חברת הקורקינטים בירד לשר התחבורה: נצל את הרחובות הריקים לקידום שבילי אופניים בערים

בחברת הקורקינטים דורשים משר התחבורה לפעול באותה מתכונת של רכבת ישראל - לנצל את דלילות התנועה בכבישים על מנת לקדם פרויקטים

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קורקינטים של בירד
קורקינטים של בירדצילום: אמיתי זיו
אסנת ניר
אסנת ניר

"על רקע משבר הקורונה והעובדה שרחובות הערים ריקים, ובעקבות ההחלטה להאיץ את הפרויקטים התחבורתיים, נבקש לקדם גם את תשתית שבילי האופניים בערים". כך נכתב במכתב ששלחה היום (א') חברת הקורקנטים השיתופיים בירד לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. "תשתית שבילי אופניים נרחבת ומסודרת חשובה על מנת לאפשר תחבורה עירונית מודרנית, מתקדמת ובעיקר מופחתת פקקים וזיהום אוויר".

החברה מציינת כי הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מ-2018 הראה שהשימוש באופניים או קורקינטים לנסיעה לעבודה מסתכם ב-1.4% בלבד. "המספרים האלה רחוקים מאוד ממה שקורה במדינות האיחוד האירופי. בישראל יש כיום 370 ק"מ של שבילי אופניים. אפילו בתל אביב-יפו, שיאנית שבילי האופניים מבין ערי ישראל, יש רק 60 ק"מ", נכתב.

משרד האוצר אישר בשבועיים האחרונים, בלחץ משרד התחבורה, תקציב של 1.1 מיליארד שקל להאצת העבודות בפרויקטים בענף התחבורה, כפי שפורסם ב-TheMarker. במסגרת תקציב זה נמצא גם כן פרויקט "אופנידן" של נתיבי איילון, במסגרתו נבנים שבילי אופניים בין-עירוניים.

צד זאת, קידום נתיבי האופניים בתוך הערים הוזנח ולא ניתנה הוראה לערים להאיץ עבודות בתחום זה, כך שכל רשות פועלת לפי רצונה. בבחינת הערים בגוש דן ניתן לראות צירים מבוקשים רבים על ידי נוסעי אופניים וקורקינטים בשגרה, שבהם לא קיימים שבילים כאלה. אלו כוללים בתל אביב את דרך השלום, אלנבי, בן יהודה, דיזנגוף, הרצל, החשמונאים, ארלוזורוב וקינג ג'ורג'. בצירים הראשיים בגבעתיים, דרך בן גוריון וכצנלסון, אין שבילים כאלו גם כן. כך גם בהרא"ה וביאליק ברמת גן ודרך ז'בוטינסקי בפתח תקוה.

התוכנית האסטרטגית לעידוד "תנועה מקיימת" בערים, שהכריזה עליה הממשלה בדצמבר האחרון ציינה יעד לפיו 40% מהתשתיות בערים יוקדשו לשימוש הולכי רגל ואופניים עד 2040. הגדלת מדרכות ותשתיות אופניים על פני כבישים וחניות, לצד רציפות וקישוריות, מוצגים כמהלכים הכרחיים למימוש יעד זה. אחוז השימוש היום בכלי רכב "מקיימים" בערים היום (תחבורה ציבורית, אופניים, קורקינטים והליכה ברגל), עומדת על ממוצע ארצי של 41% בלבד. מתוכם, 1% בלבד עושים שימוש באופניים.

עיריית תל אביב, בה אחוז שבילי האופניים גבוה יחסית לשאר הערים אך עדיין רחוק מהצורך, הכריזה כי היא מנצלת את המשבר הנוכחי להאיץ עבודות על שבילי אפניים. "העירייה מקדמת ומשלימה שבילי אופניים ברחובות לוין קיפניס, שארית ישראל, ח"ל, דוד אבידן, אופנהיימר, טאגור, שלונסקי, בירנית, וינגייט, יד המעביר, שלום אש וכן עבודות ברחוב התחייה הכוללות גם את חידוש הרחוב", נמסר ל-TheMarker בעקבות פנייתנו לגבי אילו עבודות תשתית מקודמות. הצהרות אלו הן אמנם יותר ממה שנקטו מרבית הערים בישראל, אך תוכניות אלו טרם יצאו לפועל ואינן תחומות בלוחות זמנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה