הכנסות הרכבת עלו - אבל החברה הפסידה 15 מיליון שקל

הכנסות הרכבת עלו בינואר-ספטמבר, לעומת התקופה המקבילה ב-2018, ב-78 מיליון שקל ל-1.9 מיליארד שקל ■ הכנסות מגזר המטענים בחברה עלו בתשעת החודשים הראשונים של 2019 ל-136 מיליון שקל

אסנת ניר
אסנת ניר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רכבת ישראל. ההפסד הצטמצם
רכבת ישראל. ההפסד הצטמצםצילום: אליהו הרשקוביץ
אסנת ניר
אסנת ניר

הכנסות הרכבת עלו בינואר-ספטמבר, לעומת התקופה המקבילה ב-2018, ב-78 מיליון שקל ל-1.9 מיליארד שקל - כך עולה מהדו"ח הרבעוני שפירסמה רכבת ישראל. אף על פי כן, הרכבת רשמה הפסד במהלך תקופה זו שהסתכם ב-15 מיליון שקל, לעומת 287 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

עוד עולה מהדו"ח כי ההפסד התפעולי ירד בינואר-ספטמבר ל-2.3 מיליון שקל, לעומת 264 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרכבת מסבירה את השיפור בנתון בעלייה בהכנסות ממכירות ושירותים, ויישום תוכנית התייעלות שהקטינה את עלויות התפעול.

בינואר-ספטמבר חלה עלייה בהכנסות מנוסעים ל-195 מיליון שקל, עלייה של 9% לעומת 2018. מספר הנסיעות עלה ל-52.3 מיליון נסיעות בתשעת החודשים הראשונים של 2019 (לעומת 49.2 מיליון באותם חודשים ב-2018). בנוסף, נרשמה עלייה בהכנסות מדמי שכירות של מתחמי הרכבת ל-38 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2019, לעומת 35 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

הכנסות מגזר המטענים בחברה עלו בתשעת החודשים הראשונים של 2019 ל-136 מיליון שקל, לעומת 135 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בתוך כך, נרשמה ירידה בהיקף המטענים שהובילה הרכבת ב-2019 בתשעת החודשים הראשונים של 2019 ל-64 טונה, לעומת 65 טונה ב-2018. הסיבה לכך היא ירידה בביקוש למטענים. בשלושת החודשים הראשונים של 2019 הכנסות מגזר המטענים עלו ל-46 מיליון שקל, לעומת 44 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הסיבה לכך היא הובלת מטענים נוספים ועלייה במחירים.

הרכבת דיווחה כי לקוח אסטרטגי, שאיתו נחתם הסכם במארס 2019, צפוי היה לתרום משמעותית להכנסות החברה מהובלת מטענים, אבל ההסכם בוטל על ידי הלקוח מסיבה שלא צוינה. אירוע שאינו נכלל בתקופה המדווחת וצפוי להשפיע על ההכנסות של הרכבת בהמשך, הוא עיצום כספי של למעלה מחצי מיליון שקל שהוטל על הרכבת על ידי המשרד לאיכות הסביבה, בשל אי התקנת מסנני חלקיקים שיפחיתו את זיהום האוויר בקרונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש