ממחר: יתוגברו קווי האוטובוסים למרכזי התעסוקה

הרשות הארצית לתחבורה ציבורית הודיעה על החזרה הדרגתית לפעילות שגרה ■ עם זאת, מפעילות האוטובוסים הפרטיות אינן ערוכות לתגבור הפעילות והנהגים חוששים מפני פגיעה בזכאותם לדמי אבטלה בתקופת החל״ת

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נהג אוטובוס בירושלים, ביום חמישי
נהג אוטובוס בירושלים, ביום חמישיצילום: אמיל סלמן
אסנת ניר
אסנת ניר

פעילות התחבורה הציבורית תתוגבר ממחר (שני) כחלק מהתוכנית להחזרת המשק לפעילות והקלה בהגבלות התנועה. לקווים הפועלים היום, שהם 25% מהנסועה היומי בתחבורה הציבורית, יתווספו עוד קווי אוטובוס המגיעים למרכזי תעסוקה ולסניפי רשתות המזון ושפעילותם הופסקה לפני כחודש.

מהרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה נמסר כי החזרה לפעילות מלאה תהיה הדרגתית, בהתאם ליכולת מפעילי התחבורה לגייס נהגים שהוצאו לחל"ת. ל-TheMarker נודע כי משרד התחבורה היה מעוניין להחזיר את הפעילות ל-50%, אבל מפעילות התחבורה הפרטיות טענו כי אינן יכולות להיערך לכך בהתראה קצרה. בניגוד אליהן, דן ואגד היו ערוכות לחזרה לפעילות, תוך שמירה על הנחיות הריחוק החברתי.

כשני שלישים מנהגי התחבורה הציבורית הוצאו לחל"ת בשבועות האחרונים בשל צמצום פעילות האוטובוסים בארץ. החזרתם לעבודה תוך פחות מחודש תמנע מהם לקבל דמי אבטלה בגין הוצאה לחל״ת, ולכן רבים מהם אינם ממהרים לעשות זאת. הסוגייה עלתה בדיונים בין משרד התחבורה ומשרד האוצר, אך לא נמצא לה פתרון.

הגורמים המקצועיים ברשות הארצית לתחבורה ציבורית הנחו את מפעילי התחבורה לתגבר את הקווים שבהם נרשם עומס, כדי להקטין את מספר הנוסעים בכל אוטובוס. עם זאת, שעות הפעילות המצומצמות יימשכו: עד 20:00 מידי יום, ובימי השבוע בלבד. הרכבות לא ישבו לפעילות, נכון להיום.

עובד מחלקת התברואה מרסס חומר חיטוי בתחנת אוטובוס בכפר חב"ד, בחודש שעברצילום: גיל כהן מגן

משרד התחבורה הורה להגביל ל-20 את מספר הנוסעים בכל אוטובוס, בהתאם להוראות משרד הבריאות. כמו כן, תאסר הישיבה ליד הנהג ותידרש חבישת מסכה במהלך הנסיעה. התשלום במזומן עבור הנסיעה נאסר לפני מספר שבועות, ובמשרד התחבורה לא מתכוונים להחזיר את אפשרות השימוש בו בקרוב.

בכיר בענף האוטובוסים מחה על כך שבמצב הנוכחי מצופה מנהג האוטובוס לפקח על מספר הנוסעים ולאכוף את החובה לחבוש מסכות: "זה לא באמת אפשרי לבקש מהנהג למנוע מאדם לעלות - הוא מסתכן בעימותים עם אותו אדם, וגם עם הנוסעים האחרים אם הוא מאפשר לו לעלות".

מאגד נמסר כי החל ממחר תוכפל התחבורה העירונית והפרברית בכל חלקי הארץ, מ-25% פעילות שבה היא פועלת כיום - ל-50% פעילות. התחבורה הבין-עירונית המהירה לא תתוגבר, למעט הקווים המקבילים לקווי הרכבת, בהם קו 480 ממסוף ארלוזורוב בתל אביב לירושלים, וקו 910 מת"א לחיפה, שיעבדו בתדירות של פעמיים בשעה לפחות. שאר הקווים הבין-עירוניים יפעלו רק במתכונת של קווי שירות מאספים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט