות הוביל אתמול (רביעי) לכאוס מוחלט סביב החלטה שמשפיעה על חייהם של עשרות אלפי ישראלים: חידוש תנועת הרכבות. אתמול אישר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, מתווה לחידוש תנועת הרכבות באופן הדרגתי כבר ביום ראשון, ולהפעלת הרכבת בשגרת הקורונה. הודעה על כך גם יצאה לציבור. ואולם שעות מעטות מאוחר יותר, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הפך את ההחלטה.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, איתמר גרוטוצילום: מוטי מילרוד

במכתב ששיגר למנכ"ל רכבת ישראל הבהיר בר סימן טוב: "האישור שניתן הוא למודל ההפעלה, אך לא למועד". לדבריו, "אופייה המיוחד של הרכבת - אמצעי הסעת המונים הכולל מספר קרונות עם יציאות וכניסות רבות ומספר רב של תחנות ביניים - אינו מאפשר שליטה במספר הנוסעים ובהתקהלותם ברכבות וברציפים. חולה קורונה אחד שנוסע ברכבת יכול לגרום להדבקה של רבים ולהחזיר את מדינת ישראל שבועות אחורה". בר סימן טוב הוסיף כי יש להיצמד ללוח הזמנים המקורי שנקבע על ידי הממשלה.

ההחלטה נתונה כעת בידיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיכריע האם הרכבת תחזור לפעילות ביום ראשון, כפי שאישר גרוטו, או שהפעלתה תידחה.

בצלאל סמוטריץ'צילום: מגד גוזני

שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', זעם על שינוי העמדה הפתאומי של המשרד וכינה זאת "התנהלות של רפובליקת בננות". לטענתו, במשרד הבריאות "מנהלים קרבות אגו על גב הנוסעים. ביצענו תהליך סדור ומקצועי מול פרופסור גרוטו וקיבלנו את אישורו בכתב לפתיחת הרכבת ולתנאים. מכתבו הסותר של מנכ"ל משרד הבריאות לרכבת מעל הראש של המשרד היא התנהלות בלתי נסבלת שאי אפשר לקבל".

אמש פירסם דובר משרד הבריאות הודעה, שלפיה בר סימן טוב "התנצל בפני סמוטריץ' ובפני ציבור נוסעי הרכבת על אי ההבנה שהיתה במשרד בתהליך אישור הנסיעה ברכבת".

ממשרד הבריאות נמסר: ״אנו מודעים לצורך לאפשר תחבורה ציבורית, אך לצערנו אנו עדיין לא בשלב בו ניתן לתת אישור להתקהלויות בהיקפים כל כך גדולים וצפופים. אנו מקווים שהשיפור בנתוני התחלואה ימשך ונוכל לאפשר לרכבת לפעול. אני נבוא על כך בדברים באופן מסודר עם משרד התחבורה".

בהודעת הרשות הארצית אתמול צוין כי "בשל היותה של הרכבת אמצעי הסעת המונים ייחודי ביחס לאמצעי תחבורה אחרים, הכולל מספר קרונות עם יציאות וכניסות רבות, אשר עובר במספר רב של תחנות ביניים, לא ניתן לשלוט במספר הנוסעים והתקהלותם ברכבות וברציפים". בנוסף, צוין כי הדגש יהיה על מספר המלצות לשמירה על בריאות הנוסעים ואחריו, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, וכי נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים, כריחוק חברתי ועטיית מסיכה.

אי הגבלת מספר הנוסעים בקרון היתה עקרון מהותי לחזרה לפעילות הרכבת מבחינת משרד התחבורה, מאחר שנטען כי מפעילי הרכבת אינם יכולים טכנית לפקח על מספר הנוסעים, שעולים בתחנות שונות לאורך הנסיעה. מסקירה שערכה הרכבת אחר מודלים הננקטים במדינות אחרות, לא נמצאה מדינה המגבילה את מספר הנוסעים, וכך ציינה בחוות הדעת שהגישה למשרד התחבורה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב