השינוי בדרישות משרד התחבורה שמדיר אנשי מקצוע מהתפקיד

משרד התחבורה הוסיף קריטריון סף לתפקיד ראש אגף רכבות במשרד - "ניהול תקציב של יותר מחצי מיליארד שקל" ■ לקריטריון השלכות מכריעות על המועמדים, מפני ששום איש מקצוע מאגף הרכבות במשרד אינו יכול לעמוד בתנאי הסף ■ "זאת מכירת חיסול", טוען מקור המקורב לתהליך המינוי

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"תפקיד ראש אגף רכבות מצריך ידע מקצועי, ואינו יכול להיות מאויש על ידי איש משרד האוצר"
"תפקיד ראש אגף רכבות מצריך ידע מקצועי, ואינו יכול להיות מאויש על ידי איש משרד האוצר"
אסנת ניר
אסנת ניר

משרד התחבורה יכריע בקרוב מי ימונה לתפקיד ראש אגף רכבות במשרד. אף שהתפקיד כולל אחריות על אישורי הבטיחות ברכבת, גיבוש תוכניות אב ועיצוב מדיניות האגף בתחום הרכבתי — תנאי הסף שונו לעומת מכרזים קודמים, וכעת הם אינם מאפשרים התמודדות של איש מקצוע מהאגף, שהוא חלק מהרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה.

המכרז לתפקיד, שפורסם לפני כמה חודשים, כולל קריטריונים דומים במכרזים לתפקידים בכירים דומים (בהם השכלה אקדמית וניסיון ניהולי), אולם כעת נוספה דרישה נוספת — "ניהול תקציב של יותר מחצי מיליארד שקל". לקריטריון השלכות מכריעות על המועמדים, מפני ששום איש מקצוע מאגף הרכבות במשרד אינו יכול לעמוד בתנאי הסף. לעומת זאת, לטענת מקורות ממשלתיים, הקריטריון תואם ומכוון למתמודד ממשרד האוצר.

מנהל אגף בכיר רכבות הוא הרגולטור הבכיר בתחום, והוא אחראי על סוגיות הבטיחות, על תהליכי הנדסה ועל הסטת קווים. "התפקיד מצריך ידע מקצועי, ואינו יכול להיות מאויש על ידי איש משרד האוצר", טוען מקור בכיר בממשלה. "זאת מכירת חיסול", טוען מקור אחר המקורב לתהליך המינוי. "לא ברור איך איש ללא כל ניסיון בענף הרכבות ובלי רקע טכני יכול לחתום על אישורים להפעלת רכבות ועל אישורי בטיחות. שינו את תנאי הסף באופן כה אגרסיבי, שלא יאפשר לשום גורם מתוך האגף להתמודד".

ביום ראשון יתקיים שלב הראיונות, ולפי מקור המעורה בפרטים, עם המרואיינים נמנים גם מועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף החדש, אך סיכוייהם להיבחר אינו ממשי בשל כך.

בנציבות שירות המדינה אישרו את דבר השינוי: "ראש אגף בכיר רכבות הוא משרה שמנהלת כיום פרויקטים של עשרות מיליארדי שקלים, ולפניו פרויקטים עתידיים במאות מיליארדי שקלים. לפיכך ביקשו משרד התחבורה וראש הרשות לתחבורה ציבורית לעדכן את תנאי הסף. נציבות שירות המדינה סבורה כי מדובר בדרישה לגיטימית, המבוססת על פרמטרים מקצועיים".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "נושא הבטיחות הוא אכן קריטי וחשוב, אך הוא מהווה נדבך אחד בלבד מתפקידו של ראש האגף הבכיר לרכבות. באגף מהנדסים ובעלי מומחיות לעניין הבטיחות שבהחלט יתנו מענה לעניין. נושא התחבורה המסילתית במדינה נמצא על סף מפץ גדול עם פרויקטים במאות מיליארדי שקלים בקנה. מכיוון שהרשות הארצית מייעדת מקום רחב ומשמעותי יותר מזה הקיים כיום, בכדי לנהל את הסכמי התפעול המורכבים והממשקים עם המפעילים הקיימים, ועם העתידיים שיפעלו עם כניסת המטרו והרכבות הקלות בת"א ובירושלים".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "המכרז מנוהל על ידי משרד התחבורה, וכל השינויים במכרז בוצעו על ידי אנשי המשרד, על פי שיקול דעתם המקצועי. אין ולא היה כל שיתוף פעולה בנושא זה בין אגף החשב הכללי או משרד האוצר, לבין מי ממשרד התחבורה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט