מיזם התחבורה המטרופוליני "נעים בסופ"ש" לא יפעל בסוף השבוע

העיריות החליטו להשהות את פעילותו בסוף השבוע הקרוב, בעקבות הסגר וההתמודדות עם התפשטות מגפת הקורונה ■ סגנית ראש העיר ת"א: "על רקע הצמצום הצפוי בנסיעה בדרכים, יש לאפשר ביצוע מואץ של עבודות תשתית"

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירות נעים בסופ"ש בתל אביב
שירות נעים בסופ"ש בתל אביבצילום: תומר אפלבאום
מירב מורן
מירב מורן

העיריות תל אביב, גבעתיים, רמת השרון, קרית אונו ומודיעין, שהיו שותפות בהקמת מיזם התחבורה המטרופולויני בסופי שבוע "נעים בסופ"ש", החליטו הלילה (רביעי) להשהות את פעילותו בסוף השבוע הקרוב, בצל הסגר וההתמודדות עם התפשטות מגפת הקורונה. המיזם מושהה עד לשינוי הוראות משרד הבריאות בנוגע להתקהלות והאיסור לשהות בקרבת בני אדם.

מיזם התחבורה "נעים בסופ״ש" יצא לדרך בסוף נובמבר 2019, ופעל כשירות לציבור ובחינם מאז בכל סופי השבוע. השירות אינו מוגדר כתחבורה ציבורית, ולכן החלטת משרד התחבורה מאמש להפסיק את שירותי התחבורה הציבורית בסופי שבוע אינה חלה עליו. ההחלטה אם להפעילו נתונה בידי העיריות, שמפעילות אותו כשירות פרטי.

לפיכך, ההחלטה על השהייתו לא היתה מובנית מאליה ונפלה לאחר דיונים ממושכים בין אנשי העיריות השותפות. במשך השבוע נשקלו אפשרויות להפעילו בתנאים מגבילים ומצומצמים, בהן צמצום שעות פעילותו, שימוש באוטובוסים במקום במיניבוסים כדי להגדיל את מרחב השהייה של הנוסעים, וכן הגבלה של מספר הנוסעים.

מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה: "ראשי הרשויות השותפות למיזם קיבלו החלטה אחראית על השהיה זמנית. כוונתנו לחזור ולהפעיל את "נעים בסופ"ש" ואף להרחיבו מיד עם תום משבר הקורונה. כפי שנאמר מלכתחילה, המיזם יתאים את עצמו לצרכים משתנים. נכפתה עלינו תקופת חירום וכולנו נדרשים לגלות אחריות ציבורית ולהישמע להנחיות".

עוד הוסיפה להבי כי "כפי שהיה בתקופת היעדר ממשלה, כך גם בתקופת משבר הקורנה. העיריות ממשיכות לתפקד במגבלת ההנחיות של הממשלה במטרה לספק שירות לתושבים ורשת ביטחון לקשישים. מנקודת מבטי, אם יוחלט על סגר חלילה, מוטב שיאפשרו לנצל את התקופה לביצוע מואץ של עבודות תשתית. באותו אופן, על רקע הצמצום הצפוי בנסיעה בדרכים, גם חברות ממשלתיות כמו נת"ע יכולות לנצל את התקופה ולהאיץ את העבודות ברחובות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד